Saltová (2010)

Pre mňa to bol skvelý film so skvelou Angelinou Jolie v hlavnej role. Milujem Jamesa Bonda, špionážne filmy a hlavne akciu a preto bol pre mňa tento film ako agent Borne. Obvinená Salt - ová uteká pred svojimi kolegami a snaží sa dokázať, že nie je ruská špiónka, ale počas filmu sa stávajú nečakané zvraty, z ktorých som bol každú chvíľu šokovaný. Napätie a akcia od začiatku až do konca.

Legenda o létajícím Cypriánovi (2010)

Čítam tu rôzne názory a žiaľ ani mňa tento film nedostal. Čakal som, že to bude niečo podobné ako Jánošík alebo Bathory, ale bohužiaľ. Celé je to také spomalené a akosi som nevedel niektoré veci pochopiť, prečo to bolo tak ako bolo. Pozrel som si to spolu s priateľkou, lebo ona to túžila veľmi vidieť, ale rovnako ako ja sa nedočkala niečoho, čo by stálo za to. Dá sa to pozrieť, ale človek musí byť asi umelec, aby pochopil hlavnú myšlienku filmu. Pre mňa boli Jánošík aj Bathory oveľa zaujímavejšie a lepšie filmy ako Cyprián.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Bolo to celkom dobré, ale nie ako u jedničky, dvojky či trojky, ale tvorcom sa podarilo udržať mierny nadpriemer. Dúfam ale, že už pokračovanie nebude, pretože ma fakt nenapadá, čo nového by mohli vymyslieť. Pekne stráveny večer s priateľkou pri sledovaní príjemne vtipnej rozprávky :-)

Nouzový východ (2008)

Skvelý film, ktorý na ešte dlhý čas po zhliadnutí vo mne zanechal veľa otázok, na ktoré neexistujú jednoduché odpovede. Veľmi ma mrzí koniec, ktorý sa odohral tak, že som myslel, že sa nakoniec nič nestane, ale opak je pravdou. Každopádne zaujímavý pohľad na mladú rodinku, ich život a starosti, ktoré musia riešiť.

Kajínek (2010)

Veľmi zaujímavý pohľad na to ako sa to asi odohralo. Sám Kajínek povedal scenáristom veľa vecí, ale aj oni sa vyjadrili, že všetko im určite nepovedal a niečo si nechal pre seba, takže tento film možno je a možno nie je pravdou ako to asi bolo.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Skvelý 7. diel čarodejníckej ságy o Harrym Potterovi. Počul som názory rôznych ľudí, ale mne osobne s priateľkou sa to veľmi páčilo. Bolo to vážne, napínavé a miestami aj dosť akčné. Už sa neviem dočkať druhej časti na budúci rok :-)

Erotic Nation (2009)

Veľmi zaujímavý dokument, ktorý ukazuje pohľad na sexuálny život Slovákov a tiež situáciu po nežnej revolúcii na Slovensku. Akurát dlhé, vážne a zároveň miestami vtipné.

Admirál (2008)

Veľmi pekný a silne emotívny vojnový film. Jediné vytýkam, že tam nebolo viac bojových scén, ale inak všetko fajn. Krásny milostný príbeh Admirála Kolčaka so ženou svojho priateľa Annou. Na jednej strane sa snaží dostať od nej preč, lebo vie, že to nie je správne a na druhej strane na ňu stále myslí. Takisto sa musí vyrovnať s tým, že v Rusku nastal prevrat a musí bojovať s Boľševikmi ...

Poslední vládce větru (2010)

Na rozdiel od ostatných mne sa to veľmi páčilo. Bolo to strhujúce, napínavé, dej mal hlavu aj pätu a zbytočne to nebolo dlhé, takže sa človek vôbec nenudil. Až neskôr som sa dozvedel, že je to robené podľa anime seriálu a že knihy sú predlohou, takže som nebol nadšený, že toto bola len 1. časť, ale teším sa na ďalšie. Pekná akčne dobrodružná fantasy.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Veľmi netradičná a zaujímavá komédia v jednom. Najlepšie je scéna v púšti, keď naberie Lynn kameň alebo ešte predtým mu ukáže iskru v oku :-D Je to skôr pre ľudí, ktorí majú radšej satiru a ja som sa celkom pobavil, ale videl som aj lepšie komédie. Dĺžka je tak akurát, takže sa to dá pozrieť a niektoré scény sú fakt veľmi vydarené.