Pýcha a přemlouvání (2022) odpad!

Du blejt velebnosti ... som dlho nic take strasne nevidel. Kralik ktory bol vo filme by to lepsie nastrihal. Herecke vykony nezachranuje ani uz ako tak dospela Dakota ktora planuje znasilnit kameramanov ako kompenzaciu za 50 odtienov. A ten zvysok to ani sa mi nechce k tomu vyjadrovat, jeden neucesany, dalsi dogabany. Dobovo to pomiesali ako ked zmiesame ocot a muku a ideme z toho robit kysnuty kolac. Jeden velky nezmysel, nasilu... dakujem

Paříž 15:17 (2018)

Eastwood ma uprimne na viac aj ked vek hra svoju rolu. Casto predvidatelne a to som film videl bez akychkolvek znalosti o tomto pripade zo sprav. Herecke obsadenie ako tak, postrihane miestami zle. Pekne zabery z miest sveta a pochvala za cestne uznanie francuzom za odvahu chalanov ak to teda tak bolo. Kazdopadne 55%

Prokletý ostrov (2010)

DiCaprio? Oscar? Uz tu mal byt. Genialna drama ktora necha cloveka na pochybach este aj po tom co tento film vidi 10ty krat. Stalo sa to ci nie? No ono sa to vlastne stalo. Leo podal ten najlepsi vykon aky mohol a aky mozno uz nikdy ani nepoda. Zabudnite na to co si myslite - uplny opak je pravdou.

Naprostí cizinci (2016)

Prvy taliansky film ktory som videl od zaciatku az dokonca, aj ked meno rezisera mi akosi uz bolo zname. Prepracovane dialogy ma zo zaciatku strasne bavili no postupne to vyustilo v seriozne temy. Vsak existuje vela ludi ktori maju nejake tajomstvo, ale takto naraz pri jednom stole toho uz bolo trochu vela. Nehladiac na to ma ten zaver vcelku dostal, ako i celkova jednoduchost filmu lebo my bez telefonov fungovat uz nevieme :) 80%

Constantine (2005)

Nemam rad komixy, vyhananie diabla ani nejako zvlasy Reevesa, ale tuto rolu som mu zozral aj s navijakom. Dlho som sa na tento film chystal a nesklamal ma, popravde myslel som si ze to bude podstatme horsie. John si isiel cely film s nadhladom, potesila aj kamera a na tu dobu dost dobre filmove efekty - 75%

Východní přísliby (2007)

Dokonaly Mortensenov vykon popri ostatnych hercoch. Konecne som videl nejaku zmysluplnejsiu a lepsiu dramu po dlhsom case. Cely film ma vcucol do seba a ja som rad ze som bol pri tom. Praca s kamerou a rezia top. 80%

Bůh masakru (2011)

Dalsia minimalisticka pecka. Co sa tyka obsadenia tak pan Waltz ma neskutocne bavil. Som rad ze aj v europe mame herca ktory je prvotriedna klasa aj za velkou mlakou a hlavne konecne som ho videl v nejakej ine pozicii ako hitlerovho prisluhovaca alebo zubara z nemecka, no musim povedat ze ani teraz jeho ironia ci dokonca az sarkazmus a arogancia nechybali. Je to pan herec. Zvysok moze byt aj ked ma Reilly nebavi a Fosterka bola je a asi aj bude trapna do konxa zivota; no grcajuca Winslet tiez stoji za rec. Celkovo dialogy boii prepracovane a je zaujimave sledovat ako sa postupom film z nudneho zaciatku nakoniec dopracuju k tomu ze bol vpodstate kazdy s kazdym proti zvysku, s velmi vtipnym podtonom. Konecne nejaky kratsi zaujimavy film. 75%

Coherence (2013)

Tak to bolo dobre psycho! Mam rad minimalisticke filmy kde cele osadenstvo vie ukazat ze aj s nizkym rozpoctom sa da urobit vela dobreho. Kazdy si pekne zahral svoju rolu tak ako mal, miestami som sice z toho mal trochu chaos ale celkovy dojem ostal viac nez dobry. Kazda postava mala pekne napisany scenar, vedeli sa s tym vyhrat a osobne zapletky boli viac nez zaujimave. 65%

Ladíme 3 (2017)

Prvy a druhy diel som nevidel a nebyt mojej polovicky tak nepozeram radsej ani toto. Herecky velmi zle, miestami nasilu a co by cert nechcel obcas aj trapne, ale mozno aj o to islo lebo film je pre ine publikum. 20% za rebelku Rebel a jej humor, ktory ma v niektorych scenach pobavil.

Druhá strana naděje (2017)

Trochu komornejsia atmosfera filmu, sem-tam nejaka ta akcia. Tie dialogy sice boli niekedy katastrofalne, no nakoniec to nedopadlo cele az tak zle ako som si z pociatku myslel. Severska kinematografia ma bavi - jednoducho tie filmy tocit vedia a nie su ti ludia az tak bez citu. Na film sa urcite treba pozerat s nadhladom kedze tema migrantov je dost aktualna a nie kazdy ma na to rovnaky nazor a znasa to rovnako (nie)vpohode. Avsak musim skonstatovat ze herecky to bolo velmi dobre a preto za mna 65%