Zátoka (2009)

Tento dokument a jemu podobné by mali povinne púšťať deťom na školách. Delfíni sú len jednou zo zložiek prírody ktorú takto beztrestne ničíme ako ľudia... ale také zverstvá čoho sú ľudia schopný. Nemám nič proti ľuďom čo chcú jesť maso, ryby aleho hocičo iné, avšak toto maso by malo pochádzať so zvierat ktoré sú na tento účel vypestované, pretože loviť divé zvieratá v takom množstve ako je tomu dnes je číra bezhoľadnosť... Osobne sa divím ľuďom čo tomuto dokumentu dali menej ako 5*, nezáleží na tom, že je to jednostranný dokument ak je o veci ktorá má z morálneho hľadiska iba jeden pohľad.

District 9 (2009)

tento majstrovský kúsok by som charakterizoval ako sondu do hĺbky spoločnosti v ktorej žijeme, o hlboko zakorenej nevávisti ku všetkému čo je iné ako "normálne". Na pozadí scifi akčného filmu o mimozemšťanoch sa zrkadlia najzákladnejšie pudy ľudksej rasy, strach z neznámeho, chamtivosť, bezcitnosť a opovrhovanie všetkým iným ako som ja. Neill Blomkamp vystihol vo filme všetky tieto črty a otvorene ich zobrazil na plátne. Keď si človek odmyslí mimozemskú loď a scifi prvky, tak si miesto mimozemšťanov môžme predstaviť akúkoľvek inú skupinu ľudí žijúcu na okraji spoločnosti, ktorým su uberané ich práva a každému je ukradnuté čo s nimi bude a jediné čo sa hľadá je spôsob ich vykorisťovania. 5* a dal by som aj 6 keby sa dalo, takéto filmy by mali púšťať obmedzencom, možno by im otvorili oči.

Appaloosa (2008)

Vskutku kvalitný westernt s dobrým príbehom, kvalitne spracovaný a aj herecké výkony sú na veľmi vysokej úrovni. Ničím síce neprekvapí ale má svoju charizmu a to ho delí od priemeru a posúva k lepšiemu hodnoteniu, 75% alebo 4* plne zaslúžené ale na viac už nemá.

Sedm životů (2008)

Nestáva sa často, že ma film dojme až k slzám. Tento to dokázal. Brilantne spracovaný námet ktorému dodal Will Smith ten správny nádych. Film rozpráva o mužovi, ktorý sa rozhodne zachrániť sedem životov, sedem ľudí ktorých nikdy predtým nestretol, ale o ktorých vie, že si to zaslúžia. Prečo? Na to vám odpovie Ben... Už dlho som nevidel drámu s tak hlbokou myšlienkou ktorá vás chytí za srce a nepustí... Z môjho pohľadu je toto jeden z najlepších filmov čo som tento rok videl a už len za to si zaslúži 5*.

96 hodin (2008)

Nadupaná akcia... nemám čo by som tomu vytkol, akčný film ako má byť, kvalitná zápletka, skvelý herci, krásny happy end :o) Klasický Dont piss off the wrong guy

Bathory (2008)

Úprimne som čakal film na ktorý bude plno rozporuplných hodnotení,nad ktorým sa bude dať zamyslieť. Opak bol však pravdou. Tak deravý scenár som nečakal ani od slovenskej produkcie, miestami to vyzeralo ako inscenácia STV. Toto by však dokázal zachrániť príbeh, ten bol ale podaný tak neskutočne nezáživne až som tomu nechcel veriť. Keby aspoň ta kamera bola dobá... ale kdeže, kvalitných záberov je v celom vyše dvojhodinovom filme asi 5 aj to preháňam... za 400 miliónov ento film rozhodne nestojí a ani za tých 120 korún čo som dal za lístok... Jakubiska mám rád, ale mal by sa asi zamyslieť či už nie je za zenitom alebo aspoň nespolupracovať s neschopnými scenáristami. keby osekali minutáž na polovicu možno by som tomu dal dve hviezdičky takto len jednu aj to len preto že sa to priateľke páčilo. Náročnejší divák nech sa tomuto sklamaniu račej veľkým oblúkom vyhne. 1*

The Last Winter (2006)

Tento film sa u mňa stretol s úplným nepochopením. Nie som fanúšik hororov, ale viem, že horor by mal byť aspoň trocha desivý, ale toto čudo sa k tomu nijako nepriblížilo. Bol to nudný film ktorému chýba akákoľvek pointa. Koniec nielenže vám nedá nijakú odpoveď ale ani nenavodí žiadnu otázku a keďže autor tohto filmu hodinu a pol zahmlieval a nepodal ani to najmenšie vysvetlenie, len nejaké menej ako kusé indície ktoré sú dobré tak na dve veci, musím povedať, že ak ste tento film nevideli, o nič ste určite neprišli... Chcel som dať 2* ale keď tak nad tým rozmýšľam jedna hviezdička je viac ako dostačujúca.

Pozemšťan (2007)

Ja sa divím každému kto nedal tomuto filmu 5*. Tak prepracovaný a originálny film som dávno nevidel a všetky ostatné filmy ktorým som dal 5* degraduje o triedu nižšie. To čo dokázal režisér vytvoriť v prostredí jednej chaty je neuveriteľné. Myslím, že každý dobrý film by mal byť ako tento, prinútiť vás rozmýšľať, nie len servírovať obrazy. Ako dobrá kniha ktorá vás vtiahne a po skončení nechá celú kopu možností o ktorých môžete rozmýšľať. Škoda len, že filmy ako tento nie sú produkované častejšie. Rozhodne, kto tento film nevidel môže iba ľutovať.

Pokání (2007)

Bravo, kazdy film ktory ma dokaze dojat takmer k slzam ma u mna 5*.

Elitní jednotka (2007)

Príbeh vás zavedie do srdca Ria kde prebieha boj drogových dílerov so špeciálnymi jednotkami. Príbeh postavený na skutočných udalostiach zobrazuje Veliteľa špeciálnej jednotky hľadajúceho svoju náhradu medzi skorumpovanými policajtmi, aj napriek tomu však nájde dvoch čestných policajtov ochotných podstúpiť tvrdý výcvik a priniesť tie najvyššie obete. Nahliadnete do zákulisia boja s drogovími dílermi a zistíte, že dobro neexistuje, len väčšie a menšie zlo. Na pozadí toho sa odohrávajú obyčajné príbehy týchto ľudí, s ich vlastnými problémami. Tento film zaraďujem medzi "must see" filmy vďaka svojej neotrelej kamere, kvalitnému scenáru a excelentnými hereckými výkonmi. 5*