Batman: Útok na Arkham (2014)

Fajn animák, ktorý mi podobne ako pred pár rokmi Hulk Vs. predstavil vtedy pre mna neznámeho Thora a Asgard, tentokrát ma oboznámil so Suicide Squad. Jednoduchý príbeh s fajn akciou, sympatickými anti-hrdinami a Batmanom. Samozrejme opäť, ako pri väčšine DC snímkoch, oceňujem na animovaný film nekompromisne vykreslené prvky brutality a tentokrát aj dokonca erotiky.

Beowulf (2007)

World Soundtrack Academy 2008: Najlepšia piseň, A Hero Comes Home - Glen Ballard & Alan Silvestri, Robin Wright Penn & Idina Menzel - nominácia; Dobre zvládnutý snímok tak technicky ako aj filmovo. V niektorých momentoch ani nezbadáte, že sledujete plne digitálny film - hlavne pri detailoch na tváre hlavných hrdinov. Veľkolepá bitka na záver je strhujúca a vynikajúca. Hudba taktiež nezaostáva za filmom.

Blade: Trinity (2004)

Pol hviezdičky za coolového Blada, Abigail a hlavne Hannibala, pol hviezdičky za hlášku: Jedol som cesnak. A práve som si prdol. Potichu ale riadne:) Zvyšok filmu je proste hrôza. Boli to takmer dve hodiny úplne pretrpené čakajúc na koniec. Hrozne zle obsadený Drake ( Dominic Purcell musí všade ukazovať svoju hruď ), dievčatko s výrazom Bruca Willisa, ktoré sa nebojí upírov, gumená figurína na konci filmu ako z Power Rangers... je toho fakt veľa čo vyčítať a čo sa nedá brať naozaj vážne. Táto séria bude potrebovať riadny reštart. A Goyer nech pre pána boha zostane u scenáristiky. To mu ide evidentne lepšie.

Božský Evan (2007)

Jedna hviezdička za pár málo vydarených gagov a skvelé efekty. Pre rodinu ale určite pekná komédia.

Čas (2021)

Rovnako ako v Glass, treba ísť tomu naproti a zároveň žmúriť oči pri niektorých dialógoch a scénach. Doslovnosť mi nevadila a to mysteriózno ma bavilo.

Dantovské peklo (2010)

Slušná animovaná rúbačka, ktorá toho celkom veľa vyťažila z konceptu literárnej predlohy. Príbeh bol pre mňa osobne zaujímavý a pútavý, vykreslenie Danteho a jeho tragické činy sú super. Pri tomto snímku môžem fakt napísať, že dej sa nezastaví ani na chvíľu a stále sa niečo deje, väčšinou sa trhá na kusy, odrezáva, prepicháva atď. Animácia mi pripomenula tiež nedávny film na motív hry a tiež od EA Games a to Dead Space: Downfall. Dabing je celkom slušný, ohúril ma ale najviac hlas Grahama McTavisha, ktorý daboval Danteho. Ten by sa so svojim revom a krikom nestratil ani pri kráľovi Leonidasovi. A potešil aj Mark Hamill v role Danteho otca. Dúfam, že sa nikedy dočkáme aj sfilmovania, či už hraného alebo animovaného, typovo podobnej hry a to God of War, ktorá ma neskutočne blízko k tomuto filmu.

Deadpool (2016)

Áno, Deadpool je iný, a to je jeho najväčšia výhoda a prednosť. Slabý príbeh a nízky rozpočet, prvky, ktoré sú sympaticky skryté šikovným scenárom a vlastne ktoré donútili režiséra a spol. byť kreatívni a vynaliezaví. K všetkému samozrejme prispela dokonalá kampaň. Mnoho vtipov ostane pred priemerným návštevníkom kina skrytých (narážky na Green Lanterna, X-Menov, Deadpoola vo Wolverinovi...), čo je škoda, pretože sú trefné. Inak je ale fajn vidieť nový prístup ku comicsovej látke a za túto odvahu si ten úspech tvorcovia zaslúžia. Škoda slabšej hudby od Junkie XL, po Mad Maxovi som sa tešil na jeho prácu. Zrejme jeho energia šla na ambicióznejšieho Batmana. Som zvedavý.

Doom (2005)

Filmu Doom by pomohol rýchlejší spád, omnoho viac akcie, krvi a príšer. A taktiež, keby že sa drží atmosféry v hre. Najlepšia časť je až na záver a to pohľad FPS (pohľad do zrkadla jednoznačne u mňa najlepší moment vo filme). Hoci aj tá mohla byť dynamickejšia:P

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Dracula Untold má celkom v pohode námet a hoci je myšlienka spoločného univerza s Frakentsteinovým monštrom, múmiou atď kus uletená, vôbec sa jej nebránim. Žiaľbohu to by malo štúdio mať nejakú ucelenú predstavu, zaujímavejší scenár, ktorý by ťažil z tejto idey a v neposlednom rade o niečo rozmanitejší dej. Pretože niektoré nápady sú fajn (vampír v jaskyni, osmanská nadvláda, premena na kŕdeľ netopierov), nie sú vyťažená ani z polovice a ďalšie scény sú úplne žalostné (bitka v lese, vzbura proti Draculovi) a dodávajú snímku punc chabého béčka. Film sa žiaľ tejto nálepky nezbaví a nepomôže mu ani záver, kde som teda čakal skôr odkaz na spoločné univerzum s ostatnými príšerami. Škoda nevyužitého potenciálu. Ale ako jednorázová popcornová a jednoduchá zábava určite fajn. Priznám sa, že som čakal niečo horšie.