Václav (2007)

Pokud je tento film inspirován reálným příběhem, budiž. Proč by se nemohl natočit film o člověku, kterého jinak nikdo nezná. Jestli si ale pan režisér myslí, že lidé budou hlavní postavu litovat, tak já ne a mám několik důvodů. Nevím, proč by mi mělo být líto člověka, který celý svůj život ubližoval lidem ve svém okolí. Nevím, proč by jedna z nejhezčích žen na vsi měla přivést rukou k orgasmu místního idiota. Nevím, proč neuměl (nebo nechtěl) uvedený idiot jíst příborem, když motorku a auto řídil celkem v pohodě. K tomu další příklad: i když byl idiot, neuměl vymalovat kancelář, třebaže žil na vesnici a pokoušel se spravit dům matce. Byla to tak nechutná postava, kterou Trojan zahrál tak věrně, že se mi zhnusil i on. Nevím, proč bych měl zazlívat lidem, že nepodepsali petici vedoucí k Václavovu propuštění z vězení, když je na pouti ohrožoval pistolí (ikdyž záměrně nikoho netrefil). Jestli si tedy pan režisér myslí, že svým "dílem" chtěl naznačit nějaké memento, tak já říkám, že jen popsal život jednoho celkem zlého blázna, o kterého stejně skoro nikdo neměl zájem.

Osudový dotek (2004)

Film o paralelních životech a o jednom styčném bodu. Jediná událost změnila životy všech čtyř zúčastněných, přičemž jakkoli se hlavní hrdina snaží minulost obelstít, vždy to někdo odnese. Film by mohl mít i tisíc minut a Ashton Kutcher mohl mít nespočet pokusů, až by to snad jednou ideálně vyšlo... Poselství tohoto filmu je ale jednoduché: "Nehraj si na Boha". Což si myslím, že je nejdůležitější sdělení. Samozřejmě i právo vracet se do minulosti s cílem ji změnit je vykoupeno velkými problémy, ať už neuronálními, tak mravními. Nakonec tedy Ashton Kutcher udělal to, co zřejmě udělat musel. To znamená, že obětoval životní lásku pro své dobré svědomí. Daň to byla velká, ale v rámci daného filmu prakticky pochopitelná a jediná možná. PS: Zamrazilo mě ve scéně, kdy se A. Kutcher probouzí a zjišťuje, že nemá ruce. Ten záběr byl fakt velice nepříjemný.

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (2004) (seriál)

Jsou to komediálně laděné smyšlené příběhy ze života a v každém jednom hraje Miroslav Donutil jinou postavu. Je to herecký ekvilibrista a já jej mám velice rád. Nejlepší trojice příběhů pro mě byla na téma "víno".

Zázrak v New Yorku (1994)

Nádherný film s velmi dobrým hereckým obsazením a se skvělou Marou Wilson o tom, že víra alespoň o Vánocích je velmi důležitá. O tom, že když nějaký "chytrý" rodič svému dítěti v předškolním věku řekne, že Ježíšek neexistuje, neznamená to hned, že vyjevil svému dítěti moudrost světa. O tom, že děti a nejen ony potřebují iluze. A o tom, že i americká vláda "In God Trust". PS: Jinak se dost divím celkem nízkému hodnocení. Tak se ptám, jaký by ten příběh měl být, aby rozehřál srdce i těch ostatních.

Rocky Balboa (2006)

Závěr ságy nám přinesl film, který se nesl v duchu předchozích dílů: rodina, Rockyho filosofické myšlenky (rozhovor se synem před restaurací), úcta, skromnost a pokora. V čem mě film zklamal je sportovní stránka: samotný match jakoby spíchlý narychlo a co mě velice zklamalo byla postava soupeře. Nevím, kdo dělal casting, ale výběr raperského basketbalisty byl po Creedovi, Lengovi, Gunovi a Dragovi ne krokem, ale skokem vedle. Rocky se měl loučit fightem s pořádným zabijákem, kterého by divák od začátku nesnášel. A pro tento casting nemůžu jinak než jen tři hvězdy.

Osudový dotek 2 (2006)

Film je velmi volným pokračováním "jedničky". Spíše čerpá z jejího námětu, neboť u takovéhoto typu filmu můžete natočit sto verzí a každá by mohla být dobrá. Zlomový okamžik je samozřejmě jiný než v jedničce, ale děj a paralelní životy jsou dobré. Závěrečné obětování vlastního života bylo dost nečekané, takže si myslím, že s tím si mohl scénář ještě vyhrát. PS: Pozitivum pro mě je Eric Lively, který je celkem sympaťák.

Kokain (2001)

Kdysi jsem tomuto filmu dal jen tři hvězdy. V posledním týdnu jsem ale zhlédl Amerického gangstera, který mi tento film hodně připomněl. Podíval jsem se tedy na Kokain znovu a přesvědčil jsem se, že tyto dva filmy mají mnoho společného. Jinak je zřejmě pravda, že ač drogový dealer, dával každému kus ze svého srdce. Ostatní jej obrali nejen o ně.

Maléry pana Šikuly (1999)

Jennifer miluji a zde byla opravdu sladká. Jinak film, u kterého se vždy dost nasměji. Vtipná, svižná, jednoduchá a příjemná komedie, ve které dojdeme k ponaučení, že pracovat člověk prostě musí, ikdyž ho to dvakrát nebaví (najít si něco, kvůli čemu ho to bavit alespoň částečně bude) a že podvádění by se nemělo vyplácet (alespoň ve filmu). Postavy jsou vhodně vybrané. Dost mě ale štval ten vůl se "svou sešívačkou", takže jsem mu ten krásný konec pod palmami vůbec nepřál. Celou dobu je to pitomec na entou, ale když najednou přijde k penězům, je z něj chytrák jak prase. Jinak zábavných seků bylo ve filmu fakt dostatek a především scéna s pomstou kopírce mě vždy dokáže velmi pobavit. PS: Vložte A4, co je kurva zas tohle?

Still Crazy - Pořád naplno (1998)

Zábavná hudební komedie o kdysi slavné skupině Strange Fruit, kteréžto členové se po mnoha letech pokusí dát opět dohromady a uskutečnit comebackovou koncertní šňůru. Film nabitý bigbeatem a rockem + zábavné dobrodružství prožívané na koncertní šňůře. Život rockerů se vším všudy - cestování, ženské, nabité sály, rockerské kecy atd. atd. Nechybí ale ani lidský rozměr - nové i z minulosti nedořešené probémy členů kapely osobní ale i společné. Závěr filmu je zemocionalizován příchodem Bryana na pódium, tato scéna je znásobená nádhernou skladbou "The Flame Still Burns". Zábavný film.