Circle: Uzavřený kruh (2017)

Akože prepáčte, no toto je dráma/triler ?? Film vystihuje jednoduchá sinusoida. Poznáte to, raz ste hore a niekedy dole. Tu ste na začiatku dole a to výrazne dole. Úvod je spomalený, nudný, trápny, vytvárajúci až hnev. Dialógy sú zle napísané a prevedené. Potom však začína dej ako tak gradovať. Lenže celé je to naviazané na Emme Watson. John Boyega je na začiatku predstavený ako podstatná postava, no neskôr počas celého deja je len snímaný z diaľky, aby sa nepovedalo, že na neho úplne zabudli. Aj na konci, kedy má zohrať jednú z hlavných postáv, je spomenutý len tak mimochodom. Ale ku koncu sa ešte vrátim. Tuna nehraje žiadnu rolu dynamika deja. Je len umelo naťahovaná a všetko padá na hlavu Emmi Watson, aby ťahala všetko svojim šarmom. Vizuálne to celkom šľape, no aj najväčší amatér vidí, že to celý film krivá ako postrelený vojak či letí ako sane v lete. Prevláda u vás kopa pocitov, no jeden ich všetky prehlušuje. Neviem, či by som to mal nazvať hnevom, no celý čas vám idú ty ľudia na nervy a pýtate sa sami seba, ako môžu byť takí sprostí a vtieraví a ako by som nikdy v takom svete nechcel žiť. Ono to celé začína ako replika Apple, ktorá pokračuje k niečomu, čo sme mohli vidieť vo viacerých sci-fi filmoch. Snaha ovládnuť celý svet pomocou počítačov, pomocou zničenia cenzúry. No, veľmi originálne. A nakoniec sa vrátim k záveru. Ako je sinusoida pomyselne na vrchole, musí zákonite klusnúť až na dno. Záver je slabý, úplne ale úplne nevystavaný, s cieľom natchnúť divákov ( nepodarilo sa ). Len naša „ Hermiona ” je jediná, na ktorú sa oplatí pozrieť. Písal som to už aj pri Kráske a zvierati, Emma si vyberá nepodarené projekty, v ktorých však vie ako tak vyniknúť. Mrzí ma, že dostal John Boyega tak málo priestoru a že on aj Emma nedostali lepší spoločný príbeh, ktorý sa aj na začiatku risoval, no nedostavil sa. Len podotknem, že Tom Hanks nejak zvláštne neočaril, nebol dostatočne zaujímavý ako tzv. „ padouch ”. „ Knowing is good, knowing everything is better. ” 50 %.

Jak jsem poznal vaši matku - Série 3 (2007) (série)

Rádius tendenčnej krivky tejto série bol na vzostupe. Povedané po slovensky: táto séria mala o niečo vyššiu kvalitu než predošlé. A to som nečakal. No a len jedna poznámka, Britney Spears ??

Jak jsem poznal vaši matku - Série 2 (2006) (série)

Ak si pozorne porovnáte moje hodnotenia častí prvej série a druhej série zistíte, že ma druhá séria bavila viac. Uznávam, že som to nečakal. Bude to asi tým, že sa Ted tak nesnažil získať si priazeň Robin. Ide o to, že už ju mal. No aj tak ide o najotravnejšiu postavu čo poznám. Nakoniec dám šancu aj tretej sérii.

Ztracené město Z (2016)

Doposiaľ výrazne podhodnotený film. Nečakajte, že vás to ohromí veľkolepou výpravou či efektami. Rozprávanie je zvláštne, no vynikajúce. Herecky to funguje veľmi dobre, Charlie Humman podáva excelentný výkon a aj Robert Pattinson prekvapuje. Skvelo spracovaný film. 90 %.

Zombieland (2009)

Jeden z mála filmov o zombíkoch, ktorý ma bavil. To komediálne poňatie filmu bol výborné. Casting bol veľmi slušný a výborne som sa bavil. 75 %.

Jak jsem poznal vaši matku - Série 1 (2005) (série)

Po prvej sérii usudzujem, že snaha nahradiť Priateľov sa nepodarila, teda aspoň nie úplne. Je zrejmé, že hlavným zdrojom zábavy tu je Neil Patrick Harris, ktorému slušne sekunduje Jason Segel, no inak to je celkom priemer. Teraz som konečne pochopil, prečo je Ted Mosby v každom rebríčku najotravnejších postáv. Nikdy som horšiu postavu nevidel a to kazí celý dojem. Asi tomu dám ešte šancu, no neviem či vydržím sledovať všetkých 9 sérii.

Spalovač mrtvol (1968)

Chcel som niečo napísať, no nemám slov. Koniec ma doslova zničil. 90 %.

Kráska a zvíře (2017)

Znesiteľné len keď sa nespieva, čo je bohužiaľ najviac polovica filmu. Skvostne nádherná Emma Watson je jediná vec, kvôli ktorej sa oplatí film vidieť. Pravdupovediac si však môže búchať hlavu o stenu, že túto úlohu vymenila za úlohu v La la lande. Disney sa tu vydáva akousi muzikálnou cestou, čo nevyznieva príliš dobre, lebo celé je to klišé, trápne a až otravné. Takéto adjetkíva sa k rozprávke príliš nehodia. 60 %.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Opätovné zhliadnutie. Pri prvom videní som ešte nedokázal oceniť isté kvality ( ako u mojich viacerých dávnejších hodnotení ). Ide asi o najlepší film zo všetkých X-menov. 80 %.

Místo u moře (2016)

Bol som voči tomuto filmu skeptický, nemal som ani najmenšiu motiváciu pozrieť si ho. V núdzi však človek siahne po voľačom a na moju večnú hanbu som sa kardinálne mýlil. Film reprezentuje asi najlepšie - prirodzenosť. Nenájdete tu odporné, vykonštruované dialógy, ktoré ani v reále neexistujú. Miesto pri mori nám servíruje síce bežnosť, no taký život je. Napriek svojej dĺžke je film absolútne adekvátny. Ako tu už bolo spomenuté, Patrickova ľahostajnosť nad otcovov smrťou bola zarážajúca. Výborný Casey Affleck, ktorý sa javí ako lepší herec, než jeho brat. Miestami veľmi emotívny film. 90 %.