Šestý smysl (1999)

Pokud by vznikla encyklopedie filmového thrilleru, tento mysteriózní snímek by v ní nechyběl.

Mamon (2015) (seriál)

Velmi kvalitní český krimi seriál, který jsem podezříval z kooperace z americkou stranou, protože jsem nedokázal uvěřit, že by něco takového mohli natočit Češi. Pravdou je, že se jedná o remake stejnojmenného dánského seriálu. Pravdou ale také je, že fakta v seriálu uvedená slušně korespondují s událostmi divokých devadesátých porevolučních let.

Evil Breed: The Legend of Samhain (2003)

Ono, námět nebyl špatný. Zpracování již bylo diskutabilní. A účast těch trotlů, co vypadali jako toxičtí bojovníci z osmdesátých let, byla spíš k pláči než k úděsu. Film má málo procent, ale já jsem byl spíš zvědavý na Jennu Jamesson. No, nic moc, ani prsa. Tak jsem alespoň zjistil, že i Chasey Lane je pornoherečka... veteránka. A co jsem nezjistil, ale naopak již vím dlouho, že levné exploatační horrory a krásné holky jdou tak nějak ruku v ruce. Podobně jako fotbalisté a modelky.

Stážista (2015)

Film mi svým záměrem připomínal komedii "Stážisti". Zde šlo také o to, jak se uplatnit na trhu práce ve věku vyšším než obligátních třicet pět let. Myslím si, že zde šlo o to ukázat, že i člověk pokročilého věku může být pro firmu přínosem. A to zejména pro své zkušenosti nejen v práci ale i v mezilidských vztazích.

Velký Gatsby (2013)

Asi nejsem ten správný odborník, ale toto mne vůbec neoslovilo. Připomínalo mi to film Emira Kusturici "Arizona Dream": různé barevné výjevy a podivné obrazy - především v první půli. To opravdu není pro mě. Po hádce v hotelu se to trochu rozjede, ale je to pořád jakési roztahané, neucelené, i když celkový obraz samozřejmě chápu. Režisér nám chtěl nějakým záhadným uměleckým způsobem podat příběh nešťastné lásky, který bych bral, byl-li by podán jiným způsobem.

Most (2011) (seriál)

Já myslím, že je to můj první detektivní seriál. Asi. Možná. Každopádně hned jsem udeřil hřebíček na hlavičku. Ať už se jedná o příběh, který tak trochu koreluje s kultovním filmem "Sedm", tak ústřední detektivní dvojicí, která je dost rozmanitá. Jenže pokud budete mít jako parťáka policistku s aspergerovým syndromem (a nikde v seriálu to řečeno není), bude pak už možná jakákoliv rozdílnost. Divák se ani chvíli nenudí, i když já osobně jsem se musel prokousat prvními dvěma díly. Pak jsem si ale na Sagu zvykl a později si ji i oblíbil. Při vyšetřování série zvlášť závažných trestných činů dojde i na úsměvné momenty. Ty ale většinou vyplývají z unikátní psychosociální poruchy Sagy Norén. Co se týče druhé série, tam jsem možná udělal chybu, že jsem ji nastartoval hned po ukončení té první, čímž pádem jsem se musel hned od začátku přeorientovat na nové postavy a nové vyšetřování. První série se mi líbila víc. Vidět ale opět spolu Martina se Sagou bylo tím největším lákadlem. Už se těším na třetí sérii, před jejímž zhlédnutím si dávám trochu pauzu.

Osm hrozných (2015)

Nikoho nenutím, aby se mu tento film líbil. Je totiž určen pro Tarantinovy fanoušky a zejména pro konverzační fajnšmekry. Z toho důvodu doporučuji film v originálním znění. Herci jsou totiž atraktivní a když spolu vystupují na jednom pódiu, chci slyšet je a ne dabéry, třebaže kvalitní. Ve filmu je užita nádherná hudba, kterou odehrála Česká filharmonie. Taky za své umění dostala Oscara. Ve filmu se mi samozřejmě líbí dialogy, jakož i jednotlivé výstupy zúčastněných herců. Ze zasněžené planiny se přesuneme do hospodského obydlí, kde se odehrává většina filmu. Následující je jedna velká divadelní show. Zejména postavu Samuela Lee Jacksona jsem sledoval s velkou chutí. Jeho celkové vzezření působilo vynikajícím a cool dojmem. Ten dlouhý kabát a klobouk si budu navždy pamatovat. Celkové vystoupení se podobá stolní deskové hře "Cluedo". Hráči mají za úkol uhodnout, kde je vrahem. Zde může divák hádat, kdo je dobrý a kdo ten špatný. I když úplně ze zlata není nikdo. PS: Velice mne bavila opakovaná scéna s dveřmi, které bylo nutno vždy po otevření zatlouct.

Lebky (2000)

Tento film se mi líbí pro své mysteriózno. Je to takový studentský thriller s pro diváky sympatickými herci. Druhá polovina už sice nemá pro diváky takový drive, přece jen je ale tento film vzhledem k prostředí, ve kterém se odehrává, pro mě poměrně atraktivní.

Vzmuž se (2015)

Sympatická anglická komedie se Simonem Peggem. Je anglická, takže je jiná než obvyklé americké romantické komedie. Vlastně není ani moc romantická a co se týče komediálnosti, je to prostě jiný - anglický - humor.

Králové ro(c)ku (2006)

Úžasná rocková hudební komedie. Určitě nejlepší komedie Jacka Blacka. Je protkána vynikajícími hardrockovými skladbami, které čerpají z alba skupiny "Pick Of Destiny" skupiny "Tenacious D", kterou tvoří oba hlavní protagonisté tohoto filmu, jenž nese stejný název. Mně se nejvíce líbí skladba "Duel" a je to ta, ve které se naši milí rockeři utkají s Ďáblem, kdo dokáže zahrát tvrdší muziku.