Bumblebee (2018)

Ale jo jde to.. film má kvalitní napětí tempo i hezké vtipné momenty... hvězdu odebírám jenom za klasická hollywoodská klišé, nudné pasáže a některé neskutečně debilní dialogy. Plusy- dobrá trefa na obsazení, dobře vykonstruovaný příběh Shrnutí- občas je dobré si zajít na film od kterého nic neočekáváte a nechat se překvapit :)

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Achjo a je to tu po zprznění světa Star Wars i můj druhý od děcka milovaný fantasy svět dostává těžké kapky... 2 díl zvířat je bohužel jen nesnesitelně dlouhá výplň a ždímačka peněz.. ve filmu se v podstatě nic nestane, furt jsou nám servírovány nesmyslné zápletky, které nejsou ani moc dobře logicky poskládané a působí dojmem zbytečného nafukování filmu.. čekal jsem souboj Brumbála z Grindewaldem, boj o moc zatím sváděný na dálku, bohužel nic z toho jsem nedostal.. namísto toho jsem sledoval velmi křehké vztahy 4 hlavních hrdinů, semtam nějaké roztomilé zvíře, Kredence, který furt hledal a nenacházel, a na konci filmu absolutně nesmyslné zběhnutí jedné z hrdinek, ještě nesmyslnější linku z výměnou dětí, když k tomu navíc přidám někdy absolutně debilní dialogy nemůžu hodnotit jinak než 1hvězda.. ještě že ve třetím filmu už není kam uhnout a scénáristi budou muset šlápnout na plyn, pokud jich teda nebude 5.. a to by by byl teprve průser, přijde mi to, že v poslední době se točí delší filmy, na více dílů, ale nedělá to ty filmy zajímavější.. vybral bych minimálně 3-4 série kde to filmům dost škodí.. namátkou mě napadá Hobit (tenká knížka a 3 nesnesitelně natažené filmy, kdyby to byl jeden film dal bych 90% protože jsou 3 a jsou nechutně natažené dávám hodnocení okolo 60-70) to stejné Fantastická zvířata první film super, druhý měl gradovat do souboje Grindelwalda s Brumbálem a hotovo..

Mission: Impossible - Fallout (2018)

velmi slušný akčňák, k tomu obrovský borec Cruise... celkem hezky propojený příběh s předchozími epizodami, Huntova rodina.. v podstatě jediné co mi trochu chybělo je více takové té špionské akce, která třeba předchozímu dílu nechybí, i tak luxus film a 4 hvězdy no a taky konečné likvidování bomby s detonátorem na 15minut ve stopáži filmu, která měla minimálně 45 minut působilo lehce humorně a za hranou uvěřitelnosti :)

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Je to zvláštní první půlka filmu je skvělá, proto budu ze začátku chválit, konečně tu máme vysvětlení co se děje, proč se postavy chovají jak se chovají a máme tu slušný příběh, který má napětí atd..proto budu na začátku hlavně chválit, super příběh, napětí, strach o postavy, výborná linka REY-REN, na rozdíl od jiných mi nevadili hlášky(já se zasměji rád) pochválit je třeba i výborný dabing, líbilo si mi i vyvážení podobností mezi postavami Palpatine-Snoke, Rey-Luke, REN-Vader atd. super je i to, že přes všechny podobnosti dokázali být postavy v něčem jiné a nebyla nouze o slušné zvraty..... to je přesně to co mi u předchozího dílu chybělo... říkal jsem si konečně tu máme super film, ANO je to jiné než předchozí díly, ale je to dobré vtipné a zajímavé...proč tedy jen 3 hvězdy?? bohužel to druhá půlka úplně zabila, nesmyslná smrt Snokea, respektive to že zemřel mi nevadí, ale to jak už ano.. minutu předtím řekne, že umí číst myšlenky Renovi a nevšimne si že se na něj otáčí světelný meč aby ho rozpůlil, REALLY?? a pak už to jelo stejně jako ta příšerná Abramsovina v předchozím díle, nelogické nesmysly (jako třeba odstřelování transportérů po jednom? WTF) dále samozřejmé záchrany hrdinů na poslední chvíli, furt nové a nové superzbraně nového řádu, které je třeba zničit..nelogické chování postav jako třeba tragická bezdůvodná smrt Lukea, jakožto trénovaný mistr Jedi by měl být schopen úplně v pohodě s Renem bojovat ideálně ho i porazit, namísto toho se nechá bezdůvodně zabít.. v podstatě na tu poslední půlhodinu tam byli snad všechny klišé, které se ve filmech dají najít, kvůli těmto nesmyslů, bohužel nemůžu hodnotit lépe než za 3 hvězdy, přitom je to obrovská škoda.. ten film je zbytečně moc dlouhý a stopáž na konci na nějaké planetě je hrozná, kdyby film skončil o tudle půlhodinu dříve hodnotil bych 4-5 hvězd bohužel kvůli výše zmíněnému nemůžu.. procentuelně to vidím tak na 60%

Oscar 2017 (2017) (pořad)

to je tak, když se lidé žijící mimo realitu v barácích za miliardy snaží hodnotit politickou situaci... přiznám se, že sem to nevydržel a vypnul to.. 3 hvězdy za neuvěřitelnou show v podání JT, kdybych hodnotil jeho vystoupení tak má 6hvězd z 5ti možných :)

Let's Dance (2006)

po dlouhé době shlédnuto.. plusy filmu jsou Jenna Dewan a Channing Tatum.. jejich taneční kreace jsou skvělé.. mínusy filmu jsou trochu předvídatelný příběh, zvláštní zvraty a občas trochu nepřirozené chování postav.. na druhou stranu je to taková pěkná taneční oddechová pohádka na kterou se pěkně dívá proto 4hvězdy

Star Wars Povstalci (2014) (seriál)

doporučuji všem vydržet více dílů, ze začátku seriál působí trochu nezáživně, ale od posledních dílů první série jde nahoru, 2.série již kvalitou dorovnává skvělé SW:Clone Wars.. 90%, 5hvězd

Podfukáři 2 (2016)

jednička byla naprosto luxusní, dvojka chtěla být v podobném duchu, ale na můj vkus je ten film strašně překombinovaný a člověk se v něm ztrácí

Rogue One: Star Wars Story (2016)

A ono to půjde a ne že ne :) po hrůze jménem Síla se probouzí, jsem s obavami sledoval další počin. Mé obavy ještě prohloubily trailery k filmu, které zase ukázali hlavně multikulturně vyvážené nové hrdiny. Do kina sem šel s obavami, ale ty se díky bohu nenaplnili.. Narozdíl od FA je ve filmu jasně dáno co se děje, proč se to děje, zní to logicky a film dokáže atmosféru děje převést na mě jako na diváka. To je to co dělá film filmem. Noví hrdinové mají každý svůj zajímavý příběh co dává smysl. Jediné co mi v příběhu chybělo je nějaký zatoulaný Jedi (ano pár jich ve vesmíru po Order 66 zbylo) a upřímně i lepší hudba, i přes světlé momenty Giachimo není John Williams.. hodnotím 4 hvězdy, procenta 80%