2012 (2009)

Naivne som dúfal, som, že svoju rokmi overenú rovnicu katastrofický film=kastrofálny film budem musieť tentoraz konečne updatovať. Na(ne)šťastie, všetko ostáva po starom. Dve hviezdičky za Woodyho Harelsona, ináč je to len klasická znôška klišé ako vždy pri tomto žánri. Lietajúce autá, vybuchujúce lietadlá, zlý americký tatko, ktorý sa premení na dobrého amerického tatka, ešte horší tatko (s ruským prízvukom, ako inak), ktorý sa premení na trochu menej zlého tatka. Hepiend, pukance, záverečné titulky...

Život (2009) (seriál)

Presne tak, "ústa dokorán". Nemyslel som si, ze od Planet Earth sa da ist este vyssie, ale zjavne som sa mylil. Dokonalý dokument.

Užívej si, co to jde (2009)

Woody Allen nehoráznym spôsobom vykráda a recykluje samého seba a po všetkých tých preňho netypických (aj keď skvelých) Match Pointoch a Scoopoch sa vracia ku koreňom. Nie je to síce už také dobré, ako kedysi, ale stále je to dobré. A Larry David síce nie je taký herec ako Woody, ale Woodyho zahral lepšie ako samotný Woody :)

Muzika (2007)

Očakávania boli veľké a sklamanie sa prekvapivo nedostavilo. Ale predsalen: slovenské scenáre majú jeden obrovský problém s dialógmi a výnimkou tentoraz nebola ani (ináč naozaj skoro až skvelá) Muzika. Lepšie povedané, problém s písaním dialógov má hlavne jeden konkrétny scenárista menom Ondrej Šulaj, ktorý je jednoznačne najplodnejším autorom predlôh k slovenským filmom. Pri Šulajovi má skrátka človek pocit, že tie jeho postavy sa medzi sebou normálne nerozprávajú, ale iba čítajú z papiera to, čo im pán scenárista napísal. Neviem sa zbaviť tohto dojmu pri žiadnom z jeho filmov - snáď len s výnimkou Záhrady, ale asi len preto, že v tomto Šulíkovom epose sa toho zase až toľko nenarozprávalo. Pokiaľ ide o zvyšok, Muzika je skvelý slovenský film, so skvelou kamerou, skvelými hereckými výkonmi (nechcem povedať hercami) a parádnou atmosférou.

Země (1996)

Totálny must seen. Keby to režíroval Marquéz, asi by to zrežíroval podobne :)

96 hodin (2008)

taká znôška klišé a vykradnutých akčných chujovín sa len tak nevidí. absolútne nechápem a nechápem a nechápem... ako môže mať tento film na csfd také vysoké hodnotenie. toľko predžutých a stokrát videných scén, za to by sa nehnabil ani Deň nezávislosti. nehovoriac už o samotnom námete - obyčajný nešťastný rozvedený tatko, ktorý má problém nájsť si cestu k svojej dospievajúcej dcére. v skutočnosti však nie je taký obyčajný, ako by sa bežnému americkému popcornžrútovi v kine mohlo vzdať. je to bývalý tajný agent americkej spravodajskej služby. uau. ďalší sled udalostí už netreba popisovať. môžete trikrát hádať, čo sa bude diať. unesená dcéra, premena obyčajného tatka na hyperakčného hrdinu ovládajúceho bojové umenia, záchrana dcéry, emocionálna katarzia, hepiend, titulky, popcorn a ide sa domov. uau.

Kasandřin sen (2007)

na crimes and misdemeanors to sice nemalo, ale tuto woodyho nekonecnu "dostojevskeho" temu mam rad.

Náš vůdce (2008)

Neuveriteľne predvídateľný film založený na klasickom nemeckom postfašistickom komplexe. Malo to aj svetlé momenty, takže 2,5 hviezdičky zaokrúhlime na 3*