Síla úderu (2006) odpad!

Tak teď nevím co si mám o téhle frašce myslet, jak po stránce samotného příběhu filmu, tak po stránce výkonu herce Stevena Seagala. Jelikož jako fanda Saegala jsem se na ten film hrozně těšil, tak asi po prvních 10 minutách jsem byl znechucen. Nečekal jsem žádný převratný děj, ale za to pořádnou esenci bojového umění jak jsme u Stevena zvyklí (viz např. snímek Nico, Nemylosrdná spravedlnost nebo Glimmerman). V tomhle filmu má hlavní hrdina dost nadváhu a tak se to režisér pokoušel maskovát tím, že záběry na Seagala byly jen od prsou nahoru a při akční scéně to bylo zestřihané způsobem ala Resident Evil Apocalypsa, takže dohromady nebylo nic vidět. Takže jestli se chceš propadnout na úplné dno světové kinematografie, jen tak dál Stevne.

Forrest Gump (1994)

Umění hrát je velký pojem a každý herec to pro mě musí dokázat. Ale ne zahrát dobře jeden film a dvacet mizerně. Tom Hanks snad ve všech filmech ukazuje bravurnost tohodle umění a ve snímku Forest Gump nasadil laťku zatraceně vysoko. Komu se líbí filmy typu Rain man a podobné, tak vřele doporučuji.

Kvaska (2007)

Jako zarytý fanda Daniela Landy a Jiřího Korna musím říct že co se týče zpěvu a textů je to best of. Děj filmu jako takový je fraška, ale to podle mne v tomhle filmu není to hlavní. Zkrátka je to muzikál. Tenhle film rozděluje lidi na dva tábory a to jsou ti co Landovi fandí a ti ostatní. Důkazem toho jsou rozporuplná hodnocení tohoto filmu.

Kameňák (2003) odpad!

Asi vůbec nejhorší rádoby komedialní film který jsem kdy viděl. Co k tomu jinak říci než hovadina. Donekonečna omýlaná snůžka kameňáckých vtipů, které zná snad každé dítě snad už od osmi let ve mně vyvolává zvracecí efekt. Velmi komerční obsazení herců ve všech doposud natočených dílech je naprosto chabé a jejich nevýkony se také tomu rovnají. Tohle když Troška režíroval tak musel být alespoň napůl v kómatu. Zlaté Slunce,Seno...velebnosti!!

Terminátor (1984)

Mimochodem serie terminátorů je moje nejoblíbenější vůbec. Přivádí mě v úžas to jak Cameron dokázal s tak mizerným rozpočtem a možná i mindrákem s předchozího propadáku natočit tak převratný scifi film v první polovině devadesátých let, kde triky ještě nebyly úplně to pravé ořechové (myslím tím ve srovnání např se Dnem zůčtování). James Cameron to ale svedl na jednicku. Ale myšlenka kdy z budoucnosti přicestuje časem cyborg, který má zabít potenciální matku ještě ani nepočatého dítěte, jenž má v budoucnu po nuklární válce vést vlnu odporu je podle mě geniální. Arnold Schwarzenegger jako terminátor byla hodně dobrá volba a v dnešní době si pod pojmem terminátor ani jiného herce nemůžu představit.

Dokonalý trik (2006)

film který se mi velmi líbil a to hlavne co se týče námětu, protože takových podobných je hrozně málo. I kdyz reziser ukazal na začátku celkem klasicky ohranou scenku s tím, že ukázal kousek zmateneho konce filmu a nasledně Vás ponořil do děje, který vám po dvou hodinách postupně seskládá kousek po kousku dost dobrý příběh dvou soupeřících mágů. I když se v tomhle snímku objeví tak trochu scifi, tak to samotný film ani děj nijak nepohoršilo, ba naopak ve mně zanechalo ceklkem úžas a filmu to dalo úplně jiny rozměr. Je těžké ten film popisovat hlouběji. Konkrétně kvůly docela spletitému ději doporučuji si tenhle film pustit ještě jednou. Každopádně si myslím že po MEMENTU je to zatím vrchol Nolanovy kariéry.

Night Skies (2007)

Tento velmi levný snímek je protkán řadou otřepaných lekacích scén a celkový příběh je velmi neoriginální,výkony herců mizerné, z toho plyne ztěží jedna hvězdička zo to, že je to inspirováno asi skutečnou událostí

Krvavý diamant (2006)

Asi před 2 lety bych neřekl že DiCaprio může točit někdy akční film a navíc tam hrát ještě drsňáka co obchoduje s diamantama a se zbraněma v hlavní roli a musím říci že mu to jde. Perfektně odvedená práce všech herců, hlavně Djimona Hounsoua.

Šifra mistra Leonarda (2006)

No podle mého názoru zase docela dobrý film s Hanksem. Děj spletitý, chvílemi i napínavé a protože jsem ateista a nevím jak je to doopravdy tak s tou historií ježíše tak se mi to líbilo.