Fat Pizza (2003)

Sám sa čudujem, prečo dávam 4 hviezdičky, ale tak dlho som nezabavil, ako pri tomto filme. Totálna vymetenosť, stupidita prvého stupňa, ktorá nemá ani hlavu ani pätu. Neviem prečo, ale smial som sa od začiatku až do konca. A to je predsa hlavné.

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Pre milovníka Final Fantasy série je to naprostá bomba. Pokračovanie príbehu asi najlepšej časti zo série FF. Tam kde skončila hra, pokračuje film. Asi každý hráč FF7 túžil po tom, ako by vyzerali jeho obľúbené postavy v nádhernej CG animácii. A dočkali sme sa. Toto je vlastne také outro k hre, po ktorom sme vždy túžili. Inak pripomeniem, že FF: Esencia života, nemá so sériou FF nič spoločné, možno iba názov, ale to bol aj tak podľa mňa len marketingový ťah. Takže nebudem porovnávať. Na záver malé upozornenie, film bol spravený pre fanúšikov hry, takže kto hru nehral, si asi po prezretí povie: O čom to do pekla bolo?

Firefly (2002) (seriál)

O tomto seriáli som sa dozvedel v jednom nemenovanom časopise. Mám rád filmy z vesmírneho prostredia, tak som sa naňho mrkol. A čo to? Vo vesmíre nie je zvuk (samozrejme, že som o tom vedel, učili sme sa to ešte na základke, ale vo filme je „vždy“ vo vesmíre zvuk), nie sú tu žiadny emzáci, žiadne laserové zbrane, a budúcnosť nie je až taká ružová ako sa na prvý pohľad zdá. A to je práve ono, čo ma od tohto seriálu nevedelo odtrhnúť. A kovbojský štýl tomu ešte pridáva zaujímavý šmrnc. Ale môj sen skončil skorej, ako sa mohol naplno rozvinúť. Po 14 častiach bola výroba seriálu zastavená. Veľká škoda, ale v Amerike to tak už býva. Tak nám autori aspoň pripravili celovečerný film, kde sa skoro všetko nevysvetlené vysvetlí. Takže, čo nám zostáva? Asi nič. Utrime si nostalgickú slzu a na záver si ešte spolu zaspievajme „Hero Of Canton“. Poďme všetci...

Fontána (2006)

Tak tento snímok u mňa apeluje na zaradenie medzi moje naj filmy. V poslednej dobe som sa do Rachel Weisz asi zamiloval. Jej ksichtík je neodolateľný a keď ju vidím takto choručkú a bledučkú vo Fontáne, hneď mi vyskočia slzičky (nedávno som pozeral s ňou aj film Sexuálna rekonštrukcia a tam bola teda poriadna mrcha, mal som sto chutí ju poriadne vyplieskať po zadku :-) No proste pani herečka ako sa patrí). Ale späť k Fontáne... Nádherný film, zaujímavé spracovanie, špeciálne efekty a tá hudba. No proste krása. Nesmiem zabudnúť ani na Hugha Jackmana, jeho výkon je tiež neuveriteľný (teda až uveriteľný, ale Rachel je Rachel:) Na tento film len tak ľahko nezabudnem. A keď ho vidíte ešte na poriadnej Full HD telke vo vysokom rozlíšení, tak to je potom pastva pre oči. Tá slina čo dal Hugh Rachel pri oživovaní na konci filmu mi skoro vytiekla z monitora:)

Futurama (1999) (seriál)

Neviem, či to smiem vôbec povedať, ale ono je to fakt lepšie ako Simpsonovci :-)

Ghost Rider (2007)

Nicolas Cage ako Ghost Rider! Ha! Ešte že tam pobehuje Eva Mendes s rozopnutou košieľkou, ktorá sa naopak tvári, akoby jej uleteli všetky včielky. Jediné čo bolo dobré, boli CG animácie, ostatné stálo za veľké prd.

G. I. Joe (2009)

Jednu hviezdičku za baby v sexi oblečkoch, druhú za akčné scény. Ostatné bolo neskutočná kravina. A to ma inak podobné filmy neskutočne bavia, ale toto som dajako nemohol stráviť. No videli ste už niečo také, aby (20 tonový) džíp rozrážal všetko, čo mu príde do cesty a nie a nie ho zastaviť. Obrnený vojaci, ktorým ani rana z bazooky nepohne vlasom na hlave. A veselo si kráčajú ďalej. Auto, ktoré z ničoho nič zrazí J.I. Joa vystupujúceho z dodávky na parkovisku a to parkujú skoro pri múre (túto scénu som si musel pozrieť niekoľko krát, kde sa to tam to auto do pekla zobralo. Ono to bola vlastne zábavná scénka, nasmiať som sa nasmial). A záverečná scénka, keď sa zloduchovia rozhodnú, že zničia podmorské mesto tým, že vyhodia ľadovec nad ním. Následne sa ľadovec potopil!!! a rozbil mesto. No a koniec. To už stačí.

Glen, nebo Glenda (1953)

Po prezretí filmu Ed Wood od Tima Burtona som bol zvedavý, aké sú filmy od tohto režiséra naozaj. Už pri Burtonovm filme som sa dosť nasmial, tak som si pomyslel, že originálne filmy od Eda bude ešte väčšia sranda. A nemýlil som sa. Možno pre niekoho sú tieto filmy odpad, ale pre mne určite nie. Film je samozrejme naivný, herecké výkony viaznu pod bodom mrazu, o kulisách sa nebudem ani zmieňovať, ale práve v tom je to kúzlo Woodových filmov. Wood chcel točiť filmy, ale ešte si neuvedomoval, že jeho parketa sú vlastne komédie.

Hostel II (2007) odpad!

Z totálne (prepáčte za tie výrazy) sračkového hororu sa nám stala sračková komédia. Na čom som sa v jednotke po prvý raz rozčuľoval, v dvojke som sa smial. Nič nové sa nezmenilo. Na začiatku na vás vybafne „Quentin Tarantino presents“ (inak dobrá reklama), nasleduje nalákanie amerických turistiek na Slovensko (nalákali ich na najlepšie prírodné horúce pramene na svete, aspoň jediná pravdivá vec:), malebná dedinka a lá Luník 9, pochytanie... a hurá, poďme vraždiť. Scénka ukradnutá z Jakubiskovej Bathory bola asi najlepšia, potom nasledujú už len také slabšie, ale pritom zábavné („Miša nejedz ten párok“ a „hurá, prihraj tú hlavu“) Aj hudobný doprovod sa troška zmenil. Z hitov rokov 80-tych v jednotke nám teraz do uška hrajú ľúbezné české aj slovenské ľudovky (možno preto, že sa niektorí skladatelia chceli súdiť za práva pesničiek:). No a jasné, skoro som zabudol. Pozor na Kňažka... vraždí malých cigáňov.

Hrdinové (2006) (seriál)

Z Nového sveta za veľkou mlákou sa k nám valia seriály silou lavíny. Niektoré sú lepšie, niektoré sú horšie. Heroes určite patrí medzi tie lepšie, a možno aj medzi tie najlepšie, čo som za poslednú dobu videl. Zaujímavý námet, ktorý vás vtiahne do deja už v prvej časti. Jednoducho... seriál má svoje čaro. Neviem sa dočkať, kedy už vyjde ďalší diel. Možno niekomu nevoní Sci-fi nádych, ale poznám veľa ľudí čo predtým nepozerali Sci-fi a na Heroes nedajú dopustiť. Skvelé postavy, skvelý príbeh, zaujímavé vizuálne efekty. Po 1. sérii môžem hodnotiť len 5/5. Uvidíme, čím nás prekvapia tvorcovia v druhej sérii. Ale určite nebudeme sklamaní...