Neporazitelný (2021) (seriál)

Okrem záveru prvého dielu a dielov 7 a 8 išlo iba o vatu s neoriginálnymi postavami. Máme tu Batmana/Silver Surfera, Wonder Woman, She Hulk, Gambita, troch Supermanov, Flasha, Ant-Woman, Mr. Fantastika, Scarlet Witch a ďalšie kópie najmä Marvel hrdinov. Nikde ani nie je vysvetlené prečo a ako získavajú niektorí ľudia schopnosti, kostímy fungujú na báze spaľovania oblečenia, takže žiaden z hrdinov sa nemusí ani prezliekať a hneď je v superhrdinskom. Hlavný hrdina je v podstate Peter Parker so schopnosťami Supermana, a teda že je riadne slabý. Dokopy nič nepredviedol a iba bol vkuse zmlátený niekým iným. Humor to v podstate nemá a tie jemné zachvevy pokusov o humor boli skôr k smiechu ak vôbec ma zmysel ich komentovať. Napriek tomu všetkému seriál má potenciál a snáď v druhej sérii ukáže okrem potokov krvi aj niečo zmysluplnejšie. A teda odpoveď na veľkú otázku z prvého dielu, PREČO???, je pekne chabá. Zatiaľ 7,2/10 ale najmä za potenciál, hektolitre krvi a vieru v to, že ďalšia séria bude lepšia.2. séria: Za mňa lepšia nebola. Hneď ako som sa dozvedel, že bude táto séria rozdelená na dve časti som sa najprv rozhodol prečítať si komiks, aby som nemusel otrocky čakať, kedy sa Amazonu uráči vypovedať celý príbeh. Pri takomto tempe to bude asi za 10-15 rokov pri 4 sériách, pričom by si zaslúžil minimálne dvojnásobok. Prvá séria pokrýva asi 10 dielov zo 140 čosi dielneho komiksu, no pri druhej mi prišlo, že už to chcú tvorcovia urýchliť, tak niektoré veci mierne pozmenili, niektoré úplne vyhodili. Stále je to dobre zostavený seriál, ale predloha je predloha a ja by som každému odporučil prečítať si radšej tú, ako pozerať tento seriál. Druhá séria má možno aj nevýhodu, že okrem dvoch troch vecí sa toho toľko neudeje a oproti tomu, čo Marka a spol. čaká toto nebola až taká bomba. Všetky tie zmeny mi až tak nevadili, ale nechápem, prečo Amber musela byť inej rasy a vlastne aj Mark a jeho mama sa viac podobajú svojím dabingovým predstaviteľom než originálom z komiksov. Finále bolo za mňa slabé a určite by seriálu viac prospelo, keby jednotlivé časti vychádzali pravidelnejšie, určite nie s toľko ročným odstupom a rozhodne nie ešte rozdeľovať ten chabý počet dielov na dve časti. Za druhú sériu dávam 6,8/10

Had (2021) (seriál)

Pútavý seriál plný napätia a výborných hereckých výkonov. Posledné dve tri epizódy v tempe mierne poľavujú, ale stále ide o vynikajúci seriál. 8,4/10.

Rodina na baterky (2021)

Originálny a zábavný vizuál, nečakane fakt dobrý scenár a zábava od začiatku do konca na vysokej úrovni, no a samozrejme na 100% využitý potenciál mopsa. 7,8/10.

Nádech pro lásku (2017)

Milý, inšpiratívny film s dobrým vibeom. Nemôžem povedať, že by sa mi páčilo, ako (ne)hral Andrew Garfield postihnutého, ale snažil sa. Niekedy až moc. Zato Claire Foy hrala veľmi dobre a uveriteľne. Príjemný film. 7/10.

Falcon a Winter Soldier (2021) (seriál)

Seriál The Falcon and the Winter Soldier mi prišiel viac zapadajúci do sveta Marvel, resp. Avengers ako Wanda a Vision, ktorý bol viac fantastický. Obe postavy sú sympatické, seriál má veľa akcie a tiež viacero iných postáv z Marvel sveta. Falcon/Captain Amerika je tu viac v popredí, ale aj Bucky rieši trochu svoju minulosť a má čo povedať. Nenahneval by som sa, keby bola aj ďalšia séria. Zatiaľ 7,5/10.

Nevinné tahy (1993)

Páčilo sa mi, ako film zobrazuje šachy z iného uhla, a že tu skôr ide o nestratenie detstva a toho dôležitého v živote. Ale zasa na druhej strane sa z Josha nikdy nestal možno omnoho lepší hráč ako bol. 7,5/10.

Nikdo (2021)

Akčná lahôdka so šarmom Boba Odenkirka, s čierným humorom, ktorý netlačí na pílu ale iba občas požmurkáva na diváka, a svižná stopáž, vďaka ktorej sa pri tomto filme nestihnete nudiť. Takto by to asi nejako vyzeralo, keby bol Saul Goodman the one who knocks. 7,5/10.

Rosemary má děťátko (1968)

Film buduje majstrovsky napätie a celkovo je atmosféra vťahujúca a miestami až hypnotická. Záver ma prekvapil, ale hodnotím ho kladne, aj keď ide o mierny prestrel. 8/10.

Noc v ráji (2020)

Netradičný film o pomste. Divák dostane to čo čaká, teda akciu a pomstu, a aj malé prekvapenie. 7,5/10.

Vzdálené světy (2020)

Výborne využitých 30 minút. Bolo to svižné, malo to posolstvo a myšlienku, pár prekvapivých momentov a sympatického hlavného hrdinu. 8/10.