Bad Blood - Season 1 (2017) (série)

Kanadské pojetí Sopranos funguje v tom, že se nezdržuje tolika osobními vztahy, které by zdržovali děj. Na druhou stranu díky nedozpracovaným postavám jsou pak některé zvraty těžko pochopitelné. Uvidíme co druhá minisérie.

Černobyl (2019) (seriál)

Ta módní vlna mě docela míjela. A pak přišel poslední díl a ten mě usadil. Skvělá pocta pravým hrdinům, která mě donutila přemýšlet o sovětech i z jiného úhlu. Že po dekádách přehodnotím názor na Gorbačova bych taky nevěřil. A přitom si stačilo o Černobylu přečíst dřív. Mě bylo 5 let, ale dodnes si pamatuji na našem Leninově nám. v městečku na jižní Moravě postižená mimča s ročníkem narození havárie, přitom s hladkým průběhem těhotenství. Jejich rodiče už tak nadšení z miniserie nebudou. Skuteční Avengers zachraňující svět v 1986.

Deadwood (2019) (TV film)

Povedený reunion. I když hodnocení pomáhá nostalgie nad jedním z nejlepších seriálů historie. Sex, bitky a slova už nejsou zdaleka tak ostré jako dřív, po 10ti letech také postavy zestárly a ubraly na dramatičnosti (krom šílenců Trixie a Bullocka). Ač nebyl využitý potenciál plně, hodnotím 80%. Bál jsem se a přál si zároveň, že/ať Deadwood skončí jako ve skutečnosti, každopádně ač závěr nejdříve rozčaroval, skončil přesně ve stylu seriálu.

Hlava 22 (2019) (seriál)

Koktejl MASHe a Pacificu velmi dobre funguje, umi prolinat humorne momenty s bizarnimi i zatraceně emočními. Místy se chce smát a místy až zvracet nad tím jak válka může křivit charaktery nebo být chladně absurdní. Clooneyho seríalové zpracování překonává původní film, i když proč by každá generace nemohla mít vlastní aktuální zpracování Catch 22?

Syn temnoty (2019)

Myšlenka skvělá, clarke kent naruby. Jednotlivé scény, ale nefungují, míchat horor s dramatem a černým humorem je matoucí. Uvidíme pro jaký žánr se rozhodnou ve dvojce...

Hra o trůny - Železný trůn (2019) (epizoda)

Natruc všem hejterům 5*. Jasne, scenariste se uz dostali na pokraj vycerpani, navic se okradli zbytecne (!) o delsi stopaz serie, kdy mohli natahnout dej o osvetleni: zesileni/zfasizovani Dany, zlomeni Sedeho cerva i dlouhou cestu k finalnimu rozhodnuti Jona Aegona, atd. Presto si umi GOT udelat srandu sam ze sebe a finale nabidlo nejsilnejsiho mozneho krale a jasne poselstvi: KAZDY KDO PRAHNUL PO TRUNU SKONCIL FATALNE. PS Opet plati, ze uplakanci cekajici na hezky predvidatelny konec ostrouhali.

Trhlina (2019)

Být to studentsky film, preslapy bych bral jako hezkou naivitu a dal bych 4*. Vono ten film jako neni uplne spatne, ale venovat pulku stopaze filmu jen kvuli jedne informaci, ktera nas dovede do lesa je mrhani. Presto druha cast slovenskeho Blair Witch riznuteho ideou Kingova Castle Rock neni uplne spatne. Napad s bludickama bomba. Chtelo by to proskrtat scenar a dve postavy (predloze navzdory), jistejsi kameru a mame tady Ďatlovovu vypravu západního střihu s poctivyma 4hvězdama.

Viceprezident(ka) - Série 7 (2019) (série)

Posledni serie zachranuje ty predesle, dustojne rozlouceni. Ocekavane prehnane zvraty jako posledni sbohem vsem postavam funguje. Tyden pred koncem GOT se louci i Selena. A ja vzpominam jak jsem stridal jeden aktualni dil GOT s aktualnim Veep po tech uplynulych osm let.

Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

Finalni bitva dopadla presne podle GOT scenaru - uplne jinak nez by kazdy ocekaval. Ti co maji radi 10 epickych souboju postav za dil a predvidatelny vyvoj, hodnoti tento dil nizko (kazdy snad nemuze umrit heroicky ! vzpomente na Rickona). Ja ale ocekaval prekvapeni a apokalypticky dil mi ho dorucil. Po patem dilu je vlastne uplne jedno kdo usedne na trun, odhalily se charaktery a ja si tipnu na old fashion sever proti jihu a nebo alespon studenou valku.