Seok-do Ma (Dong-seok Ma) je nevybíravý policejní ranař, tvrdý chlápek s pověstí neurvalého býka. V malíku má všechny lokální gangy, jejich nezákonné podnikání; herny, bordely i pouliční prodej rekreačních drog. Se svým týmem tajných sbírá potřebné důkazy pro jejich zadržení. Akci monitoruje jako šelma svoji oběť, když v tom se do města infiltruje trojice čínských mafiánských řezníků, která začíná těm lokálním přebírat jejich území. Ve snaze o jejich nadvládu začíná trojice svým sokům odsekávat končetiny, porcovat jejich těla na kusy a balit je do odpadkových pytlů a cestovních kufrů. V městských ulicích se rozpoutává peklo; napadené gangy z útoků obviňují jeden druhého, zatímco trojice řádí dál jako černá ruka a bere si plnými hrstmi co je jí libo. A když už si s trojicí krvelačných Číňanů nedokáže poradit ani sjednocená gangsterská skupina, je na řadě policejní tým, který, pod výhrůžkou odevzdání případu vyšším autoritám, dostává od svých vyšších nůž na krk a také několik posledních dnů k zadržení všech třiceti podezřelých v čele s vůdcem čínského gangu, Jang Chen (Kye-sang Yoon). (Conspi)

Padme_Anakin

Sedlo mi to až překvapivě dobře, Dong-seok Ma na mě působil sympaticky, místy dobrácky, usmiřoval vůdce gangů, chtěl mít ve městě klid a jako první vždy volil cestu po dobrém, když to nezabralo, rychle se přizpůsobil a změnil způsob vyjednávání.. Pak nastoupila šílená trojka řezníků a o drsnou zábavu s kladivem a sekerou bylo postaráno, kdo se nepodvolí, bude naporcován.. Závěrečná bitka parádní a taky přiznávám, že jsem těm klukům poldovskejm držela palce, aby se těch zmetků zbavili.. ()

gogo76

"Tú letenku môžeš kľudne roztrhať, do lietadla sa nedostaneš..." Už dlhšie som si nedal žiadnu "kórejčinu" , tak som skúsil túto gangsterku a dostalo ma to. Kórejská gangsterka to je pre mňa pojem, oni to jednoducho vedia. Dokázali to už niekoľkokrát a vždy veľmi kvalitne a ani tentokrát to nie je inak. Je to opäť klasika, v kórejskej gangsterke asi niet miesto pre strelné zbrane. Užijeme si hlavne nože, palice a občas nejaké to kladivo. Poriadne "kladivá" má i hlavná postava policajta, skvelý, fakt skvelý a navyše veľký sympaťák - Doeg-seok Ma. Asi som našiel svojho obľúbeného kórejca...Rozdával zvláštne ale veľmi účinné "dlaňovky" ako kedysi Bud Spencer, vždy keď ju dal veľmi dobre som sa bavil. Film podľa skutočnej udalosti, opäť veľmi drsný, občas vtipný s veľmi slizkým hajzlom, ktorému prajete skorý koniec. Záverečná bitka na WC bola doslova adrenalínová, dlho som tak kvalitný súboj nevidel, malo to grády...Celkovo veľké prekvapko, vrelo doporučujem, hlavne všetkým kritikom kórejských filmov. 90%. ()

sochoking

Klasická korejská krimi musí mať v hlavnej úlohe poliša v akcii s hláškami, u ktorých vám rozrezaná mrtvola nájdená v kufri na kusy nebude vadiť tak, ako by vadila v horore napríklad. Osobne si myslím, že Beomjoidosi je  tak za tri hviezdičky, ale komisár Seok-do  so svojimi vidláckymi a suverejnými hláškami ho celé dvíha o jednu * nahor. ()

Lacike

Stylom mi to dost pripominalo nedavny film Veteran. Znova tu mame pripad (tentokrat o mafianskych gangoch v Korey), ktory by si zasluzil temne seriozne spracovanie, pojaty komedialnym stylom jak nejaka groteska. Pôsobi to zvlastne a cely cas mi vadilo to striedanie brutalnych scen s komedialnymi. Pritom obidva styly sami o sebe funguju, len mi spolu nepasovali. Uzival som si hlavne komedialnu stranku, ktora ma viackrat naplno rozosmiala. Z hercov ma najviac bavil hlavohruď Dong-seok Ma ako hlavny hrdina vysetrovatel, ktory mi pripominal svojou buldočou povahou legendarneho Vica Mackeyho zo serialu Shield. Len jeho konfrontacie s kriminalnikmi nie su drsne ale komicke. Hlavny zaporak ma prilis nebavil. Taky namysleny frajer u ktoreho sa tesite na to kedy ho konecne Dong-seok Ma poriadne zmlati. A ich suboj na zachode stoji za to. Trochu mi to pripomenulo scenu zo zachodou z True Lies. Ale tu sa menej striela a viac mlati. Bitky su ale celkovo spickove. Ziadna akrobacia ale drsne praktickejsie chvaty s uveritelnymi kontaktami medzi supermi. Potesia aj obcasne podarene kaskaderske kusky aj ked v nich vidno strih ked kaskadera vystriedala herecka hviezda. Takze celkovo to je nadpriemerny film, ktory sa oplati vidiet kvôli spickovym bitkam a vydarenym komickym scenam. Kludne by som si pozrel dalsi film s hlavnym hrdinom a pokial bude vysetrovat menej temny pripad u ktoreho nebude vadit komedialne pojatie, tak to bude bezchybny film. 7/10. ()

ScarPoul

The Outlaws sú postupne budovaným filmom s krimi zápletkou. Kang k celému filmu pristupuje inteligentne. Postupne rozvíja stiesnenú atmosféru cez obyčajných ľudí a aj bezradnosť policajtov, ktorých je skrátka málo. Do toho gangy, na ktoré sa snažia dávať pozor, robia neustále neplechu a namiesto toho, aby celý problém vyriešili skôr, ako sa stane nešťastie, hlúpo medzi sebou súperia a hromadia jednu katastrofu za druhou. Obrovská devíza filmu je jeho špinavosť. Je tam veľa krvi, veľa úderov a uveriteľných reakcií na tie údery ( žiadne postavím sa a idem bojovať aj napriek tomu, že som bol bodnutý). Ústredný antagonista je zlý motherfucker. Ide z neho strach práve preto, že nevieme čo spraví v ďalšej minúte a tým prispieva k napätiu. A hlavná postava s tvárou Dong- seok Ma je k nemu výborný protipól. Dobrácky policajt, ktorý sa nebojí vraziť zloduchovy päsťou v štýle Buda Spancera. The Outlaws majú skvelú atmosféru a vedia pracovať s postavami. Aj tie vedľajšie sú nám známe a majú v príbehu svoje miesto. Dokonca sa dá rozprávať o množstve mikro vývinov.  K dokonalosti tomu chýbalo naozaj málo. ()

• Geumcheonská jednotka závažných zločinů zatkla v roce 2004 třicet gangsterů. (CarloRizzi)
  • V celom filme nie je použitá ani jedna strelná zbraň. (Johnny.ARN)