Ocelová pěst (2011)

Tisíckrát viděné klišé je tu zase, proboha proč? No, protože si někdo myslel, že roboti teď frčí a bude to s nimi fungovat. Popravdě se dotyčný zas tak nemýlil, ale je to tak neoriginální, že to můžu doporučit jen dětem do patnácti let, protože starší hoši a dívky by s tím mohli mít trošku problém. Ale to vlastně pardon, to by bylo v jiném světě bez teploušů, kterým se líbí všechno, co se třpytí. Takže Ocelová pěst je vlastně super film pro dnešní teplou civilizaci, sakra. No nic, tři hvězdy si to zaslouží, taková hrůza to zas není.

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Je to sice blbost, ale souboje jsou opravdu unikátní, bez klepající se kamery a zběsilého střihu, se spoustou zajímavých kreací, které jsou taky na finále blbost, protože by tak člověk nikdy nikoho nepřepral, ale dobře se na to kouká!

Shrek: Zvonec a konec (2010)

O hodně lepší než předchozí díl, přesto oproti prvním dvěma silný podprůměr, jelikož tvůrci už nevědí, kde brát nápady a nepřichází s ničím originálním ani vtipným.

Spartakus (2010) (seriál)

Mrzí mě, že tomu musím dát jen tři hvězdy, protože první série by si zasloužila mnohem lepší hodnocení a Andyho odchod přitom není jediný důvod snížení kvality těch dalších, šílené zhoršení je totiž zřejmé takřka ve všech ohledech. Batiatus, prostředí ludusu a souboje v arénách logicky už nebyly možné i když to všechno byly ty nejzajímavější věci vůbec, ale máme tu další problémy: žádní dobří herci, enormní množství zpomalovaček, příliš nelogických momentů, otravná Naevia, Crixova choromyslnost, Spartakova nesmrtelnost a spoustu dalších detailů, které mi lezly krkem. První série ale byla skvělá a započala nový kult, za což jí velice cením.

Útes smrti (2010)

Konečně horor bez nesympatických náctiletých buzerantů, kteří by celý film jen řvali, fňukali, nic nedělali a čekali na smrt. Útes smrti je sice velice úsporný, ale i tak dokáže vybudovat super atmosféru a poradit si s postavami tak, že na vás působí svým jednáním přirozeně. Navíc maximálně oceňuji použití opravdového žraloka, kterého můžeme vidět dokonce ve stejných záběrech s herci. Jestli byl bezzubý nebo nějak ochočený nevím, ale i tak bych mu dal Oscara za vedlejší roli.

Gruffalo (2009) (TV film)

Hezký nápad i zpracování a ukázka toho, že síla není jen ve svalech. Skvělá věc pro děti i dospělé.

Hancock (2008)

Kdyby Hancock zůstal Hancockem a nestal se z něj přiteplenej slušňák v latexovým obleku, měli bychom novýho svéráznýho hrdinu, který se něčím odlišuje od těch ostatních a přináší nám nové pohledy a zábavu. No bohužel u tvůrců zvítězila vidina prachů a s ní související co největší podřízenost divácké mase, která potřebuje klišé, lásku, happy endy a teď už i latex!

Beowulf (2007)

Se zdejšími komentáři musím souhlasit: chybí tomu herci. Ale pro mě je tento snímek i tak originální a v něčem unikátní, za což si zaslouží uznání. Kdyby nebylo tvůrců, kteří se nebojí dělat nové věci, nebylo by už na co koukat a i když tento film není žádný zázrak, třeba inspiroval někoho jiného a to je taky důležité a chválihodné.

Ghost Rider (2007)

I když se za to stydím, tak na základce mi to přišlo docela fajn. Bohužel kvůli takovým malým párkům, jako jsem byl tenkrát i já, se veleúspěšně točí jedna hovadina za druhou. No dnes už vím, že tohle je prvotřídní kravina, a kdybych to nebyl já a neměl jsem alespoň ten drobek cti, co mám, napral bych druhýmu dílu okamžitě odpad!, i když jsem zkouknul jen pár hnuso-scén. Ať natočí Cage ještě trojku, ono si to publikum najde, základních škol je dost.