Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

V podstatě je to vtipnej seriálek, kterej se ve vtipnosti vyrovná slušnému průměru. Speciální pozornost si zaslouží JDho fantazie. Celkově bych to hodnotil jako průměr, ale do podprůměru padá to, že po shlédnutí 5. série už vám všechno připadá, že se to furt opakuje - typy fórků, situace, problémy, řešení vztahů. A už to prostě není ono. Zatímco ze začátku jsem se minimálně jednou za díl zalomil smíchy, teď už je to tak jednou za 3-4 díly. Navíc protagonisté mi začínají být čím dál víc nesympatičtější, což by bylo lepší spíš naopak.

Iron Man (2008)

Myslím, že všechno už bylo o tomhle filmu řečeno. Jeff Bridges prostě geniální záporák. A místy trochu ironickej. Super začátek marvelího cinematic versmíru. Co mi vadilo, tak Starkovo máchání rukama ve vzduchu, když ovládal 3D projekce svého systému a to, že Jarvis je tak inteligentní, že si s ním může povídat.

Ztracení chlapci (1987)

Nemám rád filmy ze zábavních parků. Horší je ale ta atmoška 80. let. Takže hára a hadry byly něco, kvůli čemu závidím těm pozdě narozenejm, kteří nemuseli zažít tuhle podělanou éru. Hudba byla čirá tragédie. Koule se mi ale scvrkly k tělu, když jsem viděl ten koncert toho polonahýho namakanýho týpka se saxofonem, kterej zpíval strašnou teploušskou sračku. Corey Haim byl ten nesympatickej malej parchant, co všude chodí s otevřenou hubou. S logikou to haprovalo z leva do prava a nestačil jsem kroutit hlavou. Taky z leva do prava. Koukal jsem na to hlavně z nostalgie. To jsem neměl dělat. Byla to fakt blbost.

Speed Racer (2008)

Fakt bych se chtěl jmenovat křestním Rychlej a příjmením Závodník. Rodina Závodníkových. A takhle trapný je tam všechno. Nemusím zmiňovat barvy, digi efekty, rychlosti aut, manévry aut, všechno kolem aut. Možná pro děcka je to skvělej film, ale od někoho, kdo udělal Matrix, bych čekal něco vyspělejšího. Oceňuju, že chtěli udělat něco odlišnýho, což se jim sice povedlo, ale na mě to nějak nefunguje.

V pravé poledne (1952)

Povedenej zápaďák, kterej sice moc nehýří akcí, ale všechno to spěje ke zdárnému vyvrcholení. Gary Cooper si nehraje na žádnýho super nehoroženýho extra hrdinu a to se mi líbí. Lloyd Bridges je tam ejhle ještě ucho a vypadá jak trotl, chch. Je tam celkem pěkná (myšleno zajímavá od pohledu) mexikánka paní Ramirezová, ale ta běloška (Grace Kelly) je hezčí, doslova k sežrání, když pomyslím na rok výroby. Lee van Cleef v roli padoucha si tam sice moc nezahrál, ale už tenkrát vypadal dobře drsně. Je super, že je to černobíle a kdo to chce kolorovat, je blázen.

Suay laak sai (2007)

Horor prakticky bez děje. Nahnali tam kupu nádhernejch asiatek, jejichž jedinou nevýhodou bylo, že mi skoro všechny připadaly skoro stejný, takže jsem měl dojem, že některou tam zabili několikrát. Ale krásný fakt byly, to jo, jedním slovem sexyděfky. Násilím a chuťovými scénkami se nešetřilo a někdy jsem se tomu fakt musel i smát. Nevím, jestli to natáčeli vážně nebo ze srandy, ale blít se mi z toho nechtělo. A samozřejmě nesmí chybět temná postava ze záhrobí.

Pan Včelka (2007) odpad!

Dětsky zaměřená blbost. Ještě že ještě nemám děcka. To bych je musel brávat na takový filmy do kina. Doma si to aspoň můžu přetáčet a dělat u toho jiný věci. Jedinej dobrej fór tam byl: "Vy neznáte DVD?" "Ne, jenom DDT, ale to je postřik." Ani kdybych byl včelař, tak si tak blbej animák neužiju. Ještě nikdy jsem nedal počítačoýmu animáku odpad, ale tohle pravidlo ruším, protože zavání předsudkem.

Snídaně pro psy (2007)

Hle jak se dá s minimem herců a černohumorným scénářem natočit docela dost vtipná komedie. David Hewlett to hraje dost dobře a některé vtipnosti se mu fakt docela povedly. Je to film na lehké odpočívací večery.

13: hra smrti (2006)

Nenechte se odradit názvem. Rozhodně se nejedná o žádnou romantiku ani film typu jak kdyby ho dělal Kar-wai Wong. Nebudu prozrazovat, že se to časem rozjede do brutálních obrátek. Aha, pozdě. Musím říct, že originální nápad to je, ale časem vám začne vrtat hlavou plno nesmyslností a přehnaností a nelogického chování postav. Což ale neubírá nic na tom, že jsem to hltal až do konce. Škoda - ten konec je v podstatě to nejhorší... Do hlavní role vybrali sympaticky rovnookýho míšenýho thajce.

Svatá krev (1989)

Traumatický život u cirkusu. Bezruká usurpátorská matka, která si k synáčkovi vypěstuje závislost a ten ji musí poslouchat. No, co jinýho si člověk může představit, když ví, že to natočil Jodorowsky... Bylo to prostě psycho. Psacho psecho psicho psocho psucho. Naprosto geniální jsou všechny záběry, kde se objevují jakákoliv zvířata, zvláště pak slepice!!! A samozřejmě taky záběry, kde se objevuje krev. Mimochodem Fénixe, mladýho Fénixe a pasáka hrají Jodorowského synové.