Ranhojič (2013)

Tento film je samozřejmě pěkný. Já ale neustále nevím, zda si ty čtyři hvězdy zaslouží. I přes nádhernou kameru, pěknou výpravu a dlouhou stopáž (historické filmy mají dlouhé stopáže už tak nějak ze zásady) mi snímek připadá poměrně povrchní. Některé scény mi připadají nedotažené. Co se týče vlastního lékařství, tak toho tam nebylo tolik, jak by si název filmu zasluhoval. Biblické události na pozadí byly samozřejmě ku prospěchu - divák by měl vědět a pochopit, proč se dělo to a ono. Jenže ona samotná politika tak nějak upozadila medicínu, o kterou ve snímku mělo jít v první řadě. I když se o lékařství zajímám jen, když mě něco bolí, ve filmu s názvem "Ranhojič" bych si toho chtěl užít víc. Tudíž si myslím, že nejzajímavější to celé bylo od scény s tajnou pitvou.

Domácí péče (2015)

U mě to přes to všechno lidské na ty tři hvězdy nemá. Příběh je o člověku, který by se pro druhé rozdal, načež seznává, že není prakticky nikdo, kdo by se rozdal pro něj. Smutné. Legrační byla scéna s vykopáváním svatební slivovice a jejím následným sháněním. Taky společná manželská štamprle ráno a večer.

Tři životy (2007) (TV film)

Tak tato pohádka mě celkem příjemně překvapila. Má sympatické herce a slušnou dějovou zápletku. Je v ní určité napětí a dobrodružství. V poslední době by jsme měli být rádi za každou tříhvězdičkovou českou pohádku.

Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Žádná sláva, ale na tu letošní bídu... Každopádně mě to neustále nutí klást si jednoduchou otázku: ti lidé, co to natočili, se za to nestydí? a kdo jim za to platí? Samozřejmě ne jen tuto, ale mám na mysli desítky, možná stovky českých rádoby pohádek.

Johančino tajemství (2015) (TV film) odpad!

Jen úcta k českým vánočním pohádkám mi brání v tom dát odpad. Nějaká holka v homo-zoofilním počinu, kde Magda Vašáryová neustále opakuje "lulan, lulan" (romsky pele). Do historie novodobých českých pohádek se tato sračka zapíše jako ta, která položila základ politiky korektních pohádek. Což znamená, a to si fakt nedělám srandu (počítám tak do dvou tří let), že v pohádkách bude úplně normální sňatek prince s princem nebo princezny s princeznou. Nebo já nevím - prince s nějakým chasníkem anebo princezny s nějakou děvečkou. Anebo chasníka s chasníkem a děvečky s děvečkou. Ale nic, dávám odpad.

Vdaná snoubenka (2008)

Jako fakt na klidné odpolední pokoukání ano. Slušné herecké obsazení. Do tří hvězd mi ale něco chybělo. A kdybych věděl co, tak bych to natočil sám.

Bezva finta (1985)

Belmondovská klasika. Šarm, výřečnost a neodolatelnost jsou neoddělitelnou součástí Jeanových filmových postav. Zde k tomu ještě připojme bezva fintu, jak vyloupit banku a máme o kvalitní zábavu postaráno.

Korunní princ (2015) (TV film)

Z tří 2016 vánočních ČT pohádek je tato rozhodně ta nejlepší. V tom kvalitativním málu posledních let se jedná o slušný počin, kde Josef Abrhám v roli lesního čaroděje působí roztomilým dojmem.

Zoolander (2001)

Kdysi se mi to líbilo hodně, dost jsem se u toho nasmál. Jenže to jsem byl o dost mladší. Dnes to beru jako trapnou parodii na... ani nevím na co. Nejlepší byla pasáž se soutěží v přehlídce, jejímž rozhodčím byl David Bowie.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

V hodnocení platí prakticky to samé jako u prvního filmu. A pokud se pokračování drží kvalitativně právě "jedničky", nemůžu mít s touto vánoční rodinnou komedií žádný problém.