Nepříčetná (2018)

Myslel jsem, že Unsane nemůže nijak pomoc to, že je to celé natočené na mobil. V tom jsem se pořádně mýlil. Nevím jak, ale díky tomu film působí více stísněně a klaustrofobicky. Film má svůj osobitý styl a dokáže vyvolat pocity bezmoci. Škoda však je, že celý film tahá sama Claire Foy.

Já, Simon (2018)

Mladý teenager z bohatý rodiny, který žije v pohádkovým světě, kde každý každého podporuje a miluje, se bojí dát všem vědět, že je gay..... Film je chvílemi vtipný a překvapivě i dobře zahraný. Neměl bych problém dát 4 hvězdičky, ale ten konec byl hroznej bullshit, jelikož *SPOILER* výmluva typu: "I was kinda drunk" je hloupá, jak v reálu, tak stejně v tomhle filmu. To znamená, že finále nejen neuspokojí, ale zároveň podá nejhloupější výmluvu, co mohla být.

Sidney Hall (2017)

Neměl jsem nejmenší ponětí, co mě čeká, když jsem zapínal tenhle film. Dost možná jsem udělal dobře, ne že by trailer odhalil všechno a film by pak neměl čím překvapit, to naopak, i přesto si myslím, že má svoje kouzlo jít do tohoto filmu “naslepo”. Logan Lerman zahrál svoji postavu excelentně, stejně jako Elle Franning. Právě tihle dva k sobě neskutečně sedli, jelikož jejich romance působila naprosto spontánně​. Vedlejší postavy ovšem nijak nezaostávaly a ukázali, že jsou také důležitá součást filmu. Z něčeho, co se prvních pár minut zdálo jako středoškolská komedie, se vyklubalo velice emocionální drama, s nepříliš typickým stylem vyprávění, který poukazuje na věci v životě Sidneyho Halla, díky nimž se stal právě takový člověk, jaký je. Film se cinematicky zlepšoval postupem času, první záběry byly hodně prostříhané, kdežto ke konci se zdály více dlouhé a plynulé. Výborně zahrané postavy a neobvykle vyprávěný příběh jdou ruku v ruce, přičemž tvoří skvělé drama plné emocí.

Veronika (2017)

Veronika je španělský atmosferický horor. Hlavní postavou je mladá Veronika, která se s kamarády snaží pomocí Ouija Board spojit s jejím zesnulým tátou. Místo táty se však dostane do kontaktu s něčím daleko nebezpečnějším, co může ohrozit jak jí, tak celou její rodinu. I přes ne tolik originální příběh, se filmu podařilo vystoupit z řad průměrných hororů, kde si hloupí puberťáci hrají s Ouija Boardem a to hlavně díky dvoum věcem. První věc je, že údajně v archivu španělské policie tento případ vážně existuje, což filmu přidává na reálnosti a děsivosti. Druhou věcí je excelentní práce režiséra, který se postaral o neuvěřitelnou atmosféru a obohatil film o mnoho výborných až uměleckých záběrů. Veronika je skvěle natočené hororové drama podle skutečné události, které vám nenažene hrůzu jumpscary, ale temnou atmosférou, což většina dnešních hororů nedokáže.

Rudá volavka (2018)

Chladný thriller vypráví příběh o baletce Dominice, jenž musí svoji kariéru ukončit dříve díky vážnému zranění. Dominika žije s nemocnou matkou a jelikož nemá dostatek peněz, aby matce pomohla je nucena nastoupit do školy, kde se ze žáků stávají "volavky". Po dokončení studia je Dominika nasazena na důstojníka CIA Nathaniela Nashe a její úkol se stane složitějším než se zdál. Prostředí filmu je chladné a drsné, stejně jako hlavní postavy, které rozhodně brutalitou nešetří. Akční scény jsou skvěle natočené a film má plno intenzivních momentů, při kterých celé kino ztichne a napínavě sleduje, co se děje na plátně. Co nejvíce škodí Rudé Volavce je její dlouhá stopáž, která v kině sice uteče, ale je poznat, že některé scény jsou zbytečně zdlouhavé a příběhu vůbec nepomáhají. Film se snaží být chytrý, ale jelikož nemá tolik silný nebo promyšlený příběh, tak sází právě na dlouhou stopáž, jelikož jediné, co ve filmu mělo působit jako velké finále, bylo připomenutí scén, které ve filmu dostaly, na rozdíl od těch zbytečných, málo prostoru. Z Rudé Volavky se tedy stává nudnější Atomic Blonde s méně charismatickými postavy.

Frank (2014)

Frank je šílené hudební drama, které vypráví příběh o muzikantovi Jonovi, jenž se stane členem velice bizarní kapely. Hlavou kapely ( DOSLOVA ) je právě sám záhadný Frank. Hlavní předností filmu jsou neuvěřitelně charismatické postavy, jejich přirozenost a nepředvídatelný děj. Každá postava je svým způsobem unikátní a spolu tvoří výjimečnou kapelu. Hlavní postavou je Frank, který si celý film udržuje svoji tajuplnost a každou chvíli dokáže něčím překvapit. Originální postavy a příběh není ovšem to jediné co Frank může nabídnout, zaujme také šíleným humorem, který ve filmu působí naprosto přirozeně. Děj je plný nečekaných zvratů, šílený humor skvěle zapadá do filmu, postavy jsou naprosto výborně zahrané a žádná část ve filmu nepůsobí navíc.

Zabiják & bodyguard (2017)

Průměrná akční "komedie" - dost silné slovo, s velmi nezáživným střihem a příšerným coloringem. Reynolds mě přinutil dvakrát si rozmyslet, jestli půjdu na Deadpool 2 do kina, když vidím jak špatně by mohl dopadnout. K tomu předvídatelnému sub plotu se nemá cenu ani vyjadřovat. Jediné čím film překvapí jsou negativa, takže z průměrné akční komedie se stává podprůměrná.

Temná věž (2017)

Myslím si, že kdyby film byl o něco delší a soustředil se více na Mid-World než na náš svět, vyjde z toho daleko líp. První půlku filmu se nic zajímavého neděje a vy jenom čekáte, kdy se konečně objeví Gunslinger, který předvede všechny cool věci, jako v traileru...bohužel, trailer ukázal všechny přestřelky a kromě jedné vás žádná neohromí ani nepřekvapí. Idris Elba i McConaughey předvedli skvělé výkony, ale bohužel celý film nezachránili. Přesto všechno, bych rád v budoucnu viděl pokračování. 65%

Green Room (2015)

Pomalejší rozjezd, který nám umožňuje sympatizovat s punkovou kapelou, která nutně potřebuje peníze a tak příjmá nabídku hrát v klubu plném nácků. Jakoby nestačilo, že jsou na špatném místě, uvědomí si, že jsou zde ve špatný čas. Z filmu se rychle stane boj o přežití, kde nechybí pořádná dávka tvrdého násilí. Nic není přehnané, tím pádem je to o dost děsivější. Skvělý napínavý horor/thriller, kde hlavní hrdinové nerozchodí každou ránu, úplně z jiného pohledu než jsme zvyklí.