Do Říma s láskou (2012)

Najslabší, najslabší, najslabší Woody Allen EVER. Pritom potencial to jednoznacne malo. Ale kazda jedna poviedka bola absolutne nedotiahnuta, akoby ich Woody pisal vo vlaku a bal sa, ze bude musiet vystupit uz na dalsej stanici. A ked zisti, ze este stale pokracuje v ceste, rychlo dopise dalsich par frkov a opat sa pozrie z okna a opat zisti, ze este nevystupuje. A zrazu je tu konecna stanica, scenar je hotovy a Woody povie "Srať na to, je to hotové". Woody, Woody... Nech sú pre teba moje dve hodnotiace hviezdičky výstrahou do budúcna!

Hasta la vista! (2011)

Tak sa nám v poslednom čase nejak roztrhlo vrece s komédiami o postihnutých:) Ale nič proti! Tento flámsky kúsok je určite z tých podarenejších a vtipnejších, podobne ako napríklad dnes už megapopulárni Intouchables alebo írsky Inside I'm Dancing. Ak by som ich mal zoradiť, Hasta La Vista by asi obsadila tretie miesto - chýba mi tam trochu hlbšia psychologizácia postáv, obcas je to strasne ploché. Ale ináč fajn road-filmík, určite odporúčam.

Pianistka (2001)

Tu nejde o to, či sa nám páči hlavná hrdinka, alebo či sa stotožňujeme s jej sexuálnymi úchylkami, alebo či chápeme jej pohnútky, alebo či s ňou súcitíme. Tu ide o parádny psychologický profil jednej smutnej ženy podaný až dokumentaristicky nejednoznačným spôsobom ponechávajúci nespočet interpretačných záverov. Nie (ad: pomo), na tento film určite len tak nezabudnete...

Funny Games USA (2007)

Násilný, nechutný, krutý film, ktorý sa vôbec nepozerá ľahko, ale na ktorý tak ľahko ani nezabudnete. Fuj, fuj, fuj & štyri hviezdičky!!

Masterchef Australia (2009) (pořad)

Hodnotím len štvrtú sezónu, ktorú som videl celú. V porovnaní s americkou verziou trošku slabšie a to jedine zásluhou absentujúceho Gordona Ramseyho. Skrátka, chýba tomu taký ten "bad guy", ktorý občas treskne po stole, vyhodí tanier do koša a rozplače slabších súťažiacich:) Všetci tí porotcovia sú skrátka príliš mäkkí. Ináč je to zvládnuté fajn a veľkým plusom je aj prehliadka úžasnej Austrálie, do ktorej som sa počas tejto šou totálne zabuchol.

Ony (2011)

Príjemná sociálno-psychologická dráma a je fajn, že najmä so zameraním na ten psychologický rozmer problému. Chválim casting, pehavá Francúzka aj nahá Poľka potešili:))

Caesar musí zemřít (2012)

Ak by som napísal, že je to pseudointelektuálna sračka, tak by to nebolo fér, lebo až také komplimenty si tento film nezaslúži. Takže napíšem, že je to pseudointelektuálna megasračka, aby som sa priblížil pravde. Ale NAOZAJ pripúšťam aj možnosť, že chyba je vo mne a som kultúrny diletant a chrapúň a ide o veľdielo svetovej kinematografie a toho zlatého medveďa si to fakt zaslúžilo. Ja som sa ale prííšerne nudil a po sladkých 30 minútach spánku som opustil kinosálu čo som FAKT urobil možno len druhýkrát v živote.

El gato desaparece (2011)

Vyzeralo to na celkom slušnú psychodrámu o jednom vyliečenom schizofrenikovi, ktorý po návrate zo špitálu hľadá cestu k svojej milujúcj žene. Vyzeralo to tak vlastne počas celého filmu. Až na posledných asi 30 sekúnd, keď si pán scenárista zmyslel, že minutáž sa končí a chcelo by to nejakú pointu. V slovenčine na to neexistuje výraz, takže po nástupe záverečných tituliek som sa zmohol len na spontánny výkrik WHAT THE FUCK???! A čo s tým KURVA má ten kocúr?!

The Lady (2011)

Silný príbeh, slabý film.

Nebohá paní Pomsta (2005)

Áno, trošku je to surové. Ale pod tými potokmi krvi sa ukryvaju hlboke filozofocke uvahy, ktore sa vam zamotaju do hlavy a neodidu odtial este velmi dlho. Nadherny film.