Iron Man 2 (2010)

Rovnako dobré ako jednička ak nie lepšie. Robert Downey Jr. dokazuje, že je skvelý herec a aj vedľajšie postavy ako Samuel L. Jackson či Mickey Rourke sa nedávajú zahanbiť. Príbeh pokračuje tam kde skončil. Tony sa musí vyporiadať s tým, že prezradil, že je Iron man a všetci ho chcú teraz dostať. Na 1 strane je šialený ruský fyzik Ivan Vanko, ktorý sa spojí s Hammerom a chcú vlastných Iron manov a strane druhej paládium v Tonyho hrudí robí menšiu šarapatu ... Skvelé som sa bavil rovnako ako pri jedničke.

Robin Hood (2010)

Ďalší kvalitný snímok od Ridleyho Scotta s Russellom Crowom v hlavnej úlohe. Myslel som, že to je nejaký remake alebo niečo také, ale udalosti v tomto filme sú ešte predtým ako Sa Robin Longstride stane Robinom Hoodom. Pri obliehaní francúzskeho hradu si kuchár len tak náhodne vystrelí a div sa svete, trafí kráľa Richarda a Robin spolu s Willom, malým Johnom a ostatnými sa rozhodne rýchlo dostať preč a hlavne späť domov do Anglicka. Majú však tú smolu, že natrafia na menšie vojsko, ktoré malo za úlohu dostať kráľa Richarda do pasce a peripetie sa začínajú ... Skvelý film s kvalitnými hereckými výkonmi.

Expendables: Postradatelní (2010)

Tak na tento film som sa neskutočne tešil hneď ako som o ňom počul, keďže akčné filmy milujem a stretnúť na jednom mieste naraz Schwarzeneggera, Stalloneho, Willisa, Stathama atď. to sa nevidí každý deň :-D Dej ma hneď od začiatku pohltil a prežíval som s hlavnými hrdinami každú sekundu. Hudba je skvelá a hlavne Stalloneho sarkastické hlášky v momente, kedy sa to najlepšie hodí. Skvelý film so skvelými hercami.

Pan Včelka (2007)

Ďalšia pekná rozprávka z dielne Dreamworks. Vtipná, zábavná, poučná a primerané dlhá. Barry ako včela skončil školu a má si vybrať svoje povolanie, ale nepáči sa mu, že ho už bude vykonávať do konca života a tak sa pridá k peľovým machrom, aby zakúsil ako vyzerá svet mimo úľu avšak stane sa niečo nečakané ...

A-Team: Poslední mise (2010)

Tak na tento film som sa neskutočne tešil hneď ako som sa dozvedel, že pôjde v kinách! Na svete je len veľmi málo ľudí, ktorí by nepoznali tento seriál z osemdesiatych rokov a ta zvučka ... Skvelo natočený film, ktorý je veľkou poctou pre rovnomenný seriál a nič mu nechýba. Je tu všetko, čo má mať správny film, humor v správnych dávkach, skvele gradujúci dej, výborné herecké výkony a to všetko dotvára hudba, ktorá v ničom nezaostáva. A keď k tomu pripočítate priateľku, ktorá má rada rovnaké žánre filmu, je to len bomba. Obaja sme si film naplno vychutnali.

Spider-Plant Man (2005) (TV film)

Veľmi podarená paródia na Spidermana a Batmana. Rowan Atkinson ako Peter Piper dokazuje, že je komediant storočia.

Mortal Kombat: Rebirth (2010)

Ja som na Mortal Kombat hrách vyrastal, takže som si nenechal ujsť tento krátkometrážny filmík. Škoda, že nie je natočený ako celovečerný film, ale pevne verím, že sa to režisérovi podarí a pokračovanie na seba nenechá dlho čakať.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Na tento kúsok som sa tešil ako malé dieťa na Vianoce a prekvapil ma v tom, že je omnoho lepší ako som videl z traileru. Skvelý dej, impozantná hudba a Jake Gyllenhaal v roli princa Dastana je skvelá voľba. Neviem si predstaviť nikoho lepšieho ako on. Nádherný film aj z toho pohľadu, že keď som ešte hrával hry, tak som prešiel aj túto a hra samotná bola skvelá a preto ma teší, že sa preniesla na strieborné plátno.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Akcia, akcia a ešte raz akcia. Je všade, kde sa pozrieš. Veľmi zaujímavý film s pekne gradujúcim dejom. Zaujímavá scéna bola, keď chcel robiť lásku so svojou priateľkou uprostred námestia a to preto, aby si udržal hladinu adrenalínu vysoko :-D Filmy tohto žánru podobne ako Zbaľ prachy a vypadni či Podfu(c)k milujem, takže nie je čo dodať a Jason Statham v hlavnej úlohe je výborný.

Milionář z chatrče (2008)

Skvelý film, ktorý má veľmi zaujímavý príbeh. Ja by som ho nazval takou modernou rozprávkou. Malika zatkne polícia a vypočúvajú ho, lebo moderátor "Chcete byť milionárom?" si myslí, že je podvodník. Najviac sa mi páči ako prebieha prítomnosť a každou otázkou sa vracajú do Malikovej minulosti a postupne zisťujeme odkiaľ vie odpovede na otázky. Najväčšia sranda je, že práve posledná otázka (ktorá mu môže priniesť neskutočné bohatstvo) je tá, s ktorou sa stretol, ale veľmi jej nevenoval pozornosť. Brilantný dej nás posúva od jednej otázky k druhej a zároveň Malika k vytúženému bohatstvu a možno aj stratenej láske.