• Romantický

Leseulleo (2018)

Pohodový snímek, který ovšem ničím nevybočuje ze současných korejských drama komedií. Podle reportáže jsem opět čekala srandovní pecku, ale vystříleli do ní všechny dobrý scény, a zbytek už jen tak plynul. Za jedno zkouknutí to určitě stálo, sportovní filmy mám ráda, Yoo Hae-jin byl fajn, ale i po několika týdnech od zkouknutí se nemůžu rozhodnout, jestli bych to chtěla vidět znova nebo ne a jaký hodnocení tomu dát, proto zůstanu u průměru.

Lian ai kong huang zheng (2011)

Tchajwanský romantický komedie mám ráda, takže jsem čekala, že to bude lepší, ale nakonec to skončilo u průměru. Příběh fajn, ale některé scény mi přišly přehnaný, nehodily se mi tam a kazily mi celkový dojem z filmu. Koukala jsem hlavně kvůli Bolinovi, ten nezklamal, slaďouš jako vždy, jen Ariel mi moc nesedla. A aniž bych to věděla, než jsem si film pustila, byl to tenhle týden už druhý film s Li Yifengem :) I když tady má podstatně menší roli než v Fall in Love Like a Star.

Libenjyeo (2018)

Slušná akční jízda. Hlavní hrdina toho sice moc nenamluví, ale ohánět se kolem sebe umí parádně a není jediný. Děj je sice takový jednodušší, ale jde to, akce a pěkné exteriéry to vynahrazují. Až na Park Hee-soona v menší roličce a ještě se zafáčovaným obličejem a Kim In-kwona to pro mě byli neznámí herci a divím se, že třeba Bruce Khan se už se svými bojovými schopnostmi víc neprosadil. Přeloženo.

Loganovi parťáci (2017)

Na to, jak to bylo skvěle obsazený, to byla pěkná nuda. Největší problém byl v tom, že to měla být komedie, ale mně to teda vůbec vtipný nepřišlo. A i celkově mě to ničím nezaujalo. Strašně se to táhlo, že jsem to horko těžko dokoukala. Hodně slabý 2*.

Loosideu deurim (2017)

Opět průměr, já se snad něčeho, co mě fakt zaujme, nedočkám. I když tohle patří zrovna k těm lepším filmům. Podle zdejšího hodnocení (aktuálně 57 %) jsem to čekala horší, ale šlo to. Hledat ztraceného syna pomocí lucidního snění je zajímavý námět, líbila se mi pointa, proč vlastně k únosu došlo a kdo je nakonec překvapivým pachatelem, má to slušné obsazení, jen mi pak vývoj děje přišel už trošku přitažený za vlasy. Ale konec byl zas fajn, stejně jako borcení snového světa. Potěšila i menší rolička Park Yoo-chuna z TVXQ, v delších vlasech a hučce na hlavě vypadal jako pobuda :D 3,5 * Přeloženo.

Lovci z konce světa (2024)

Další slabá spolupráce Asie s Netflixem. Myslela jsem si, že s Ma Dong-seokem v hlavní roli to dopadne líp než předchozí filmy, co jsem viděla, bohužel je to horší průměr. Tenhle typ filmů nemám navíc ráda, takže mě na tom kromě akce a sympaťáka Ma nic moc nezaujalo. Příběh je slabý, film nepřináší nic novýho, jen to, co už jsem viděla několikrát předtím. Na jedno zkouknutí dobrý, ale opáčko ani omylem.

Mad World (2016)

Jaj, tak tohle bylo teda něco. Teď si budu muset pustit něco fakt veselýho. Život s bipolární poruchou je sám o sobě těžký, ale scénáristé naložili hlavnímu hrdinovi ještě mnohem víc. Život se s ním nemazlí - potýká se s tragédií z minulosti, žije s otcem, kterého nemá rád a skoro ho nezná, v malém krcálku, kde se sotva otočí, v osobním ani pracovním životě se mu nedaří a navíc se musí potýkat s projevy své nemoci. Shawn Yue a Eric Tsang v rolích syna a otce jsou vážně skvělí, hlavně Šóník nemocného mladíka zahrál výborně. I když je v zrcadle vidět jen půlka jeho obličeje, hned je poznat, že je najednou něco špatně. Na tuhle scénu asi hodně dlouho nezapomenu. Přeloženo.

Mafiánská kadeřnice (2023)

Tentokrát jsem sáhla po Tchaj-wanu a opět nic moc. Komediální složka u mě vůbec nefungovala, nezasmála jsem se ani jednou, spíš mi to přišlo trapný a přehrávaný, takže první hodinu jsem celkem protrpěla. V druhé půlce to najelo na vážnější notu a už se to dalo. Líbila se mi hudba, jinak nic extra nezaujalo. Kde jsou doby, kdy vznikaly vtipný gangsterský komedie jako třeba My wife is a gangster nebo My Boss, My Hero. To je sice hlavně Korea, ale čekala jsem něco podobného. Vtipnou komedii na zasmání. Bohužel.

Manhunt (2017)

Podle zdejšího hodnocení jsem to teda čekala horší, ale i přes pomalejší začátek se mi to dost líbilo. Ano, je tam pár věcí, které mi neseděly, ale jako celek dobrý, nenudila jsem se, pěkně to odsýpalo, byla tam akce všeho druhu. Hodně se mi líbilo herecký obsazení, jejich postavy a propojení Číny, Japonska a Koreje. A co mě nejvíc zaujalo byla osvěžující mlha a hromadný tanec na párty na pěknou hudbu. Za mě slušné 3,5* Přeloženo.

Má Venuše (2015) (seriál)

Nakonec 4*. Váhala jsem, jestli 3 nebo 4, ale byl to po dlouhé době asijský seriál, který jsem odkoukala úplně celý, takže si tu hvězdičku navíc zaslouží. Co mě na jiných korejských seriálech štve, tady nebylo - žádný milostný trojúhelník/čtyřúhelník, kdy se hlavní hrdinové rozejdou, začnou chodit s někým jiným, zas dají dohromady a tak pořád do kolečka dokola, než se v posledním díle vezmou. Hlavní dvojka byla super, skvělá volba. Hodně se mi líbil i Henry, který si tam střihnul tak trošku sám sebe, jeho americký styl mě dost bavil.