Creed III (2023)

Aj napriek rozbehovej prvej hodinke venujúcej sa viac Adonisovej minulosti než boxu ide o veľmi slušné pokračovanie a dobrý boxerský film. Je úžasné, ako za tie roky dokázali Rocky/Creed sériu posunúť a predovšetkým ako preniesli váhu rukavíc z The Italian Stalliona na potomka Apolla Creeda, že hoci je to už iná séria, stále tam je cítiť prítomnosť minulosti. 7,4/10.

Dobrý člověk (2023)

Premisa nie je extrémne originálna, ale zasa príbeh je fajn, vzťahy a konflikty medzi postavami reálne a zaujímavé, a celkovo ide o dobrú sociálnu drámu o problémoch, závislostiach a vyrovnaní sa s tragédiou. A možno aj o nájdení vnútornej sily pokračovať. 7,4/10.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Obával som sa, že sa bude chcieť film podobať na The Legend of Vox Machina, ale Dungeons & Dragons si našiel vlastný štýl a humor, a to je iba dobre. Postavy boli každá svojím spôsobom zábavné, dej a príbeh fajn, miestami aj vtipný, bolo to dobrodrúžne a mne osobne sa veľmi páčilo, ako boli mnohé scény nasnímané. Vo výsledku sa jedná o fajn oddychovku s celkom slušnou znovupozerateľnosťou. 7,6/10.

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Expendables 4 sú už takým trochu zbytočným filmom bez viacerých hlavných veteránov a je to skôr sólová jazda Jasona Stathama. Ani humor ani prevratná akcia v tomto filme nie sú a aj efekty sú celkom očividné, slabé, no a herecky tento film tiež nežiari. Ale napriek tomu to nie je až také zlé. Je to viac menej to, čo človek očakáva, aj keď je to pomerne nuda. 5,3/10.

Ferry: Seriál (2023) (seriál)

Kým Undercover a film Ferry boli kriminálne záležitosti,  tento seriál pôsobil skôr ako Breaking Bad, a aj keď tým trochu stratil na originalite,  stále sa jedná o výborný kúsok a skvelý ďalší kus skladačky vzostupu a pádu Ferryho Boumana. 7,7/10.

Flash (2023)

Flash ako samostatný film mi neprišiel zlý,  ale nebol ani výnimočný a v porovnaní so Spidermanom alebo Dr. Strangeom bok multivesmír využitý dosť biedne. Potešil niektoré camea,  aj keď len digitálne. CGI bolo v niektorých scénach horšie,  najmä scéna s deťmi. Nepáčil sa mi aj nútený humor. Hoci nebol vyslovene trápny,  moc tlačili na pílu a účinok žiadny. A ani "dojemná" časť nefungovala. Scény s Flashom v akcii vsak boli fajn. 6,7/10.

Gen V (2023) (seriál)

Nakoľko Homelander teraz natáča scény do Mortal Kombat 1, štvrtá séria Boysov musela počkať, a tak tvorcovia prišli s odbočkou, kde priestor dostala mladšia generácia. Sú to prosto Boys, len v mierne komornejšom a príbehovo jednoduchšom šate. Aj vďaka niektorým postavám je to prepojenie so starším súrodencom jasné, ale to by bolo aj bez nich. Ako kúsok skladačky do sveta Vought je tento seriál skvelý, a aj keď druhá polovica štyroch dielov bola pre mňa slabšia a dej sa trochu točil dokola, ten tesne posledný záver bol skvelý, a ukázal, že niektoré osoby a organizácie sa proste nemenia. 7,8/10

Gran Turismo (2023)

Závodné filmy podľa skutočných udalostí sa posledných 10 rokov tešia obľúbe, ale najmä sú spracované kvalitné a prístupné aj širšiemu publiku, takže si ich užijú aj ľudia nezainteresovaní do pretekov a áut. To je prípad aj GT. Aj keď je jedným z tých slabších, najmä kvôli málo dramatickému príbehu, ponúkne slušný vizuál, pár nehôd a výborné pretekárske momenty. 7,3/10

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023)

Za mňa najlepší diel série. Páčilo sa mi, ako bol vyrozprávaný príbeh Prezidenta Snowa, vykryštalizovanie jeho povahy, rozdelenie príbehu na kapitoly, pričom každá bola iná, unikátna a výborne vystupňovaná. Aj keď je menej temný ako pôvodná séria, tak 7,6/10.

Chudáčci (2023)

Poor Things sa asi u mňa zaradí po Favoritke vedľa Dogtooth, aj keď kvalitatívne môže oba prevyšovať. Je tu humor, ktorý pramení najmä z objavovania sveta detskou myslou dospelej Belly, samozrejme nemôže chýbať divný tanček, ale film obsahuje aj presah do vážnejších tém. Mám rád Emmu Stone ako herečku a aj jej herectvo, avšak toto nebola Emma Stone, toto bola Bella, a ak si jej predstaviteľka niekedy zaslúžila Oscara, je to za túto úlohu. Willem Dafoe bol výborný ako vždy a Mark Ruffalo po I Know This Much Is True a Foxcatcher opäť ukázal, že nie je iba Marvel hrdina, ale excelentný herec. Je to film, nad ktorým divák premýšľa ešte nejakú dobu. 8/10.