Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Vizuálny orchester. Skutočne, takúto zmes farieb, efektov, prelínania objektov a podobne nie je často vidieť. Animácia bola veľmi zaujímavá a inovátorská, niečo ako sledovať digitálny komiks. Postavy boli zaujímavé, nachádza sa tu veľa odkazov na spider-man marvel vesmír, akcie je požehnane a je svižná a hutná. Občas sa tu objaví aj nejaká zábavnejšia scéna. Dej je tiež zaujímavý a uspokojujúci. Vizuál a hudba ale kraľujú tomuto filmu. Moderný film ako sa na rok 2018/2019 patrí. 8,6/10.

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Filmy Saw ma vždy bavili, aj keď úroveň nebola vždy najvyššia. Je to taká priemerná naháňačka za vrahom, pričom títo noví vrahovia už nie sú to, čo býval John Kramer. Vraždy sú opäť krvavé, ale nie tak premyslené, skôr sú menej logické, a "hry" nedávajú obetiam šancu prežiť. Ale aspoň toho trhania častí tela si užijeme. Koniec bol veľmi slabý, ako keby tvorcovia verili v úspech tohto filmu a plánovali pokračovanie. Uvidíme. 5,8/10.

Spirited (2022)

Čo sa týka hlavnej dvojky (predovšetkým Reynolds), prišlo mi to lepšie zaspievané ako zahrané, ale inak išlo o fajn film, nie výrazne vtipný, a pesničky boli dobré. Keby to išlo niekedy v Tv, čo sa nestane, kľudne by som si to pozrel. 6,5/10.

Spolujízda (2019)

Kumail sa snaží hláškovať, čo to dá. Dave je celkom zábavný tiež, ale skôr fyzickou komikou. Ako dvojka sú fajn, napätie a chémia tam celkom je, takže sa na nich spolu dobre pozerá. Film ako taký ale nie je nič extra. Kumail hrá v podstate seba z The Big Sick, akurát aj ten humor nie je až tak dobre mierený, Pre mňa tam chýbala iskra. Snaha tam bola, aj pár dobrých nápadov, ale neohúrilo ma to. 6,4/10.

Správci osudu (2011)

Začiatok filmu ako aj prvá polovica boli zaujímavé, bohužiaľ v druhej polovici tempo upadalo až upadol do vôd priemernosti. 7/10.

Spravedlnost podle Spensera (2020)

Asi to malo byť aj trochu vtipné. Humor síce nebol silený, ale tá snaha bola vidieť. Inak klasická krimi detektivka. Neurazí / neohúri. 6,3/10.

Správní chlapi (2016)

Celkom sviežo to odsýpalo, avšak nejako mi vadil ako keby nasilu až prehnane sa snažiaci humor. Ten mi nejako nie vždy sadol, napriek tomu, že nápady boli dobré.

Srážka s láskou (2019)

Klasická romantická komédia, ktorá neprekvapí, neurazí a v pár chvíľach aj trochu pobaví. Zaujímavá je ústredná dvojica. Pri Sethovi Rogenovi človek nikdy nevie, kam až vo svojom humore zájde, ale tu sa držal ešte celkom vrámci únosných hraníc. Charlize bola fajn v komických pasážach, v tých vážnych ju poznáme. 7/10.

Srdce na dlani (2022)

Milý, príjemný film. Za mňa určite lepší český priemer, aj keď nešlo o nič prevratné a novodobé. 6,7/10.