Václav (2007)

Pro mě nuda od začátku do konce. Asi jsem se měl smát a jindy zas dojetím natahovat, ale nestalo se ani jedno z toho, jen občas jsem se pousmál nad lumpárnami nezodpovědného Václava. Musím ocenit kvality obrazu, vše je tak pěkné, malebné, barevné... Tento fakt ale snímek nezachraňuje. Zajímavou stránkou snímku je bezesporu hudba, pan Muchow se určitě zlepšuje, je zde slyšet kvalita, ale bohužel ji musím odsoudit jako lehce klišovitou. Přesně takových dojemných záležitostí jsem slyšel desítky. Technické kvality snímku a dvě vkusné scény posouvají mé hodnocení z jedné na dvě hvězdičky. Ještě dodám, že velmi nejasný konec mě zmátnul, že by prostor pro pokračování? Mimochodem, dnes v Metru jsem zaslechl dvojici lidí vychvalující tento film a dívka vyslovila zajímavý názor, že "film s Trojanem se prostě nedá zkazit". Zajímavé =)

Kouř (1990)

Na mě tento film skutečně hluboce zapůsobil. Střídá nálady, pochmurné prostředí zůstává. Mimo dobré myšlenky dokáže rozesmát. Gratuluji panu Vorlovi a ostatním, kdo se podíleli na tomto filmu, bezesporu jde o velmi pozoruhodnou záležitost s mnoha obdivovateli i odpůrci (jak už to u kultových filmů bývá).

House of the Dead (2003)

Za sebe mohu říct, že jsem si film užil. Akční scény byly kupodivu provedené celkem slušně (včetně až přemrštěného použití možných i nemožných klišé), zápletka byla jednoduše geniální (to byl vtip) a herci k zulíbání. Nedomnívám se, že to Uwe Boll myslí až tak vážně, tedy alespoň podle toho, co říkal na přednášce na Breakpointu07. Od začátku dokonce se prostě sečtělý a tolerantní divák má čemu smát. Objektivně však musí být moje hodnocení takové, jaké je.

Jona / Tomberry (2005)

Asi nejlepší krátký cg film, který jsem kdy viděl. Umělěcky pojatý, silný nosný příběh a skvělá zvuková kulisa - to vše dohromady při sledování člověka až mrazí v zádech. Zároveň oceňuji skvělou obrazovou postprodukci, která animaci připravila v laskavém obalu. Hudba na závěr výborně graduje. Pokud mám něco málo vytknout, tak je to občas trochu tuhá animace postav. Celkově vzato skvělá podívaná, zvlášť večer ve zvláštních podzimních náladách...

Pearl Harbor (2001)

Bay ví, jak udělat Americký slaďák na sto způsobů. Příběh náročného diváka neohromí, zpracování je povedené, akční scény mě bavily a počítačová grafika byla moc hezky udělaná, mnohdy jsem si ani neuvědomil, zda je to co vidím počítané nebo reálné. Velmi mě zklamaly některé studiové scény, které byly velmi okatě rozpoznatelné, u filmu s takovým rozpočtem bych něco takového nečekal. Musím také vyzdvihnout Zimmerovu hudbu, která je sama o sobě dobrá, ale nijak nevybočuje z Zimmerova standardu. Mám velmi rozporuplné pocity, dal bych tak 4 hvězdičky za triky a hudbu, ale maximálně jen jednu za příběh, herce a účelné historické nepřesnosti.

Král síly: Příběh Rickyho (1991)

Velice brutální snímek překonávající zákony fyziky, v němž správný, hezký, mírný (a trochu problémový) vězeň napravuje zkažené poměry ve věznici. Odměnou mu budiž litry kečupu kropící jeho tělo v průběhu filmu. Pro milovníky béčkových filmů tento snímek znamená jasných pět hvězdiček, ale objektivně musím dát tři; film je sám o sobě velice zábavný, ale opravdu špatní herci, ne vždy úplně koherentní střih a hlavně naprosto děsná hudba mi nedávají navybranou. Pokud se budete na film dívat jako na béčkový (proboha, to snad ani jinak nejde), tak zmíněné nedostatky hodíte za hlavu a budete se bavit =)

Forbidden Zone (1980)

Když jsem viděl film poprvé, tak ve mně převládaly spíše negativní pocity, přišlo mi to jako velmi laciná středoškolská show. Po pár týdnech jsem se k němu vrátil a s odstupem se mi začal líbit, respektive jsem se vracel k dobrým scénám. Dominantou tohoto filmu je Elfmanova hudba, neskutečně kvalitní a nadčasová, tento počin byl hádám pro Dannyho odrazovým můstkem. Zbytek podle mého názoru za moc nestojí, ale aspoň se člověk může pobavit u podivně ujetého snímku.

Octopus (2000) odpad!

Bezbřeze ubohá slátanina.

Attack of the Killer Tomatoes! (1978)

Film, který se tváří jako sebevědomá parodie, mě po počátečním nadšení velice zklamal. Jedná se o jakousi slátanou směsici gagů, z nichž mě jen mizivé procento dokázalo pobavit (vlastně jen potopení lodě Arizona Japonským vědcem a na konci rajče se sluchátky). Většinou jde o lacinou napodobeninu absurdního britského humoru, jehož neoddiskutovatelné kvality jsou tomuto snímku na míle vzdáleny. Nedá se vyzdvihnout naprosto nic, ani herecké výkony, ani hudba (ač titulní skladba je celkem vtipná a chytlavá), ani nic jiného. Hvězdičku uděluji za drzost vypustit něco takového mezi lidi =)

Uzenáčova chýše (1972)

Umíte si představit situaci, ve které Ježíš sestoupí s nebe ve slušivém obleku do vesničky na divokém západě? No, asi stejně jako já ne :]