Atlas mraků (2012)

Ja na reinkarnáciu neverím, ale tvorcovia asi áno. Alebo aspoň nemali dostatok hercov. Ale teraz vážne, s tohto filmu som dopletený ešte do teraz. Všetkých 6 príbehov sa prelívalo tak rýchlo, že to mal človek problém sledovať. V každom z nich bol iný hlavný hrdina, ktorý riešil istý problém. Dokopy sa však niektoré tie príbehy nepochopiteľne pretkávali a na koniec (a to s veľkou dávkou pozornosti) dávali zmysel. Film trval 165 minút, ale mal som pocit, že ho sledujem celý deň, neuveriteľne sa to ťahalo. Bol to kvalitne strávený čas s dobrým, ale zložitým filmom.

Kick-Ass 2 (2013)

Keď som si myslel, že po jednotke nemôže prísť nič šialenejšieho, tak dvojka Kick ass mi dokázala, že sa mýlim a povýšila to na ďalší level. Absurdizmus spojený s krvavým násilím však urobil ako tak pozerateľný nezmysel. Suverénne najlepším na tej celej fraške bol Jim Carrey. Kvalitná náhrada za Nicolasa Cagea. Problém vidím hlavne v nesympatickej hlavnej postave a šialenom príbehu, ktorý by nepresvedčil ani retardovaného klauna. Nápad s obyčajnými ľuďmi ako „superhrdinami” nebol zlý, no nebol zvládnutý. Týmto filmom môj pesimizmus, ktorý som si vybudoval pri jednotke nekončí a ja len dúfam, že sa neobjaví aj trojka.

Grandhotel Budapešť (2014)

Takú farebnú komédiu som ešte nevidel. Kvalitné herecké výkony a prostredie ako v bábkovom divadle má značne pobavili aj zaujali. Oprávnená nominácia na Oscara. 80 %.

Road to Ninja: Naruto the Movie (2012)

Po dejovej stránke to bolo parádne. Proti tomu nemôže nikto nič namietať. Ale po logickej stránke tu sú nezrovnalosti, ktoré neznášam, ale boli také zanedbateľné, že mi až tak navadili. Bol to veľmi fajn film a zároveň veľmi čudný film. 80 %.

Reparát (2016)

Ani neviem čo napísať, lebo to bola ďalšia uletená Sandlerovka. Je až zarážajúce, že vie Sandler vždy prísť s niečím novým a originálnym. Bola tam zábava, akcia a aj zvraty. Ešte stále ma Adam neprestal baviť. 75 %.

Zevlovat a prudit (2009)

Šialený Rogen, alebo ako vykradnúť nákupné centrum. Tento film bol v štýle šialeného Sandlera. Rogen ako šialenec, ktorý naháňa celý film jeden dick. Bolo to trápne, no dalo sa to pozerať. Anna Faris ako šľapka tiež ušla a Peña ako zhulený zlodej bol v pohode. Celý film je vlastne somarina, ale niektorím ľuďom sa to páči. 60 %.

Sněhurka a lovec (2012)

Dalo sa to pozrieť. Neviem či to bolo tým, že už bolo veľa hodín alebo tým, že bol nudný film, ale vôbec sa mi to nechcelo dopozerať. Boli tam isté nezrovnalosti s „dvojkou” ale mám dojem, že to nebolo úplne presné pokračovanie. 60 %.

Lovec: Zimní válka (2016)

Pozerateľné. Ale priznávam, že taký druh filmu som ešte nezažil. Úvod sa odohráva pred jednotkou a zbytok po nej. Je to vlastne prequel a sequel v jednom. 70 %.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Ak tento film zhodnotim ako samostatný príbeh, tak to bolo v poriadku. Bola tam akcia, napätie, zvraty, jednoducho všetko čo by správny blockbuster mal mať. Ak sa však na to pozriem ako na celý príbeh, ako na jeho konsekventnú čast, tak to bolo otrasné. Režisér to absolútne nezvládol a príliž sa upol na predchádzajúcu časť. Nie som si istý či som to správne pochopil (možno nie), ale pripadá mi to, že celý dej filmu bol ovplyvnený Future Past. Inak si to neviem ani vysvetliť, lebo tvorcovia úplne odignorovali predchádzajúce filmy a tento spravili ako úplne nový film bez predchodcov. Napríklad (a to je len zlomok toho čo som si všimol) v X-men Posledný vzdor je scéna, v ktorej starý Profesor Xavier a starý Magneto navštívili Jean a chceli aby sa stala ich žiačkou, pri tom v tomto filme sú výrazne mladší a Jean už je na škole. Alebo vždy som si myslel (teda v prvých častiach), že medzi Scottom a Profesorom je minimálne 30 rokov. Tu na je Profesor starší najviac o 20 rokov. Tak isto mi vadí (a to vo všetkých častiach) tá popletenosť keď je raz Raven so Xavierom a potom s Magnetom, potom zase so Xavierom a opäť prebhene k Magnetovi. Tá nerozhodnosť koho má radšej je stupidná. Ale kvalita filmu po fimových a hereckých stránkach bola v poriadku (preto aj 3 hviezdičky).McAvoy bol otravný, ale v poriadku, Lawrence bola ako vždy skvelá a sexy, Fassbender opäť kraľoval a Sophi Turner bola asi najlepšia a jej vybratie do roly Jean bol asi jediným správnym krokom, ktorý režisér urobil. Po scénaristickej stránke to kvôli nezrovnalostiam hodnotím ako najhorší film zo všetkých (a to je po Future Past čo povedať). Keby som mal však brať do úvahy len túto časť tak to bol príjemne strávený čas.

Želvy Ninja 2 (2016)

Dobré pokračovanie plné humoru, akcie a sci-fi nezmyslov. Režisérsky to bolo zvládnuté obstojne a aj kamera ušla. Zatiaľ jeden z najlepších blockbusterov tohto roku. Donatelové hlášky mi ostanú v mozgu ešte dlho. Stephen Amell ma ako vždy potešil. No a Megan.....nemám slov. 80 %.