Pán prstenů: Dvě věže (2002)

..no přece tady. A možná že jsou Dvě věže jenom spojovací můstek mezi Společenstvem a Návratem. Ale já po tomhle můstku chodím ráda. Opakuju to už postý, ale já na to nahlížím jako na celek. Proto mají všichni Lotři pět hvězdiček. A když se od toho teda odprostím, jako odpověď všem rejpalům, tak i Dvě Věže pro mě mají tolik úžasných scén, že nemohu stejně bodovat jinak, než *****. Ale prostě - Společenstvo je velkolepý začátek, a Návrat je dokonalým finišem, tohle prostě logicky bude tak trochu prostřední bratříček-díl kterému bude chybět něco z jedničky a něco z trojky. A to je zde vše drazí přátelé, a přesuňme se proto k ...

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Já jsem člověk dotčený předlohou. A jsem nechutný hnidopich, co se týče srovnávání předloh s jejich filmovým zpracováním obecně. A jsem strašně přísná a samozřejmě bych to vždycky udělala líp. A taky to vždycky nepatřičně komentuju. Ale ne v tomto případě. Já jsem čtenář vcelku vášnivý, a když mě nějaká ta bichle nadchne, jsem schopná nespat a přelouskat jí přes noc. Tolkienovky jsem četla všechny. Ale také jsem četla všechny Pottery.. Čokoládu.. a tak dál. Nadávala jsem, že se to od knižní předlohy liší. Že mi zprznili moje oblíbené scény, protože moje chorá hlava si je představovala prostě jinak. Tady se to stalo taky.. ale jinak - poprvé někdo předčil moje představy a očekávání. Bylo to jinak, chybělo tam toho dost, ALE - já jsem byla poprvé nadšená filmovým zpracováním nějaké své oblíbené knihy, bylo to lepší než výplody mé ubohoučké fantazie. A když říkám nadšená, tak fakt myslím nadšená, zamilovala jsem do filmu, do všech postav, do Pídžeje, do kameramanů, do Fran i Howieho, do maskérů, kostymérů, i do nosiče svačin, do všech, kteří se na tomhle nějak podíleli. Popravdě nemohu koukat na jeden díl samostatně, musím si vždycky pustit všechny tři naráz, to je prostě dílo, který se musí chápat jako celek, tak nějak. A tímto se taky P.J. omlouvám - když jsem se dozvěděla, kdo bude točit tenhle skvost, chtěla jsem skočit pod vlak a nechápala jsem, proč to svěřili tomuhle tlustýmu magorovi, co točí ty "úžasně nechutné" filmy? Sorry a kdybych nosila klobouk Péťo, dolu s ním. Stvořil si mou lásku, nepochybuju, že do konce života ;-) a protože beru tři jako jeden, pak i můj komentář bude pokračovat.. hádejte kde...

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

.. k úžasném, dechberoucímu, a tak dál, a tak dál.. vždyť ty slova znáte... finiši. Já se tak ráda opakuju - jeden film bez druhého nejsou nic, a je to Návrat krále, který tvoří pomyslnou zlatou korunu na LotRovské hlavě. Mé srdíčko plesalo blahem už u úvodní scény se Sméagolem, a má dušička se tetelila radostí nad scénou rozsvěcení majáků a pak samozřejmě nad rozpracováním jednotlivých postav. A armáda nemrtvých.. A ta závěrečná bitva.. bože, snad nikdy jsem neviděla nic lepšího... a když se před hobitkama poklonilo celé nádvoří.. a.. a prostě je to úžasné a já ten film miluju, celou trilogii, komplexně, moc a navždy. Tam je tolik úžasných scén, že když to poskládáte do celku, kterým je Návrat Krále, a to do většího celku, kterým je pak celá trilogie, tak já prostě neznám vyváženější a úchvatnější dílo. A btw - skalní fandové povinně prodloužené verze!

Čarodějky (1998) (seriál)

Moje láska z dob puberty. Utíkala jsem ze školy, abych nevynechala jediný díl. Měla jsem radši seriál od toho momentu, co Prue vystřídala Paige. A mojí oblíbenkyní byla Phoebe :) když se na to podívám dneska, chytám se za hlavu, ale hříchy mládí jsou hříchy mládí..

Panic je nanic (2006) odpad!

Něco tak debilního jsem snad nikdy neviděla... Kluci, vy jste fakt vodporný!

Ledové ostří 4: Oheň a led (2010) (TV film)

Téměř skoro stejně milé jako trojka. Scénář úplně stejný jako ve trojce, akorát že tady je na místě toho, kdo ztratil partnerku, slečna hokejistka Alex, která byla novou partnerkou Kena ze trojky, který tehdy ztratil svou Barbie. Mohu říci, že skutečně dvojka se mi líbila nejméně. A vysvětlete jim někdo už, že jako na tý soutěži to chodí trochu jinak, než že si na poslední chvíli rozmyslim jestli jako pojedu nebo nepojedu a že si tam jako budu dělat co chci. Hele a mužu natočit pětku? myslim, že schéma jsem pochopila už po dvojce.. no fákt!

Ledové ostří 3: Splněný sen (2008) (TV film)

Chvílemi celkem milé, jinak předvídatelné, velmi podobné dvojce, která se mi ale líbila asi nejméně z celé ledově ostré série. "miluju tě.. já tebe ale ne.. tak já tebe už teda taky ne.. tak teď tě asi miluju už ale.. jo? tak já tě taky miluju. tak jo. to je supr, hodíme supr figuru, vyhrajem gold a konec zvonec". Co mi to jenom připomíná? jo, aha. Ledové ostří 2.. nebo kolik vlastně..

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Koho budeš volit? Losnu, nebo Mažňáka? a kdo nezná odpověď, nechť mi neleze na oči! :)

EZO.TV (2009) (pořad) odpad!

U tohohle jsem se pobavila jako nikdy, a měla jsem chuť dát pět hvězdiček za magora Vlastíka a jeho mák, mák mák! stěněněně atd, za Jolándu která nemá jasno o svém původu atd... samozřejmě, že kvalitativně je pořad na 5 odpadů, ale dejte svojí zábavě nejen vysokoškolských večerů tak špatné hodnocení ;-) 22.8.2012 změněno zpět na odpad.. :)

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Předem upozorňuju, že jsem fanda švédské verze a můj komentář je tedy neskutečně zaujatý. Tedy prvně: to, že se bude natáčet zhalyvudštěná verze filmu mě překvapilo, a spíše nepříjemně, než že bych jásala - přece jen, švédská verze je dle mého vkusu více než dobrá a nepochopila jsem důvod tak brzkého "rýmejku", nebo ono asi nešlo ani tak o remake, jako o touhu mocného Hollywoodu narvat tam víc akce, sexu, sprostých slov, honiček, střílení a známých ksichtů (prvotní pocit nad touto zprávou). Co mě potěšilo i nepotěšilo, bylo herecké obsazení (aneb ony známé ksichty): přesně jsem věděla, jakou roli dostane Stellan Skarsgard, a nemýlila jsem se, byla přesně pro něj :) Lisbeth.. osobně si myslím, že v podání Noomi Rapace byla úžasná a Rooney jsem nedávala moc velké šance, že by ji přebila. Nepřebila, ale téměř se jí vyrovnala, což jsem zpočátku považovala za nemožné. A potom Daniel jako Mikael.. tomuhle chlápkovi zkrátka nemužu přijít na chuť, dostává prostě role, na které se mi nehodí - Bond byl vrchol.. a tohle druhý, Craig je směšný a trapný a prostě mi tam neseděl. No a potom samotný film - POMO měl při promítání svatou pravdu, že si budeme úvodní titulky vychutnávat, až mě mrazilo a opravdu se mi chtělo vykřiknout "áách". Nástup tedy nebyl špatný, ale.. některé scény byly jako přes kopírák ze švédské verze (proto ono použití slova remake hned v začátku) a myslím, že neznalým knihy mohlo pár souvislostí uniknout. Takže k mému hodnocení: lepší tři hvězdičky, na švédskou verzi to nedosáhlo, a šlo pro mě o počin, znovu říkám, nepochopitelný a zbytečný, byť když se od všeho odprostím, šlo o vcelku dobrý a kvalitní film, hodnotila bych jednoznačně minimálně 4****..JENŽE - souvislosti nelze opomíjet. Nelze.