The Novice (2021)

Možno ten príbeh aj mal význam,  ale 80% času mi film prišiel prázdny a bez emócií. Až záver ukázal  niečo viac.6,2/10.

Matrix Resurrections (2021)

Je škoda, že si štvorka nedokázala udržať kvalitu prvej hodinky počas celej dĺžky. Tá hodina bola moderná verzia niečoho, čo diváci poznajú, majú radi a to prepojenie s Metrixom tam bolo urobené zaujímavou formou. Potom to však začalo stále viac skĺzavať do béčkových vôd. Najviac tam ale chýbala veľkoleposť predchodzov a v konečnom výsledku toto pokračovanie vyznieva úplne zbytočné. 6,7/10

Hawkeye (2021) (seriál)

Z tohtoročných Marvel/Disney+ seriálov hodnotím Hawkeye ako druhý najlepší po Wanda Vision, najmä kvôli pre mňa slabšiemu finále. Páčila sa mi chémia Clinta a Kate, bolo fajn ich vidieť ich spolu. Super bola aj prítomnosť Yeleny, ktorá mala tiež fajn a celkom zábavné scény,  najmä s Kate. Za mňa fajn seriál, ktorý by som vedel pozerať aj dlhšie. Jediná škoda, že tu nebol poriadny záporák, a iba mierne nadpriemerné finále.

Ricardovi (2021)

O I Love Lucy som matne počul, ale nič o ňom neviem. Vďaka tomuto filmu mám trochu lepšiu predstavu. Zo začiatku som sa trochu strácal, ale nakoniec som sa naladil na správnu vlnu a film si celkom užil. 6,7/10.

Matka versus android (2021)

Film má ambície Bird boxu a Quiet place,  ale úplne nenaplnené, pretože ide o nudný a prázdny film, ktorý neprináša nič nové a ešte aj to toľkokrát videné nerobí nijak extra kvalitné. 4,7/10.

Labutí píseň (2021)

Celkom dobrá komorná psychologická dráma. Dalo sa z toho podľa mňa vyťažiť viac, ale akceptujem aj toto "menej",  ktoré zvolili tvorcovia. V konečnom dôsledku všetko podstatné povedané bolo a zase lepšie ako to umelo naťahovať vatou. Mahersala Ali hral velmi dobre. 7/10.

Rachot (2021)

No dobre. Vo výsledku to možno nie je až tak zlý film, ale určite je vhodnejší pre menšie publikum,  ktoré nie je až tak náročné a nevidelo ešte veľa iných animovaných filmov, alebo si ich nepamätá. Rumble je totiž film bez nápadu,  humoru, sympatických a charakterových postáv, plný otrepaného všetkého čo sa dá. Ale na tú spodnú hranicu priemeru sa u mňa dokázal vyštverať. 5,2/10.

tick, tick...BOOM! (2021)

Po Hamiltonovi druhý najzaujímavejší muzikál, ktorý som videl za posledných pár rokov. Konkretne ten Rent mňa osobne nebavil, ale keď teraz viac viem, čo všetko bolo za jeho vznikom, mám preňho väčšie pochopenie. Tick tick Boom je však moderný,  nenudí,  má chytľavé pesničky a skvelý spev,  a musím povedať, že z posledných niekoľkých Garfieldovych filmov je tento rozhodne najlepší a najzrozumiteľnejší. 7,6/10.

Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun (2021)

Ani sa nedá povedať, že by toto bol film ako taký,  toto bolo umelecké dielo. Pre mňa spolu so Sorrentinom je Wes Anderson majster obrazu. Užíval som si každú poviedku, každú vetu a herectvo všetkých zúčastnených protagonistov. Tilda Swinton je božská,  keď hrá zvláštne postavy, podobné tej v tomto filme. Je to Anderson, ktorého možno očakávate ale napriek tomu stále dokáže prekvapiť a kvalitatívne nesklame. 7,5/10.

Paroží (2021)

Nemôžem povedať, že by to bolo vyslovene nudné, ale prišlo mi to malo. Málo napínavé,  málo budovania atmosféry, malo hororu, málo dôrazu na postavy a podobne. 6,2/10.