Priťaženije (2017) odpad!

Neviem odkiaľ toto vyšlo na svet, ale mali by tento výstrek napchať autorovi naspäť tam, odkiaľ ho vypudil. Tento výplod (nedá sa to nazvať filmom) neodporúčam vidieť nikomu, kto už nejaké sci-fi videl. PS: kto che vidieť rusov ako sa hrajú na amíkov, nech si to pozrie na vlastnú zodpovednosť...

Pasažéři (2016)

Velke sklamanie. Film ma obrovsky potencial, ktory zostal zufalo nevyuzity. Z toho, co mohlo byt, pri minimalnom usili, dobre scfi-fi, spravili trapnu high-tech love story. Ked si odmyslime vesmir, tak nam v podstate zostane Titanic bez potopenia a s trochu stastnejsim koncom. Mimochodom, nikto, naozaj nikto nebude cestovat 120 rokov tam a 120 rokov naspat len preto, aby ako novinar napisal o tom clanok. Film ma dalej kopec zjavnych technickych nezmyslov (ked vyrovnam tlak v prechodovej miestnosti, uz nema co uniknut do vesmiru, ked otvorim vonkajsie dvere; a pod.). Umela inteligencia na lodi, dost inteligentna na vsetko ostatne, nevie, ze ked je v koncoch, ma zobudit posadku? Ked sa uz zobudil clen posadky a zistil v akom stave je lod, nemal nahodou zobudit dalsich clenov posadky, aby ju opravili? Aha, nie, radsej sa spolahne na to, ze si to cestujuci opravia sami... ved nech si posadka pospinka. A takto by sa dalo pokracovat dalej a dalej... inak, naozaj som cakal, ze ked Aurora zisti, ze ju Jim zobudil len preto, aby nebol sam, tak vytiahne luk a zastreli ho :D

Star Wars: Síla se probouzí (2015) odpad!

Star Wars zomreli. Táto epizóda je rozhodne len pre nekritických skalných fanúšikov, ktorí to zhltnú aj s navijakom a dajú tomu 5 hviezdičiek. Ja som rozmýšlal nad max. jednou, ale nakoniec som nedal ani tú kvôli: "hezoun" záporák, ktorý vypadá ako upír z Twilightu (dievčatká ho budú žrať), žabka, čo o sile ani poriadne nepočula poráža trénovaného Jediho ovládajúceho temnú stranu sily, Stardestroyer okopírovaný len väčší, samozrejme jediné miesto, kde sa dá zničiť absolútne nechránené (trápnejšie by bolo už len keby povstalcom poslali samodeštrukčné tlačidlo v darčekovom balení), "stormupratovačka" čo pobehoval s mopom má vedomosti na zničenie Stardestroyera, hlavne, že povstalci, ktorí majú kompletné plány a vedia aj to, za koľko minút sa zbraň nabije na to neprišli, "stormupratovačka" odmieta zabíjať nepriateľov, ale strieľať vlastných mu vôbec nevadí, ... je toho viac, ale čerešnička na torte: smrť Sola... myslím, že dôstojnejšia smrť by bola, keby si Solo vpálil guľku do hlavy hneď na začiatku, prípadne keby spáchal harakiri svetelným mečom... VERDIKT: len pre silné žalúdky alebo totálne zaslepených fanúšikov SW.

Spectre (2015)

Nie, nie, nie a este raz nie! Jednoznačne najslabšia bondovka doteraz... Priehľadné, bez neočakávaných zvratov, záporáci úbohí, utajený záporák odhalený, len čo som ho uvidel, bondove hračky ako z doby kamennej (vážne je najväčšia vychytávka na aute katapult? vážne hodinky, ktoré vybuchnú? iné tam ani nebolo...), lepšiu naháňačku na autách si človek pozrie aj TOP GEAR, Bond strieľa tak, že to možno ani nie je v technických možnostiach zbrane... No skrátka cele zle. Toto je rozlúčka Craiga s Bondom? Tak to fakt "ďakujem pekne".

Star Trek (2009)

Tohto filmu som sa bál, lebo som si nevedel predstaviť, ako môžu prerobiť takú legendu, akou Star Trek je, a nepokaziť to. Bál som sa zbytočne. Presne takto má vyzerať pravé vesmírne sci-fi. Perfektne vyvážený príbeh, výkony hercov, efekty... skrátka všetko.

Gravitace (2013) odpad!

Povedzme si otvorene: ak by tam neboli Sandra Bullock a George Clooney len málokto by si film pozrel celý. Príbeh o ničom a dialógy úbohé. Jediné, čo sa na tom dá pozrieť sú efekty a tie by boli rovnaké aj keby vymenili hercov za Lajku a Enosa.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Kultový hrdina je späť. Síce starší, no možno o to charizmatickejší. "Štvorka" udržuje kvalitu predošlých dielov, občas je to ešte aj lepšie. Nadväznosť príbehu, noví darebáci v podobe súdruhov, žiadny zbytočný odklon od zadaného smerovania deja, ktorý je dynamický a pútavý.

Jurský svět (2015) odpad!

Zoberieme starú bábiku a dáme jej nové šaty (mimochodom, tie šaty určite zobrali inej bábike). Tento film oporúčam na pozretie výhradne divákom, ktorý ešte nevideli ani jeden z predošlých "dielov". Neprináša nič nové a prelomové, len opakuje to, čo tu už bolo a aj to bolo predtým spracované pútavejšie.

Světová válka Z (2013)

Prečo som sa tomuto filmu vyhýbal? Lebo zombie tematika je veľmi náchylná na pokazenie a autor vždy kráča po ostrejšej hrane ako pri iných žánroch. Prečo som si ho nakoniec pozrel? Zvedavosť, na ktorú stranu hrany to padlo, nakoniec zvíťazila. Spravil som dobre alebo zle? Jednoznačne dobre. Brad podal skvelý výkon, tradičný problém v podobe vírusu má nie až tak tradičné riešenie. Vývoj situácie po prepuknutí nákazy a najmä reakcia vlád na Zemi sú až hrôzostrašne uveritelné. Film má dobré tempo a akčné scény sú dosť akčné, ale zas nie sú zbytočne preakčnelé.