Somrák s brokárnou (2011)

Ono je těžké hodnotit něco, co je tak dementní, až je to dementní schválně. Všechno je tady tak, ale tak přehnané, že v normálním světě to je prostě úplně mimo cokoliv. Ale je to styl tohohle filmu, tak to tak beru. Nejsem z toho ale bůhvíjak nadšenej, protože zas taková zábava to nebyla. Nesmál jsem se ničemu, jen jsem se divil, co všechno dokáže někdo vymyslet. Najde se tam hodně nedokonalostí, ale svým způsobem se to dá ocenit. Záporáci tady dostali úplně jinej rozměr. Vraždění, drogy a prostituce je tady denní chléb, primitivnost ovládá snad úplně všechny a hobo with a shotgun přijde sjednat pořádek. Moc mu to nežeru, ale tak to prostě je. Blbé je, že nevím, jestli se u toho morbidně smát (to se mi moc nedařilo) nebo se nechat unášet creepy postavičkama, které mluví, myslí a konají úchylně, surově a brutálně. Kecy jsou sprosté, ale bez dobrejch hlášek. Trapnosti se nabažíme do sytosti. Rutger Hauer je možná jediné lákadlo na tenhle film, ale časem zjistíte, že to bylo hodně rozporuplné lákadlo. Celé to bylo rozporuplné. Rozpor cítím i ve svém hodnocení - mám chuť tomu dát odpad, ale i 4 hvězdy. Něco takového se nedá poslat do sraček, ale nechci to už vidět znovu.

Červený Bedrník - Červený bedrník (1999) (epizoda)

Úplně jsem u toho bedrnil. Vácav Bedrna by měl radost. Akorát z toho dabingu jsem moc nadšenej nebyl. Boris Rösner má dobrej hlas, ale k Richardu E. Grantovi mi moc nepasoval. Ale hlasů, které se mi nelíbily, tam bylo víc. Stejně jako obsazení některých rolí, např. ta jeho manželka byla taková... žhue (ano, právě jsem kvůli ní vymyslel nové slovo). Naopak Martin Shaw (známější spíš jako Doyle z Profesionálů), tomu ta role pěkně sedla. A taky démonický Robespierre (Ronan Vibert) byl solidní záporák. Jinak gilotiny si užijete jedna radost. A taky několika českých herců a hradů/zámků. Od 4. dílu už je to bez Šoveléna, což je škoda, ale zas proč tam násilně cpát postavu, která svou úlohu už vyčerpala, že. Ještě musím zmínit geniální hudební theme od Michala Pavlíčka, opravdu dokonalé. "Znám toho muže. Je to Sir Percy Blakeney. Princův přítel, po celé Evropě známý jako floutek a hejsek."

The Executioner (1974)

Nejdřív jsem viděl trailer - myslel jsem si, že to bude snaživá věc, kterou tvůrci berou vážně, ale ve skutečnosti to bude strašná trapárna. Ale ona to byla opravdu kvalitní mafiánská story, která se může stydět leda tak za zpracování jednotlivých vražd (barva krve, fleky od červené místo děr atd). Jinak je to ale opravdu solidní drsná záležitost, která má všechno, co by měla mít - zločiny, vraždy bez slitování (hodně vražd), skvělé dialogy, italské mafiány, pasáky a děvky, sem tam cecky. Na herecké výkony si také nemůžu stěžovat, takže i když na první pohled vypadá Duke Mitchell jako nějakej sedmdesátkovej páprda před důchodem, hraje přirozeně a ostatní zrežíroval taky obstojně - byli to prostě skuteční zabijáci, navíc s dobrejma hláškama. Líbila se mi ta koc Cara Salerno, na svou dobu opravdu sexy. Hudba je kapitola sama o sobě - právě ona je ten důvod, kvůli kterému mě trailer vlastně zaujal (spolu s těmi hromadami obětí). Ale jinak je v celém filmu dost rozporuplná/strašná - ale možná to z toho dělá úplně jinej zážitek, takže nevím. Jinak na můj vkus je tam až moc mužského italského pusinkování. No a je škoda, že jsem nerozumněl všemu v angličtině, páč jsem neměl titulky.

Teorie velkého třesku: Rozloučení (2019) (TV film) odpad!

Ukňourané nostalgické vzpomínání. Samotní průvodci působí strašně... vlezle. Jak kdyby se na tento dokument měli dívat jen samí uctívači tohoto seriálu. Samozřejmě nesmí chybět zmínka o největší sračky, co seriál vyplodil a všichni jsou z toho unešení: bazinga nebo píseň o koťátku. Proudy slz, dojetí nebo mokvající očíčka samozřejmě nesmí chybět. Seriál se mi ke konci už moc nelíbil, ale takovouhle rozlučku by si zasloužil snad jenom teplej pohřeb. Úplně zbytečné pro mě. Pro skalní fandy to možná nějakou hodnotu má.

Rendez-vous v A moll (2003) (studentský film)

Vůbec ne špatnej kraťásek, i když pravděpodobnost ostřelovačů v ČR je docela malá. Ale něco se tam zadařilo.