1917 (2019)

V TOP 3 NEJLEPŠÍCH VÁLEČNÝCH FILMŮ Společně s Dunkerkem a Apocalypse Now. Naprosto skvělá kamera, civilní výkony hlavních rolí. Vyšperkované obsazení epizodních rolí. Hudba úžasná. Příběh? Právě v jednoduchosti je síla. Marhoul by měl nastudovat před pokračováním Tobruku :). 4,7*

Láska je slepá (2020) (pořad)

BIZÁR Z NĚHOŽ TĚŽKO ODLEPUJETE OČI, stejně jako ze Šlágr TV, TV Shoppingu nebo pořadů J. Soukupa. Akorát rozdíl oproti výše jmenovaným je v tom, že k LIB Vás netáhne stockholmský syndrom, ale snaha vidět do konce jestli jsou Ti američani tak blbí, že nepoznají připravený scénář. A těch chyb režie... Už se těším na další řadu :D Gianninna rules! :) 2,8*

Frčíme (2020)

RARITA MEZI RODINNÝMI FILMY Když se tříletý syn, jehož zajímají jen dinosauři a všechny Jurské parky/světy vydrží neodtrhnout po celou dobu v kině od plátna a rodiče se baví též celou stopáž, dojde Vám jak je to vlastně snadné - není důležitá žádná sebelepší vizuální stránka, ale scénář. Megavtipný, dojemný i napínavý, který baví děti i rodiče? Unikát. To Vás ani (moc) nemrzí nechat 800 Kč za sobotní podvečer. 4.7*

Volání divočiny (2020)

PŘEKVAPIVĚ POCTIVÉ 3* Ač vinou špatných digitálních efektů, které v době "hraného" lvího krále nebo pár let staré Knihy džunglí neobstojí, chcete po první třetině filmu opustit kino, protože na naivní Hallmark produkci fakt nemáte nervy, náhle přichází zvrat a příběh Vás začne vztahovat. Postupem času infantilní CGI triky nevnímáte díky humoru i panu Fordovi. Takže 3,5*. Btw kam se poděla stará dobrá škola vycvičení živých zvířat pro film?

Prezident v pořadí (2016) (seriál)

74% ? ANI NÁHODOU! Nerealistické. Často trapné. Každý díl řeší tak 3 fuckupy naráz v absurdní časové stopě... Nebo je snad reálné, že v jeden týden prezidenti US řeší Atentát na celý kongres+dvojité agenty+finale honu na Public Enemy+utek dat na wikileaks+otcovstvi vlastniho syna???? Hodnotit víš než 2* mohou jen milovníci Chicago Hope a Kameňáku. Nenechte se nachytat zavádějícím hodnocením!

I Am Not Okay with This (2020) (seriál)

SUPER HIGH SCHOOL SERIAL, KTEREMU NESLUSI COMICSOVÝ HÁV Tak po The End of The Fucking World a Sexual education tu mame treti aktualni new wave high school serial. A do tretice se letos (2020) vyvedlo. Skvele vytvorene i zahrane tri hlavni role a balancovani na hrane comics absurdna docela prochazi. Vlastne comicsova stranka je nejslabsim clankem, nebyt ji (ano, vim ze serial je na motivy predlohy graficke novely) tak je to 5* Druha serie ale bude jiste vice superhrdinska, cimz se zadupe civilni linka a bude po vsem. Uvidite. Dejte na stareho dobreho Zdenzu.

Mesiáš (2020) (seriál)

Přiznám se, že jsem neodtrhnul oči a první sérii sjel v kuse. Vždy když už jsem se začal nudit, přišel dějový zvrat. Jenže seriál nezvládá tempo odpovědí na položené otázky a to mi vadí. Škoda, snad druhá série vytěží potenciál do zbytku. Ale čekat rok se mi fakt nechce.

Po životě (2019) (seriál)

1. série: 3* 2. série: 4* Komentáře pod jednotlivými sériemi.

The End of the F***ing World - Série 2 (2019) (série)

Oproti první sérii mnohem stravitelnější začátek. Postavy vyzrály a přesto je čeká další deprese z nicotnosti vlastního bytí Nicméně i díky Bonnie má příběh více světla a více humoru a tím dnes již bývalí Evropané vybrousili diamant. Tarantinovský 6. díl mě pak dostal do kolen, vážně jsem čuměl dlouhé vteřiny nad fatální scénou v kavárně. Uff. Bomba! A ten soundtrack!!!

The End of the F***ing World - Série 1 (2017) (série)

Výborný počin. Britové po Sexual Education udávají směr všem nejen teen seriálům současnosti. Skvěla hudba, která neskutečně pasuje k příběhu Bonnie a Clyde přelomu 20. let 21.století. Ovšem dokonalosti chybí až příliš depresivní odšpuntování prvních dílů. A místy překombinování. I tak 4.7*