Dva papežové (2019)

Zaujímavé, pekné, humorné, ale aj poučné. Jonathan Pryce už nie je ten otravný "Vrabčák" z Game of Thrones, ale skvelý herec, a spolu s Anthonym Hopkinsom, ktorý má konečne po dlhej dobe dobrú a serióznu úloh, predvádzajú kus umenia. 7,7/10.

Dvojník (2022)

Príbeh je jednoduchý, ale zaujímavý, a musím povedať, že mne to stačilo a bavilo ma to. Bavila ma aj Karen Gillan, páčil sa mi jej výkon a celé to psychologické pozadie, morálne dilemy, výcvik a podobne, hoci to bolo všetko povrchne načrtnuté, bolo dobré a pre mňa dostačujúce. 6,7/10.

Echo (2024) (seriál)

Maya Lopez je v televíznej podobe nie moc sympatická a nezaujímavá postava, preto aj tento seriál nemusel vôbec vzniknúť. U mňa osobne však nešlo až o taký prepadák, aj keď Echo ničím neprekvapil a nebol ničím výnimočným. Potešil aspoň hosťujúci DareDevil, Ronin a samozrejme skvelý Kingpin a trochu krvavejšia akcia. 6/10.

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

No, je to celkom zbytočné, aj keď nehovorím, že zle natočené. Nejaký malý zmysel to malo. Breaking Bad bolo o Walterovi a Jessiem, chémii medzi nimi, ale aj o Saulovi, Mikeovi, Skinny Petovi, Badgerovi, Hankovi a metamfetamíne. Bez tohoto všetkého nejde o plnohodnotného zakončiteľa Breaking Bad, ale iba o, v lepšom prípade, Breaking, v horšom Bad. Toto bolo iba o Jessiem a nejakom zbytočnom zakončení jeho dejovej línie, pár cameí ale hlavne flashbackoch, aby hlavný (dosť jednoduchý) príbeh mal nejaký zmysel. Nehovorím o tom, že je Jesse voľaký spuchnutý, a spuchnutý bol aj vo všetkých flashbackoch, takže to nevyzeralo moc vierohodne. Ako som písal, zbytočnosť, jednoduchý príbeh, ale umne natočené. 7,15/10.

Elektrizující život Louise Waina (2021)

Ďalšia postava minulosti s ktorou som sa oboznámil vďaka filmu. Nemám rád mačky ale mám rád Benedicta ako herca, tak sa to asi nejako vyrovnalo. Príbeh celkom zaujímavý,  len spracovanie mohli byť trochu lepšie. Benedict hrá výborne a je to celé zábavné a milé takým tým suchým anglickým spôsobom. 6,9/10.

Eli (2019)

Takmer celý film je to taká klasická ducharina a až ku koncu čaká diváka slušné prekvapenie. Nie je to horor, ale trochu napínavé áno a ten záver je skutočne zaujímavý. 6,9/10.

Elisa a Marcela (2019)

Po Roma ďalšia po španielsky hovoriaca čiernobiela mierne artová záležitosť z dielne Netflixu. Príbeh bol zaujímavý, resp. dobre natočený, bolo tam všetko, čo k takému filmu patrí, herecké výkony boli dobré. Ku koncu možno trochu strácal dych, ale inak solídna záležitosť. 7,3/10.

Elle (2016)

Najprv super, postupne to strácalo to čaro, ale 4*. Skvelý výkon hlavnej predstaviteľky.

Elvis (2022)

Podobne ako v prípade Rocketmana je aj Elvis originálnym obrazom jednej hudobnej legendy. Začiatok bol bombastický,  no potom mi to prišlo ako iný životopisný film. Ten film pritom nie je až tak, alebo iba, o Elvisovi, ale aj o jeho manažérovi, ktorého vyborne stvárnil Tom Hanks. Musím ale pochváliť aj Austina Butlera, ktorý odviedol kus roboty. Dúfam, že aj spieval naživo.  Páčilo sa mi, že tvorcovia odlíšili tento film od iných hudobných a urobili ho originálnym. Zaujímavá bola aj pozornosť na historické udalosti počas Elvisovej tvorby. Dokopy mam ale pocit, ako keby nebol ten život spracovaný dostatočne, alebo ako keby sa pozornosť upierala iba na určité obdobia. Na druhej strane to pôsobí aj do určitej miery sviežo. 8,2/10.