Tajný agent Jack T. (1997)

Ačkoliv je to bídný představitel svého žánru, když se na to člověk podívá jako na komedii tak se i docela zasměje.

Quantum of Solace (2008)

Už u Casina Royale mi chyběla klasická Bondovská gesta, hlášky, vtipy. V QoS nebylo nic z původních 21 filmů, a tak si kladu otázku, zda to byl ještě Bond. Kvalitní a originální akční scény jsou nahrazeny neuvěřitelnými akčními scénami (rvačka na lanech, letecká honička - s tou Dakotou by těžko proletěl ten kaňon, a pokud ano určitě by nezvládl to kolmé stoupání nahoru), které byly pro mne nepřehledné, a tak jsem ani pořádně nepochopil, kdo je padouch atd. Po příchodu z kina jsem pustil televizi a zrovna dávali Zlaté oko, tak jsem si dopřál pravého a nefalšovaného Bonda.

Dobrý ročník (2006)

Film, který není tematicky daleký "německým" filmům tohoto typu, ale přesto je dokonale koukatelný. Geniální audio-vizuální spojení (nebo spíš rozdělení) městksé a "venkovské" části, pěkný humor a mnoho klišé, ho činí ještě lepším. Trochu mi vadilo pár chyb, které by si mohl takový film odpustit, jako např.: křeslo na bazénu určitě nemohlo být vyrobeno v roce děje, nebo když Crowe leze ven z bazénu, nemá boty, ačkoliv do bazénu určitě spadl s nimi. Celkově tak 3,5*.

Kam čert nemůže (1959)

Pěkná komedie plná sarkasmu, cynismu a kdoví čeho ještě. Skvěle hrající hlavní hrdinové. Na svou dobu pěkné exteriéry a kamera tak něják celkově. Škoda jen konce, který byl takový křečovitě plný samých klišé, která však v tehdejší době klišémi být nemusela (?). Milé překvapení v tvorbě z padesátých let.

Dr. House (2004) (seriál)

Je to jeden z řady nových amerických seriálů, z nichž každý díl má stejné schéma a prostor na originalitu jednotlivých dílů se tím rapidně zmenšuje. Avšak ty vedlejší příběhy, Housův sarkasmus a černý humor tvoří seriál jkao celek originálním.

Hotel Rwanda (2004)

Velice působivé, napínavé a dechberoucí drama. Škoda jen jisté schématičnosti, která se ve scénáři vyskytla.

Vyhlídka na vraždu (1985)

Pěkný film s typickým bondovským schématem a k tomu ještě skvěle hrajícím a přesvědčivým záporákem.

Interview (2007)

Buscemi je dobrý herec a jak jsem nyní poznal i vynikající režisér. Některé dialogy byli možná trochu zdlouhavé a zavádějící, ale jako celek působivé. Možná by se téma a forma více hodila na jeviště v divadle než jako celovečerní film.

Tobruk (2008)

Trochu Četa, trochu Trosečník, trochu....TOBRUK. Sice bez děje ale i tak dívatelné. Skvěle hrající Nebřenský a Meduna.

Válka světů (2005)

Od Spielberga bych čekal víc, například tu chybí takové to Spielbergovské napětí, které je časté v jeho filmech. Cruise hraje velmi dobře, ale s tak slabým scénářem, že i on to nijak nezlepšuje. Filmové efekty jsou velmi pěkně udělané, ale film stojí převážně na nich, takže tím podstatně strácí.