• Romantický
  • Thriller

HIStory2: Right or Wrong (2018) (seriál)

Pekný príbeh na vážnu tému o zbližovaní a hľadaní lásky a šťastia.

Oversize Love (2020)

Veľmi milý fantasy film na tému splnené želanie a čo vlastne dievča chce. Nie vždy to čo si želáme je to čo chceme a potrebujeme.

Life: Sendžó no bokura (2020) (seriál)

Výborný, hlboký príbeh o láske, uvedomenia si svojho ja. Prierez vzťahu od školy až po dospelosť so skutočne silnými a krásnymi okamihmi. Možno až na absolútny záver, ktorý mi k tak realistickému filmu príliš nesedel, ale to boli asi tak dve minúty, inak bez chyby.

Ki hwanghoo (2013) (seriál)

51 dielov seriálu a ani pri jednom som sa nenudila, je fakt, že začiatok bol hodne akčnejší a dejovo výraznejší ale ani neskoršie diely veľmi nezaostávali. V seriály dochádza k úžasnému vývoju postáv, je fakt, že zmeny niektorých som nemusela, ale bolo to zaujímavé. Ji-won Ha nie je mojou obľúbenou herečkou, jej postavu som v poslednej tretine nemala rada, a neodpustila som jej ako sa správala k cisárovi, ale za jej výkon klobúk dolu. Ji Chang Wook je môj obľúbenec a myslím, že jeho postava prechádzajúca od detinského blbečka až po rozhodného cisára, alebo takmer šialenca bola skvelá, sympatická mi bola jeho nemeniaca sa láska k nej. Bolo tu veľké množstvo vedľajších postáv, ktoré silne konkurovali svojou zaujímavosťou hlavným, napríklad Jin Yi-Han v postave Tal Tala bol dokonalý, veľká škoda, že v závere mu nedopriali nejaký výraznejší koniec. Rozhodne sa oplatí vidieť, skvelý historický seriál.

SF8 (2020) (seriál)

8 samostatných príbehov, ťažko povedať či scifi či fantasy, alebo je to realita, ktorá nás niekedy v budúcnosti čaká, bezpochyby ale veľmi zaujímavé námety a hlboké zamyslenie.

Must You Go? (2021) (seriál)

Príbeh lásky preklenujúcej 600 rokov v čase, zapletených osudov niekoľkých ľudí, nevyhnutnosti osudu. Pekne spracované, pomalý a tichý tok príbehu až prechádzajúci do melanchólie. Mám také príbehy rada.

XX (2020) (seriál)

Príjemný miniseriál z barového prostredia o priateľstve, láske a zrade. Páčilo sa mi to.

You Make Me Dance (2021) (seriál)

Veľmi pekné, obaja hlavní predstavitelia hrali naozaj dobre. Celý dej sprevádza zvláštna atmosféra očakávania, ostýchavosti aj keď vzájomné city sú zjavné od začiatku, obaja akoby čakajú a obávajú sa prelomiť hranicu, nechávajú to zrieť, čo je typické pre kórejské seriály. Ale ja mám toto zvláštne napätie rada. Veľmi pekné a citlivé.

Manyeoeui sarang (2018) (seriál)

Naozaj silno roztomilý seriál o problémoch mladej čarodejky a jej babičiek, mimochodom, babičky stoja za to. Samozrejme sa do príbehu lásky zamotá osud a jeho poprepletané nitky aby osudovú lásku trochu zamotal. Skutočne veľmi pekné, romantické a sladké.

Beuramseureul Joahaseyo (2020) (seriál)

Keby sa bol seriál posúval v nálade prvej cca polovice, bolo by to bývalo skutočne super, pretože prvá polovica ma neskutočne bavila, ako postavy tak hudba. Do druhej polovice však už prepašovali príliš veľa intríg a podrazov, svinstva, ktoré v prehnanej miere nemusím. Záver zase za stál za plný počet, ale to okúzlenie z prvej polovice už má trhliky.