Smrtonosná past 4.0 (2007)

Tvorcovia prišli opäť s niečím odlišným, tentokrát využili trend internetu, technológii a cyber terorizmu. Mne sa to páčilo, bolo to opäť akčné a nie nejako hlúpe. Jedine, čo mi nesedelo so Smrtonostnou pascou bolo, že  som v holohlavom Bruce Willisovi nevidel Johna McClanea, ale iba Brucea Willisa v ďalšom (dobrom) akčnom filme. Ale inak v pohode. 7,6/10.

Clerks III (2022)

Nemyslím si, že by bol tento film zbytočný,  avšak nebol ani až tak nevyhnutný. Ako každý, aj hlavní hrdinovia starnú,  tak chcel Kevin Smith nejako ukončiť ich príbeh. Skôr ako Clerks mi to pripomínalo Jay and Silent Bob Strike Back. Nakoniec je to ale jedno, ved je to všetko prepojené. 6,2/10.

Old Man (2022)

Ja som si myslel, že toto je prequel k Don't Breathe. Inak by som to ani nepozeral a dobre by som urobil. Zbytočná nuda s ako takým záverom, ktorý ale aj tak nejako neprekvapí, pretože sa dá čakať. 4,8/10.

Srdce na dlani (2022)

Milý, príjemný film. Za mňa určite lepší český priemer, aj keď nešlo o nič prevratné a novodobé. 6,7/10.

Halloween končí (2022)

Síce oceňujem, že to bolo trochu odlišné od predchádzajúcich 2 dielov, dokonca by som povedal, že to bolo lepšie ako dvojka, ale kde je zmysel tohto filmu okrem toho, aby to všetko skončilo. Kľudne mohol mať 20 minút a divák by o nič neprišiel, pretože zvyšok bola iba zbytočná vata. 5,4/10.

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička (2022) (seriál)

Úplne nerozumiem,  prečo ľudia až tak nemajú radi tento seriál. Jasné,  je zbytočný,  nič moc neprináša,  prehnane sa snaží byt vtipný a iný a animácia She-Hulk je dosť zlá. Na druhej strane aspoň nie je šablonovitý, snaží sa byť iný (aj keď väčšine ľuďom to nesadlo), robí si srandu aj zo seba aj z Marvelu a v podstate sa na nič nehrá. Je to ale slabota, no Ms. Marvel mi prišlo rovnako zbytočné a nie o moc lepšie. Koniec koncov ani Moon Knight toho moc nepriniesol, ale aspoň hlavny hrdina bol zaujímavý.

Smrtonosná past 3 (1995)

Na Johna McClanea si pomaly zvykám, a každá jeho akcia ma baví viac. Oceňujem, že sa každý film snaží prísť s niečím novým a že to stále stojí zato. Hodnotil by som tento film vyššie, ale ku koncu mi už prišiel zdĺhavý a trochu strácajúci tempo. 7,7/10.

Clara Sola (2021)

Ale hej, nejaký význam predsalen tento film mal, a to najmä vďaka záveru. Inak ma až tak nebavil. Wendy Chinchilla Araya hrala dobre, ale nie zvlášť excelentne. Bolo vidieť, že hra a veľakrát som jej to neveril. 6,8/10.

Smrtonosná past 2 (1990)

Nejakým spôsobom sa mi tento diel páčil viac ako prvý, ktorý ale tiež spätne hodnotím kladnejšie ako hneď po dopozeraní. Škoda iba toho, že film trpí nerealizmom deväťdesiatych rokov, a to najmä v závere. 7,6/10.

Vlkodlak: Noční lovec (2022) (TV film)

Konečne niečo iné,  ako sme od Marvelu zvyknutí. Najmä sa to nesnažili byť nasilu vtipné a nebolo to úplne pre deti. Ja by som si síce prial, aby to bolo hororovejšie, napínavejšie a drsnejšie, ale aj tak celkom fajn. Dopomohla tomu aj hodinová stopáž, vďaka ktorej tam nebolo toľko priestoru pre zbytočnosti. 7,4/10