Žraloci (2005) odpad!

Naprosto hrozná kamera, naprosto hrozný střih. "Fantastické" dialogy z pera žáků čtvrté třídy ZŠ (už jdou po vás! Plavte!). O režii samozřejmě nemůže být řeč. Nicméně tomu musím udělit hvězdu za ty záběry žraloků ukradené z populárně naučných pořadů (některé mi na Prima Zoom unikly) a další hvězdu za těch několik pěkných děvčat. Ale aby to bylo fér, tak jednu zase musím ubrat za to vrčení žraloků (to ani na Zoomu nebylo) a druhou dolu za trestuhodně nevyužitá pěkná děvčata (nezachytil jsem žádný full frontal..) 0+1+1-1-1=0 bohužel..

Moon (2009)

Velmi příjemné překvapení!

Samuraj (1967)

Úsporné, přesto podmanivě vtahující. Skvělá hudba, mlčenlivý hlavní hrdina a pro mě příjemně překvapující konec.

Rocky IV (1985)

Když umřel, tak umřel. A ten trénink na sněhu!

2001: Vesmírná odysea (1968)

Viděl jsem to několikrát. V různých věkových kategoriích. V televizi hranaté i kulaté, v kině, na PC. Zhulený, opilý i zcela při smyslech. A vždy mi přišlo, že je to buđ naprosto geniální nebo totální pí@ovina. Takže hodnotím s klidem za tři a už se na to asi dobrovolně nikdy nepodívám.

Drž hubu! (2003)

Skvělý film, výborný humor. Takhle má vypadat komedie, na kterou se budete chtít podívat minimálně ještě jednou.

Atlas mraků (2012)

Kniha je skvělá a tak se není co divit, že se dočkala filmové adaptace. Bohužel.. Tři hvězdy ze slušnosti..

Avatar (2009)

Příběh je banální, ale v IMAXu to funguje dokonale.

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Asi by to bylo lepší jako opravdu speciální díl z 19. století. Ale co naplat. Možná příliš mnoho kokainu. Každopádně na další řadu to člověka naladí víc než skvěle. Výtečný humor!

Gravitace (2013)

Po 91 minutách jsem si zvedl bradu ze země a udělil pět hvězd. Možná to má semtam nějakě mouchy, ale v IMAXu na ně myslet nebudete. Film pro velké plátno.