Death of Me (2020)

Ďalší zbytočný a nezáživný film, ktorý nemal čo povedať. 4/10.

Debbie a její parťačky (2018)

Tento film je taký umelý, že umelšia je už len Sandra Bullock v tomto filme, ktorá hrá, ako keby sa jej mala každú chvíľu rozpadnúť plastika. Dúfam, že ju najbližšie neminie Zlatá malina, pretože to bola katastrofa. Ostatné hrdinky boli úplne do počtu, takmer všetky postavy boli úplne nerozvinuté, dokonca nepredstavené a úplne ploché. Výnimkou bola skvelá Anne Hathaway, ktorá si zahrala trochu inú rolu, než na akú sme u nej zvyknutí. Potešil aj James Corden, ktorý príjemne spestril celý dej. Každopádne sa jedná o veľmi priemerný film, dosť zlé dialógy, lúpež úplne amatérska, nehovoriac o tom, že aj tak môžu za najväčší zisk vďačiť Dannyho parťákovi. Prvá polovica úplne hrozná, druhá, počas a po krádeži značne lepšia, sem tam aj s nejakým prekvapením, ale stále aj s viacerými nezmyselnosťami. 6,2/10.

Děda, postrach rodiny (2020)

Nejedná sa o nič prevratné a originálne, ale napriek tomu to bola celkom milá rodinná "komédia", pričom sa mi páčilo, že sa vnuk a dedko mali radi a robili si zle z čisto praktických dôvodov. Potešila ma aj prítomnosť iných zvučných mien, a aj keď to bolo pochopiteľne pritiahnuté za vlasy, nebolo to prehnané. Robert De Niro sa do takýchto úloh hodí a asi ich aj točí rád, keďže sa v podobných filmoch objavuje v posledných rokoch celkom často. Na druhej strane čo iné mu zostáva, keď Martin Scorsese nenatáča filmy každý rok. 5,8/10.

Dej mi své jméno (2017)

Ciao, mi chiamo Tommaso e piaccio questo film. Romantika ako vyšitá, či už pocitmi alebo prostredím. Skryté túžby a emócie, ktoré v druhej polovici filmu vytrysknú na diváka ako láva z Etny. Tempo bolo najprv v prvej polovici také ospalé, prázdninové, čo ale nebolo zlé, hodilo sa k filmu a presne vystihovalo atmosféru danej neznámej oblasti niekde v Taliansku. Druhá polovica bola búrlivá a nabitá emóciami. Spolu s úchvatným prostredím talianského prostredia sa jednalo o príjemný, miestami až podmanivý filmový zážitok. 7,8/10.

Den co den (2018)

Tento príbeh ma upútal už pri knižnej predlohe a stále ho považujem za veľmi pekný, aj keď trochu tragický. Filmové spracovanie podľa môjho názoru nerobí knihe v žiadnom prípade hanbu. Síce majú spoločných iba pár bodov, ale to poďľa mňa filmu iba prospieva. Kniha je samozrejme prepracovanejšia a ide do hĺbky, dej sledujeme z pohľadu A, avšak film ide svojou cestou a ako som už písal, berie si z knihy iba základné veci a v podstate sa ňou iba inšpiruje. Preto odporúčam každému, komu sa tento film páčil, nech si prečíta knihu a tí, čo knihu čítali, nech sa tohto filmu neboja. Dostanú podobný zážitok, len trochu zrýchlený a v inom obale. 7,3/10.

Denní směna (2022)

Akcia fajn, úvodná scéna nabudí, no na môj vkus tam bolo veľa rozprávania a príprav na niečo, teda v tomto prípade hluché miesta, pretože všetko okrem akcie a Snoop Dogga je mierne zbytočné. 6,8/10.

Děsivé dědictví (2018)

Musím povedať, že Toni Collette je výborná herečka. V tomto filme jej rovnako výborne sekunduje aj Alex Wolff, ktorý ju najmä v druhej polovici aj miestami predbieha. Film má prvú hodinku veľmi ťaživú a kvalitne budovanú atmosféru. Následne mi však prišlo, že zlacnieval a stával sa z neho lepší béčkový horor. Celkovo sa ale jedná o nadpriemerný počin, ktorý má hlavú a pätu a najmä má dobré herecké výkony. 7,2/10.

Devadesátky (2018)

Chillin pohodička, vďaka ktorej som si pospomínal na svoj prvý skateboard - "rybyčku", presne ten tip, aký mal Sunny Suljic na začiatku filmu. Ja som tam mal síce namiesto draka cool kocúra, ale inak tiež hýril farbami. Film ma prekvapil svojou atmosférou, ktorá skutočne zodpovedá tým rokom deväťdesiatym. Film, ktorý nie je iba o skate ale o hľadaní si priateľov iba tak na ulici, o živote bez mobilov a všetkých technologických vychytáviek dnešnej doby. Jednoducho o živote mladých chlapcov na konci minulého tisícročia. 7,5/10.

Díra (2019)

Zaujímavé sociálne riešenie, resp. zariadenie. Má to dobrú myšlienku, nápady, brutalitu a reálnu surovosť, ukazuje veľmi presný obraz spoločnosti a navyše to má aj posolstvo, aj keď ten záver bol vytriezvením a nie čerešničkou na torte. 7,35/10.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Opäť nesympatická a nepekná Bridget ktorá je aj vo svojich 43 rokoch stará dievka je obletovaná mužmi a má dokonca dieťa. Okrem pár scén Patricka Dempseyho to bolo úplne nezábavné a ide iba o využívanie značky. 5,8/10.