27: Zemřeli mladí (2018)

Ke konci 27 jsem si vzpomněl na prezentace ze základky, kde bylo vše okopčené z wiki. Netflix to zde udělal stejně jen s tím rozdílem, že wiki info o těchto umělcích zdokumentovali ve filmové podobě. Místo okopčené prezentace se jedná o (z wiki) okopčený film.

Wednesday (2022) (seriál)

Záčátek je zvládnutý naprosto bravůrně. Atmosféra a humor spolu s Wednesday v podání Jenny Ortegy, která prostě válí na jedničku vás dokonale vtáhne do světa rodiny Addamsových. Zhruba od 5 episody jde kvalita trochu dolů. Plot je předvídatelný a z děje se stává občas bramboračka. Nicméně klady výrazně převažují nad zápory a Wednesday je jedním z příjemných překvapení letošního roku od Netflixu. Dost jsem se bavil 80 %

Ďábel (2020)

Živod je prachbídná nicota, která háže klacky pod nohy na každým kroku. Když si myslíme, že už to horší nemůže bejt, tak nám navrch plivne do tváře a bude chtít poděkovat. Stejně jdem ale dál. To je Ďábel. Pattinson s Jasonem Clarkem excelentní.

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Chtěl jsem řezačku a tu jsem taky dostal. Scéna v autobusu má grády a body count je uspokojující. Vada na kráse je akorát stupidita postav a až přílišný plot armor Leatherface. Na druhou stranu bez toho by film skončil už v prvních 30 minutách :)  netflix kupodivu nezklamal a kdo chce řezačku s motorovkou bude spokojen 75/100

Barbar Conan (1982)

„Conane, co je nejlepší v životě?“ „Rozdrtit nepřátele, vidět je utíkat před sebou a slyšet nářek jejich žen.“ 100%