Sahara (1995) (TV film)

Menší válečný film, Belushi je sympatický, i když role drsného vojáka mi k němu opravdu příliš nesedí, akční scény se docela povedly, co je ale vážně jako pěst na oko, je samotná přítomnost US Army v červnu 1942 v Africe, normálnímu divákovi to nepřijde, ale znalci historie musí úpět hrůzou.

Rodina Sopránů (1999) (seriál)

Skvělý seriál z gangsterského prostředí, který se zaměřuje na poněkud jinou, jak já řkám střední vrstvu organizovaného zločinu, bossové neovládají celá města ale pouze jednotlivé čtvrtě. Po shlédnutí tohohle seriálu už vím, čím chci v životě být, obtloustlým italským gangsterem s barákem, kupou peněz, hezkou manželkou a ještě hezčí milenkou.

Propast (1989)

Byly doby, kdy jsem si tento film pouštěl asi dvakrát týdně, to už sice neplatí, ale přesto stále považuji Propast za velice dobrý film, kladný hrdina Harris je sympatickej a záporák Biehn zase totální magor, navíc to, že po většinu filmu nevíme co se v propasti nachází dokresluje vynikající atmosféru.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Nemůžu napsat kalitní komentář k Red Dwarf, a proč...protože mi to král bramborových lidí nedovolí. To však není problém díky mému třísedadlovému modelu létajícího koberce, takže vzhůru na zikkurat. Sitcom pojednávají o kvartetu kosmopak, který se pro mnohé, včetně mě, stal opravdovým kultem je svém žánru opravdovým klenotem. Svojí genialitu staví na geniálních poznámkách, metaforách a připodobněních. Ovšem tohle by nic neznamenalo, nebýt naprosto famózního českého dabingu, bez klterého by si u nás nenašel ani zdaleka takové zástupy fanoušků. Posádku Červeného Trpaslíka tvoří po zfušované opravě tepelného štítu pouze čtyři tvorové, hologram Arnold J. Rimmer, byrokratický a přehnaně ctižádostivý, i když ve své podstatě neschopný hnidopich s nozdrami místo nosních dírek jehož smrt nebyla zdaleka tak oplakávána jako jeho vyprávění o hraní kostek s učitelem tělocviku. Dave Lister, ožrala, flákač a pobuda, který si pod pojmem ráj představí záplavu indického jídla a Kristine Kochanskou...a Rimmerovu smrt. Kocour, člověk, který se vyvinul z kočky a který je tak povrchní až to bolí...ostatně povrchnost je jeho druhé jméno a on sám je objektem své vlastní touhy. A jako poslední, zřejmě nejnormálnější člen posádky, android série 4000 Kryton, který má sice hlavu jako hypermoderní kondom a jeho funkce zní "automatický uklízeč záchodů" avšak zřejmě jako jediný má díky svému naprogramování špetku rozumu. A tato partička se potlouká vesmírem, rabuje lodě, požírá kari, žení se s Gelfy a zároveň se pokouší dostat domů, na Zemi vzdálenou miliony let. No řekněte, není to úžasné...JE!!! Špička nejšpičkovější mezi sitcomy. Arnie Rimmer se mi stal vzorem, většího borce ve vesmíru nenajdete aneb kdo neviděl nepochopí.

Žena za pultem (1977) (seriál)

Tak takhle nějak měl vypadat ten komunistický ráj?

Tak jde čas (1965) (seriál) odpad!

Tento seriál s tak akčním a napínavým dějem nejde hodnotit jinak, nic takového jsem ještě neviděl.

Profesionálové (1977) (seriál)

Dva Jamesové Bondové a M v mužské podobě potírají zločin, je to seriál, který neztrácí nic ze svého kouzla ani v dnešní době.

Flash Gordon (1980)

Jaký malý jsem tento snímek měl moc rád, nadšení časem opadlo a teď už si uvědomuji, že jde o přespříliš naivní adaptaci zřejmě stejně naivního komiksu, i když musím uznat, že Ming jako záporák zafungoval velmi dobře, stejně tak i hudební doprovod od Queen. S jistou dávkou nostalgie dávám 3*.