• Romantický

Duchové Třetí říše (2012) (TV film)

Na jedné straně rozhovory s potomky nacistických pohlavářů, na druhé zase potomci obětí holocaustu. Dokument o hrůzné minulosti, bolestné současnosti, a snad lepších zítřků.

Anastázie (1997)

Z této edice pohádek asi nekrásnější věc. Krásný příběh se skvělou hudbou.

Sinister (2012)

Velice slušný horor s lehkou krimi zápletkou, která vás umí lépe stáhnout do děje, a více o něm přemýšlet. Celkově to bylo výborné, ale pět hvězdiček nedám, protože ten konec mohl být lépe zvládnutý.

Předstírání (2014) (seriál)

Měla bych troch jiný tip na scénář, ale i tak se dokážu slušně bavit. Jako oddechový teenage seriál, na dlouhou chvíli, naprosto ideální.

Lucifer (2016) (seriál)

Nečekala jsem to, ale jsem mile překvapená. Bála jsem se, že to bude další průměrný seriál, který kvůli nízké sledovanosti nebude mít ani druhou sérii, ale vypadá to, že do sebe všechno dobře zapadlo. Rozhodně to neberu jako krimi seriál, je to osvěžující komedie s nadpřirozenem v pravé míře. Konec mě nabudil na druhou sérii, protože kdo by nechtěl vědět jak vypadá Luciferova mamka, že?

Bronson (2008)

Co k tomu dodat? Skvělý Tom Hardy dokázal jak neuvěřitelně dokáže pracovat s mimikou tak, že jsem mu celý příběh snědla do posledního drobku. Není moc herců, na kterých by mohl stát celý film jako na Hardym. Role naprostého psychouše mu až neuvěřitelně sedla, a nemohla jsem se ubránit i smíchu. Nevím, jak bych hodnotila, kdyby obsazení bylo jiné. Ale Tom Hardy tomu dal prostě koule.

Kovbojové a andělé (2003)

Velice milé překvapení. ze začátku jsem se bála, že to bude klasický průměr, ale nakonec jsem byla velmi překvapená. Příjemný film se zapadajícími herci, každému jsem věřila ten příběh. Všecko nemá lehký jednoznačný průběh, a tenhle film vykresluje jeden z možností, jak to může vypadat.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Hledala jsem seriál zaměřený na upíry, nebo jiné nadpřirozeno se stopou lidskosti. True Blood zcela splnil tuto podmínku. Při prvním díle jsem chvíli nevěděla, jestli nejsem v říši divů, protože jsem si myslela, že tenhle svět by byl naprosto šílený, ale když jsem přistoupila na záměr seriálu, bylo vše skvělé, sžila jsem se s jeho skutečností a zhlédla jsem všechny série téměř nonstop. Takže po ukončení krvavého maratonu jsem zažila kruté procitnutí do reality.

Evilenko (2004)

Slabší čtyři hvězdičky, protože případ A. Čikatila je lépe vyobrazen ve filmu Občan X. Ale výkon Malcolma McDowella byl tak přesvědčivý, že ty hvězdičky jsou hlavně pro něj.