Phorbo

okres Opava
psanec

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 7.11.2018  03:59

Komedie z islandu? Tak zo asi zrovna u tohohle snimku nebude. A nakonec jsem se ani nesplet. Ono je par druhu humoru. Pro bezmozky, normalni, cerny, britsky, a zda se ze pak ten sileny seversky a islandsky... Misty to je hodne pritazene za vlasy ale inge je proste pekna svine Atli uplne idiotsky blb, byt mu pred smrti jest odpusteno, ale jinak je to jen hodne ponure drama bez slunicka, inu, jak vetsina islandskych filmu.

• 7.11.2018  01:52
    Siberia (2018)

Dlouha utahana nuda s Johnem Wickem, ktery prijede na sibir dealovat diamanty a nudi se. Na sibiri se podle filmu dat jen tri veci - šukat, chlastat a strilet divocaky (a psy) a taky jeste šukat. Prachsprosta nudna vec o nicem

• 28.3.2018  14:31

V prvé řadě bych rád uvedl před veřejnou porotou pro svou obhajobu před hatery, že sérii SW zbožňuji. Původní trilogie je ikona filmového světa, ta druhá je graficky o mnoho hezčí, ale je pořád vidět, že vychází z pera jednoho z nejlepších spisovatelů space opery (pokud teda nepočítám třeba pro mě Hamiltona nebo Simmonse). Jenže pak se zase po nějaké té dekádě rozhodne, že budou další filmy. Každý režíruje někdo jiný, každý napíše někdo jiný, do toho jsou tady nějaké ty SW themed filmy (alespoň dle mého mínění je Rogue One absolutně zbytečný film, který hraje jen do noty vymyšleného světa a ukázku krásy novodobé grafiky) a ono už to rozhodně není takový randál, jako to bývalo. Force Awakens jsem bral jako začátek do nové trilogie, která potřebuje delší intro, což o to, přežil jsem to a hodnotil docela vysoko. Bylo tam mnoho světů, dost příjemných charakterů, nový zajímavý antihrdina a k tomu i Han Solo, Leia a Luke (jo i ten žvejk tam byl). A pak je tady The Last Jedi, i když vlastně tam žádný poslední Jedi není, jak sám Luke, ještě předtím než se rozplyne do Valhally, stačí říct, zruší hologram a vykašle se na nějaké hnidopišské války o nadvládu vesmíru. To jsem si říkal jakože WAT? Cože to bylo? Máchám tady hlavou a rukama v totálním rozhořčení nebo spíš nepochopení. No co, řeknu to na rovinu. Dal bych tomu filmu klidně odpad, kdyby se mi nelíbila alespoň zpracování a grafika. Mnohokrát jsem si během sledování říkal, jestli to není náhodou první film, který rejža a scénárista v jedné osobě dělá, střihačovi asi trošku utekla myška a některé scény musel chtě nechtě zkrátit tam, kde by byly impozantní, ale nakonec z nich vznikla poněkud neskutečná změť ani ne vteřinových záběrů mezi dlouhými táhlými. AT-AT walkeři, kteří všichni zastavují v jednom záběru a potom i v tom druhém, i když už v předchozím všichni stojí? Cože? Nikdo to nevidí tady tyhle divnozáběry? Rose, která se už vrací plnou rychlostí od děla Prvního Řádu a nakonec ještě dostihne Finna, vrazí do něj, jí se něco stane, ale řekne ji, že ho zachránila? To tam opravdu musel být nějaký lovestory, alespoň maličký titěrný náznak něčeho takového, jinak by to nebylo už tak dost velké sračkoidní klišé? Tak nevím, jestli už jsem zdegenerovaný potřebou toho, aby film a seriál byl opravdu natočený dobře a precizní, aniž by tam byla sebemenší chybička, nebo jsem jen hnusák, který chce sám sobě podprahově znehodnotit film, a v nitru duše věřit, že jen ty původní tři filmy byly ty nejlepší? Nevím. Ale nechám se přesvědčit Solem a IX episodou, jestli nezavrhnu SW úplně.

• 7.3.2018  12:28
    Půjčovna masa (TV seriál) (2018)

K seriálu jsem přišel jako slepý k houslím, dostal jsem doporučeno, že je to super, zajímavé a co já vím co ještě. Jakožto fanoušek vědeckofantastických filmů, seriálů, knih... no a vůbec všeho kolem, co jde, jsem se na to těšil. Pilot relativně zaujal, nápad velice zajímavý, ale po posledním dílu první série, jsem z toho nebyl až tak odvařenej. Kinnaman není zrovna typ na hlavního cápka, který je jakžtakž (anti)hrdina a pomalu v každém díle je budď dobrej a nebo špatnej a potom ani člověk neví, jestli ho chrání jen ten Meth, a nebo ho prostě policie přehlíží. Přece jenom si za deset dílu připsal docela dost mrtvých a pár jeho kolegů mu v tom docela pěkně pomohlo... Což o to, kamera je pěkná, vidina budoucího světa ve čtyřiadvacátém století stojí za to, idea re-sleevingu je taktéže zajímavá; boje stojí docela za to (až na ten finální s katanami, které jsou už na pohled tupé jak deset roků nebroušené kuchyňské nože), nahoty je tam v něterých místech až zbytečně moc, ale proč něčím aspoň nešokovat, že jo; ale ten celkový příběh a plot? Já jsem z toho byl tak zamotaný, že jsem už ve čtvrtém pátém dílu nevěděl, kde jsem, kdo je kdo, a to se s každým dalším dílem zhoršovalo. Nemluvě o vyústění zápletky v posledním díle, kde Lizzie byla ve výsledku spása pro všechny a všichni byli nakonec šťastný ... HAPPY END. PS: docela by mě zajímalo, jak to brali zvířata v takový době... třeba psi, když páníčka zabili, přišel domů v jiném obalu a pes by byl celej od vytržení, by ani nevěděl, kdo to je. Chudáci psi

• 26.1.2018  12:02
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

Za první díl bych dal klidně šest hvězd, kdyby tady ta možnost byla... ale potom jak se příběh pomaličku vyvíjí a ze seriálu je jakási roadmovie, ve které se pomalu přestává dít cokoliv zajímavého, pak mi nezbývá než komplexně hodnotit za **. Od prvního dílu k poslednímu to jde exponencionálně z kopce. Lehký záchvěv nárůstu zájmu jsem vysledoval ve třetím díle, ale po něm to zase pohaslo a ani za boha už si to nedalo tu práci skočit po jakékoliv šanci okouzlit diváka totální vpičimělostí Alyssy, kterou by člověk nerajději praštil pražcem přes kolena a nebo vyzráváním postavy Jamese... Můžeme z toho vinit i autora komixu, ale ve výsledku si za to asi bude moct sám režisér, který se pro sérii rozhodl. Poslední tři díly jsem dokoukal už jen z musu, abych věděl, jak to nakonec dopadne, jestli opravu pláchnou a nebo jestli umřou oba, a taky proto, že čistý čas jednoho dílu je tak 19 minut.

• 8.12.2017  18:36
    Dunkerk (2017)

Nijak si nelibuju ve filmech z války... vlastně jakékoliv. Dunkirk je však točen tak trochu Pulp Fictionovským stylem, kde se prolínají tři různé dějové linie v různých časových intervalech, a vlastně za to jediné bych dal filmu jednu hvězdičku, a tu druhou za relativně příjemné pohupování žaludečních šťáv z naklánějících se lodiček. Nolana mám rád. Zimmera mám rád a najednou je tu film, který všichni ostatní milují a mě nepřijde dobrý ani co by se za nehet vešlo? Jistě po kamerové stránce, kromě statických záběrů na Hardyho oči, je to docela příjemná podívaná. Jenže... co dál? Film je natočen jako tribute těm, kteří Dunkirk přežili a hlavně těm, kteří ho nepřežili, nebo byli pochytání Nacisty a odvedeni do koncentráků... to je snad i příběh Ferriera, který přistane na pláži, kilometry daleko od řad vojáků, místo toho aby to během letu obrátil a spadnul někde vedle nich a zachránil se s nimi na malinkých rozvrzaných lodičkách, a nechá se zajmout? A jenom proto, že zapálí svůj Spitfire? To jako chtěl, aby ho někdo našel? Proč by to, sakra, dobrovolně dělal? Absolutně filmu nerozumím. Oko bylo unešeno, ale z mozku mám tekutej sulc. Ani boha víc jak dvě *

• 1.9.2017  09:40
    Wonder Woman (2017)

Chápu, že každá hrdina DC/Marvel bude mít nějaký příběh, kterého se musí držet i ve filmovém zpracování. Proti tomu já nic nemám, ale ta podobnost s Captain America je tady až moc viditelná. Chvílemi jsem čekal že se z Chrise Pinea stane Chris Evans, vyroste o dalších deset čísel, narostou mu delší svaly a potom konečně bude pořádně nadprůměrným pozemšťanem. Každopádně samotný Pine jakožto představitel Američana s hranatým ksichtem a blond vláskama... ne, to mi tam prostě absolutně nesedí. Někde jsem slyšel že Wonder Woman vychvalovali do výšin srovnatelných s Loganem. Já ani v jednom z filmů nevidím nic tak pozoruhodného, abych si z toho prostě sedl na zadek a deset minut přemýšlel jak je to možné. Mě celý film vrtalo naopak hlavou to, jak se tam ten Pine s tím letadlem, potažmo němci s bitevní lodí dostali na ostrov Amazonek. Respektive do reality, kde Amazonky žijí... to opravdu všichni prošli portálem? Nemluvě o tom, že amíka v letadle honí němci na pramičkách? Rly?

• 31.8.2017  12:03

A já si nějak bláhově myslel, že to bude nějaké zajímavé drama se špetkou mysteriozity či co. To jsem se teda krutě spletl jak vidím. Dane DeHaan si v poslední době vybírá docela dost dobré filmy. Možná ne v očích ostatních, ale jeho herecký projev je velmi příjemný, byť vypadá ve všech rolích úplně stejně... Ale v Kill your darling s Radcliffem byl skvělej, ostatně tak jako tady. Mia Goth mi zážitek trošku kazila, protože ji od Nymphomanky nedokážu vyhnat z jiné role než jak Charlotte Gainsbourg líže deseticentimetrové bradavky a šuká s LeBeoufem. Ve výsledku mě překvapila délka stopáže, dlouhý rozjezd není vůbec na chybu, naopak graduje a záběry u pana zubaře jsou velice nechutné, ale hodně dobře udělané. Jak říkám, dlouhý, ale překvapivě dobrý film. U Verbinského asi žádné překvapení, že?

• 30.8.2017  10:30

Se superhrdiny se v poslední době nějak roztrhl pytel. Je sice fajn, že ze starých trháků, které nás provázely dětstvím, dělají velké graficky pěkné blockbustery, ale kde to skončí? Bolek a Lolek? Pišta Hufnágl bude mít svůj revenge film na rodinu Homolkovic? Nebo co takový Teletubbies? A ve výsledku to bude stejně nejapný a nudný mišmaš, který jsme tu už viděli tolikrát... dokonce i tady v Power Rangers, kdy bojují proti velkému zlatému něčemu, které tak hezky připomíná zrůdu z Thora a nebo dokonce ze Supermana... Pětice nedospělých hrdinů se hodinu a půl snaží naučit tomu, jak ovládat medailonky, kterými můžou morfovat a až teprve jeden umře, stane se... No skvělý... Hrozně moc pěkný. Škoda jen, že si z toho nedělají větší srandu jako v ostatních DC a Marvel superhrdinovkách... ta špetka vtipu film rozhodně nezachrání. Na to abych dal jen jednu hvězdu, kteoru by si to objektivně zasloužilo, mám slabé srdce. Přece jenom jsem s původním seriálem strávil hodiny a hodiny čumění do telky a fanděním, aby zase zabili nějakou tu obří příšeru, která sama zmorfovala do něčeho extra velkýho.

• 25.8.2017  17:16

Kdo kdysi nesledoval Pobřežní hlídku, jako kdyby vůbec nežil. Neměl by vůbec představu o tom, co jsou to pohupující se prsa ve slowmo natěsnaná do o dvě čísla menších plavek všech protagonistek. Jenže novodobá Pohřební hlídka je tak trochu o něčem jiném. Je o debilním vtipu, nenadálých situacích, které se dějí ve všech filmech, ale tady to berou tak trochu víc realisticky, aniž by to jediný hrdina přešel bez povšimnutí, jako kdyby to bylo prostě normální a všichni byli vlastně polobozi. Tady jsou to normální lidi, kteří když se jim povede něco zajímavýho, ostatní to dokážou ocenit. Debilní vtípky ale jsou takové, že člověka sem tam rozesmějí (já se usmál asi dvakrát)... ale jinak stojí celý film za starou ba... ne... za hovno. Už jenom intro, kdy Dwight skáče do vody, ve slomo čumí přímo do kamery a potom se noří na pláží s bezvládným tělem potopeného kitesurfera, za ním se vynoří obrovský nápis BAYWATCH a hned potom vyskočí čtyři delfíni v monstrosním kvadruflipu? Vážně? Ono už jenom tím začátkem připravuje snímek diváka na to, že to má brát asi s nadhledem, protože to jinak nejde. Brát to sebevážněji, tak by to byl brak rovnající se The Room. Takhle je jedna hvězdička za krásné prosluněné prostředí a Priyanku Chopru a za hustě namakanýho Efrona, na kterýho i z chlapskyho hlediska bylo žůžo koukat. Tři hvězdy dolů za hroznou trap hudbu, která doprovází celým filmem a to je dost škoda, byť trap mám rád.

• 4.8.2017  11:21
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Kdybych mohl dát tři a půl hvězdy, tak je dám, na čtyři mi přijde seriál přehodnocený, na tři podhodnocený... pro mě to určitě nejlepší seriál není. Kdo tvrdí, že ano, je mnoho... MNOHO seriálů, které jsou lépe natočené, mají lepší předlohu a taktéž lepší obsazení...

• 29.6.2017  14:04

Simon Pegg mě rok od roku více překvapuje. Nejen, že už přestal téměř pracovat s Nickem Frostem a nedělá takové ty trhlé komedie typu Shaun of the dead a nebo Hot Fuzz, ale on se naučil docela solidně hrát. Vůbec jeho posun z velkých ostrovů do holywoodu k Tomu Cruiseovi, nebo i ke Chrisi Pineovi... a teď výborný německý film. Nepamatuju se, kdy jsem řekl, že je německý film výborný... tak možná u porna, ale ne u seriozního filmu... respektive u filmu, který to bere trochu odlehčeně, ale snaží se být seriózní... Ale jo... já jsem z takových filmů nadšen, každý si v tom musí hledat to, co najde, nebo najde, to co hledá? Kdo ví... .. 6. Vyhýbat se neštěstí, není cesta ke štěstí.

• 28.6.2017  09:58

Clive v obleku, jako kdyby to už jinak nikdy nešlo, to mi vyhovuje... Příjemné barvy, relativně dobrý zvuk, skvělej bar, ale jinak ty přibližovačky... Nene, to ne, díky.

• 28.6.2017  09:39
    The Escape (2016)

Je tomu už nějaká doba, co jsem viděl původní sérii The Hire... po tolika letech se vrací na scénu, ale v né moc zrovna zajímavém světle. V porovnáním s The Star, kratším kusu z před patnácti let... Guy Richie tehdy odvedl velepráci, ne že by Blomkamp neudělal dobrou práci, ale The Escape je spíše o prezentaci nového Bavoráku, který je zdá se zevnitř tichý, zvenku burácivý, neprůstřelný a pohodlný... Ale dál? Clive nám akorát trošku zvrásněl, ale jinak dobrý...

• 24.6.2017  16:15

Holky hrajou stonozku lepe, nez zmatene pobihajici buhvijake pornohvezdy, nebo co jako to je... Doktorovi taky neverim ani prd, ale potom kdy se uz zacne neco dit, radeji pak nejist nepit, pak je to docela fajn, dost solidni, divne zvracene. Snad dalsi dva dily budou vetsi sranda.

• 20.3.2017  13:44
    Taboo (TV seriál) (2017)

Po tolika slovech chvály, na kterou jsem narážel v poslední době na Taboo, mě nic nepřesvědčilo o tom, abych si nechal "minisérii", která stejně vypadá, že bude mít pokračování a nejen o jedné další sérii, ujít. Osm dílů v první sérii ale graduje velice pomalu. Dvaapadesáti minutové díly jsou v některých místech krapet utrpením a vesměs vůbec nechápete, co ten Delaney dělá a kde všude a s kým intrikuje. A i přes tu velkou, zdlouhavou gradaci v prostředí bahnitého, neštovicemi prolezlého humusoidního Londýna začátku devatenáctého století, kdy Tom Hardy rozpárá v každém díle alespoň jednoho frajera od hlavy až k patě, je poslední díl velkým epickým vyvrcholením vychytralosti hlavní postavy. Nebýt bezduchého vykuleného pohledu Oony Chaplin, možná by si ode mě seriál získal i větší hodnocení, ale ona mi to kompletně kazila. PS. pěkná ukázka toho, že i skvělý seriál se dá udělat bez zadků, ňader a odhalených bobrů

• 31.1.2017  15:43
    Aloha (2015)

Koukal jsem jenom kvůli hudby od Jonsiho a Alexe... pamatuju si na jejich Riceboy Sleeps, a bohužel to, co udělali tady, je úplně jiná liga.. tak o deset lig nižší... Inu, bylo to tam slyšet, Jonsiho hlas a jakýsi nadhled, který vkládá do hudby ... ale bylo to málo.. o dost míň, než cokoliv co udělal. K samotnému filmu... i přes hvězdné obsazení to byla docela podprůměrná podívaná, nic zvláštního, nic extrémního... nepomohlo tomu ani hezké prostředí dovolenkové Hawaie... Meh...

• 25.7.2016  13:00

Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdičky, jenže už jenom za dvojitý neskutečný výkon Toma Hardyho si zaslouží pět kusů a to bez debat. Hardy mě několikrát přesvědčil, že je dobrý herec, ale že dokáže zahrát tolik postav až tak odlišně (neskutečný přízvuk obou Krayů, No prostě slintal jsem.

• 28.6.2016  11:01

Na to, že se jedná o film pro děti, je film docela komplikovaný. Hodně míst, kde Dory je, hodně postav, hodně akce. Na konec to určitě není tak dobrý jako Nemo. Inu, která dvojka je lepší než jednička, a i přes to, že je Nemo o třináct let starší, je hodněkrát lepší. U Dory jsem se párkrát zasmál... možná tak dvakrát, ale zbytek byl taková nanicovatý... asi už nedokážu přemýšlet jako dítě...

• 16.5.2016  08:35

I přes to, jak kýčovitým film vystupuje, jak je vlastně scénář předvídatelný a vlastně i vývoj postav, tak mě se to neskutečně líbilo. Kombinace skvělé kamery a výborného Labeowulfa je prostě na slintání. Už tolikrát protřelé a opotřebované slowmotion jsou v kombinaci s hudbou naprostou libůstkou. Tak jak jsem dlouho, hodně dlouho neslyšel o Mobym, tak po tomhle ho budu vychvalovat, jelikož ost stojí fakticky za to. 8,5/10

• 12.5.2016  13:27

I přes to, že jsem nikdy žádný film o Frankensteinově příšeře pořádně neviděl, i přes to, že mám rád zrovna tuhle dobu s všudypřítomným bahnem, kravatami a fešnými obleky, i přes to, že mě baví hraní Radcliffa, Mc Avoye, potažmo i Scotta (který má ve všech filmech asi stejnou grimasu pro všechno), tak je toto jeden z nejnudnějších filmů, co jsem za poslední dobu viděl. Zajímavý je jen začátek s Radcliffem v cirkuse, ale potom to jde jenom dolů a dolů a takový odporný happyend není ani na zamyšlení... Nemluvě o tom otevřeném konci, čehož se opravdu bojím, že druhý díl "Igor Strausmann a jeho šílený kamarád V.F." bude za rok v kinech... to jako fakt nee, díky.

• 5.5.2016  16:33
    Rohy (2013)

Milovník fantasy žánru a potažmo i detektivky si prostě pošmákne. Já osobně jsem nad celým filmem možná až moc slintal, ale rozhodně se za to nestydím. Lituju toho, že jsem si nemohl dříve užít knižní formu, ale ta filmová je prostě skvělá. Harry Potter se tady sice zase potýká s hady, ale tentokrát mu hadi pomáhají, nechtějí ho mermomocí zabít. Já vlastně ani nevím, co k tomu dál mám říct. Detektivní linka paroháčského Radcliffa a rychlost spádu je strhující, Nekompromisní upřímnost dotazovaných postav je mnohdy překvapivě vtipná, byť jsem ze začátku s Glennou vůbec nechápal, co se to vlastně děje. Díky flashbackových linek můžeme pochopit, o co vlastně ve filmu jde, ale samotné gró zápletky si tvůrci nechali jaksepatří nakonec. Filmy s Radcliffem jsou některé zajímavé, některé méně záživné, ale zrovna Horns jsou velká trefa do černého, byť se to některým recenzentům na csfd nelíbilo, já jsem z toho byl unešen a tento zážitek si doufám ponechám v paměti velmi dlouho.

• 21.4.2016  14:59

Když se mi na 9gagu objevilo několik filmů, které by měly patřit do skupiny "mindf*ck", s velkým zadostiučiněním jsem se poplácal po rameni, jelikož jsem z nějakých asi dvaceti filmů neviděl jenom tři. Vedle klasických In- filmů od Nolana, několika filmů od Aronofskeho a pár nízkonákladových filmů, o kterých jsem nikdy neslyšel, jsem se dostal i k Predestination. Netuším, jak jsem mohl takový film přehlídnout, ale jsem rád, že mě úplně neminul. Ona zápletka vyjde najevo až ve chvíli, kdy se dvě hlavní postavy dostávají od vyprávění v knajpě k teleportaci ze sklepa. Pak to začíná být mega zajímavé a teprve ke konci vám dochází, že kusy jedné velké skládanky o několika tisících puzzle dílečků, tvoří jeden obří kruh, který nikdy nekončí. Nemohl jsem si nevzpomenout na Dejva z Red Dwarfa, hold, jinak to nešlo :) Každopádně pan Heinlein už v několika knihách ukázal, že je přísný jako Igor Hnízdo a psaní mu šlo jako málokomu cokoliv. Vedle Vládců loutek a Hvězdné pěchoty je i povídka All You Zombies. Kvalita nad kvalitu a ve filmovém zpracování dává všechno krásný smysl... Jen to putování časem sem a tam mě trošku zaráželo a nevěděl jsem k čemu všemu to je... Ale bez toho by to asi nešlo, takže i tak ... klobouček.

• 17.4.2016  15:41
    Mládí (2015)

Chápu celý koncept filmu. Dva staříci v lázních, kteří na stará kolena obdivují krásu mladých lidí a sami vzpomínají na to co jako šviháci plni energie dělali. Jenže to je podáno velmi zmatečně a po půlhodině filmu jsem se musel podívat tady, abych věděl, na co se to vlastně dívám. A ve výsledku je to vlastně jen takový průměr, který ukazuje strach ze stárnutí a ze smrti a ze zapomnění. Což já chápu, protože začínám zapomínat taky a to mi není ani třicet...

• 12.3.2016  20:03
    Tchyně (TV pořad) (2015)

Totálně mi pije krev, jak si vůbec dokáže taková pitomá baba, jako je Štika, která je známá jenom tím, že si nechala napíchat dceru nějakým starcem, tak fi.lozofovat a psychologicky radit cizím lidem. A ještě tak fakt jako do hloubky. Normálně bych jí nakopal do hlavy za to, na jakýho profíka si hraje. Vydržel jsem celkově patnáct minut. Ani boha víc.

• 10.3.2016  17:40

Filmu jsem evidentně neporozuměl. O čem to vlastně bylo? A pointa? Nevím a bádat po tom nebudu. Po dvou apoštolech to bylo pro mě jedno velké, nudné utrpení. Jediná hvězdička za vyobrazení Boha jako hnusnýho, alkoholickýho troubu.

• 9.3.2016  13:58
    Focus (2015)

Prvních pět a čtyřicet minut uběhlo jako voda, gradovalo to velmi příjemně a rychle a ani jsem si neuvědomil, že uběhlo tolik času. A jak je tomu zvykem, autor přepálil a druhá polovička stojí za starou belu. Po tom co Smith opustí bloncku někde uprostřed bůhví čeho, začne ta ležérnější část. Příjemný konec s hlavním zabijákem od Santora, ale to už máloco zachrání. Každopádně licitace sázek s Liuanem mě pobavila nejvíc, to byla i pro mě nejakčnější (ačkoliv kompletně bez krve) scéna za dlouhou dobu.

• 3.3.2016  13:57

Crimson Pike je po straně Výroby velmi, ale velmi pěkné na pohled. Kostýmy si teda už nedali takovou práci, ale ten barák na Crimson Pikeu je prostě neskutečný. Ten jediný se na filmu povedl. Nehledě na relativně skvělé ženské role a skvělého Hiddlestona. Jenže s tou kamerou, scénářem a režií to nebylo nic převelikého. Člověk by čekal po několika povedených (i nepovedených) kusek Del Torra, že to za něco bude stát. I ta scénářina mu všude jinde šla relativně dobře. Jenže je ten film od začátku předvídatelný až mě z toho bolela hlava. Já se ty dvě hodiny nudil, jak prodavačka na kongresu subatomárních fyziků. Po tom, co nám ukázal Martin v GOT snad nikoho nepřekvapí incestní vztah sourozenců. Rozhovory ze začátku jsou tak strojené, že jsem z toho dostal tik do hýždí, až jsem musel od snímku utéct. Chápu, že se tehdy mluvilo trošku více distinguovaně, kor v těch vyšších kastách, ale i tohle je na mě moc. Nevěřím tomu filmu ani ň, ani za mák. Zajímavé průhledné kostřičky, ze kterých je vypouštěn aerosol nemůžou nikoho ani trošku postrašit a těch pár lekaček, které ve filmu byly, nestojí ani za zmínku. Za mě ubohých 15%

• 3.2.2016  16:57

Redmayne mě opět příjemně překvapuje. Samotný film mě nijak neuchvátil, je to zajímavé téma, imponující, kor v takové době, kdy si (jak je ve filmu ukázáno) všichni mysleli, že transsexualita je něco špatného a tehdy to ještě neuměli pojmenovat... Ono to taky moc lidí dneska nechápe, ale ti ať si trhnout tkaničkou. Po umělecké stránce je film tuctový. Jediný hezký pohled stál za to hned ze začátku, kdy se Einar objeví v baletním studiu a rozhovor s Ullou probíhá skrze lustry z baleťáckých sukýnek. Zajímavé a originální, ale jinak to stojí proste na Redmayneovi a i když hoooodně přeju diCapriovi oskara za rok 2016, a Eddie asi dvakrát za sebou nevyhraje, tak bych mu to rozhodně přál nejvíc ze všech.

• 3.2.2016  16:53

Pro mě sakramentsky těžký film, a někdy v budoucnu si ho budu muset pustit, protože těch zkratek a finančních termínů bylo ve filmu tolik, že jsem se masivně ztrácel. V některých místech jsem se musel jen tak plus/minus domnívat, na čem vlastně ti týpci vydělávají. Ve výsledku zajímavě natočený film, a pokud je to opravdu všechno pravda, tak jak to bylo řečeno, tak je to vlastně úplně jedno, protože tomu stejně nerozumím... Ale jistojistě to bylo svinstvo...

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22