Mrtví a neklidní (2013)

Ten váhavý pocit u filmu, který nevíte jestli obodovat dvěmi nebo třemi hvězdičkami. Ono si to nezaslouží asi ani jedno, ale přežiju to, když bude film ode mě mít tři hvězdičky. Žádný převrat to není. Je to slátanina romantické slaďárny pro mladý, s komediálními prvky a akčností zombie postav. Hmm, akčností asi až v té poslední fázi filmu, do tý doby jsou všichni nějací pomalí. I když vlastně tatík od Perryho uměl docela rychle běhat a bonies taky. A pak si vyber... Možná byla chyba si to pouštět, ale jak jsem viděl v prvních minutách zombieky tak jsem si řekl že to nebude tak špatný. No nakonec nebylo... a bylo. Jsou tam místy někde scény a kousky, kde je to nuda a udělat z toho 80 minutovej film by nebylo na škodu. Hlavně podoba hlavní hrdinky se slečnou Stewardovou mě trošku zarážela. Ideu filmu vubec neberu v potaz. To je hrozně divný a nechutný. Zombie má zůstat zombie! Jediný dobrá věc je výběr hudby. Ta se tam hodí víc, než kdekoliv jinde, ale je jí podle mě škoda na takovej film.

Výlet s mámou (2012)

váhám mezi hodnocením 2 a 3. je to takove zradne. ona ta komedie není vcelku špatná, ale nemá čím zaujmout. barbara hraje hystericky závislou maminku ktera nenechá synáčka na pokoji a furt neco resi. proste taková ta klasika kdy zenska nemá partnera a tak se "naváží" do nejblizsího muze co má. kdyz se pak teda prehoupne prvni polovina, koukat se na to dá, jsou tam i takove ty "ooooooh" momenty obcas... no vlastne je tam jeden. takze co jinak tak jeste rict. rogen skvelej, streissandovou nemusim ale kupodivu nevadila...4/10

Našrot (2013)

Hangover a project X dohromady. Ne že by to byla špatná kombinace, ale je to trochu jednoduchý, ale zase si to všechno vykompenzuje docela dobrým obsazením, střihem a zvukem... Na takovej ten oddych je 90 minut docela v klidu

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Po dlouhé době, kdy jsem za poslední dobu neviděl řádný film, mě Jack Reacher potěšil. Sice je to hodně M:I'ovské, ale například "pití krve z boty" a spousta dalších skvělých hlášek, zábavných situací a všeho možného, tedy také kamery, která sice nebyla nic extrozni, ale vyzdimali z toho maximum. Je to sice takovej oddych, ale je to sranda. Courtney tu aspon není tak hrozněj jako s Willisem v Pasti, ale jeho xicht asi budu hrozně nesnášet furt

Vedlejší účinky (2013)

I přes dobrý začátek, pomalou gradaci, která ovšem není vůbec na škodu, skvělého Lawa a ZetuJones, nepočítaje excelentní kameru a střih je to stejně průměr. Ten konec mě dostal do kolen jak je to stupidní. Nebo ne stupidní, to je jasi hodně silný slovo. Ale příjde mi to až jednoduché a Banksova pomsta na konci byla asi samozřejmost, bez které by nemohl existovat hollywoodský film. Hrozně mi to přípomínalo Stay s McGregorem, s tím si nemůžu pomoct. Kor když nakonec Emily příjde k Baksovi do ordinace a má tam ty luxfery, no to je přesně jak ve Stay. Možná trošku víc kdyby to bylo zamotaný, vyvinutější a klidně o 15 minut delší, mohl to bejt excelentní film. takhle je to cistých 5/10

Megapiraňa (2010) (TV film)

Za opovážlivost natočit tendle hnus s tak odpornyma ... no vlastně to ani nejsou triky. Jedinou hvězdu dávám za to, že lidi maj tu kuráž todle natočit, protože to je tak odporný "film", že to ani není možný. Jak někdo může natočit, jak scénáristicky, tak režijně a vlastně jakkoliv jinak protože todle je hřích tohle udělat. Brutální film, který je k zasmání nejvíce ideální.

Božské dorty od Markéty (2013) (pořad)

Příjde mi že Markéta, když se zeptá "Jak byste si představovali, že by dort měl vypadat?", tak to vůbec nebere v zřetel. Proč se na to ptá, když udělá úplně něco jinýho, ale co s tím němá vůbec nic co dělat? Markéta samotná je většinou hrozná, místy trapná. První díly, které byly bez hudebního podkladu, vypadaly divně. Strčit tam hudební podklad byl dobrý nápad. Velmi oceňuju kameru. Kamera je tady velmi kvalitní a kameraman dostal do ruky technologii která mu přesně sedí do ruk a ví co s tím dělat. Jedině za to za 2*. za snahu a za kvalitu záběru

Čtyřicítka na krku (2012)

McCarthy to maximálně zabíjí ve sborovně. Ta je tam asi z toho filmu nejlepší, když se to veme. Jinak je to průměrnej film o rodičích ve středním věku, kteří si procházejí krizí, děti jim pomalu dospívají, jejich rodiče jsou taky pěkný případy a dohromady to tvoří zamotaninu hroznýho kalibru. Segel je tady klasicky neodolatelný a slečna Foxová je tady pěkně divná. Výsledek je tak na 2* ale jsou tam chvilky u kterých jsem se i zamyslel a u některých jsem se i zasmál. Klasický romantický příběh s prvky dramatu který se hodí tak na sobotní večer u kterého se dá pěkně usnout a druhej den se na to dodívat z nahrávky… kdo ví jeslti vydržíte 137 minut na jeden zátah

Pí a jeho život (2012)

Lee už si natočil nějaký ten lepší kousek. Jeho Ice storm se mi do paměti vryl jako málokterý film a když příjde Pí a jeho život tak není potom problém se přeprogramovat že jméno Ang Lee budu mít zafixováno se skvělým survival filmem s indickými herci. Námět, ani scénář nekomentuju. Ten je ve výsledku ve filmové podobě naprosto neskutečný. Kamera sama o sobě a Leeovo vysněné změnení poměru stran filmu nebylo až tak fatální jak jsem si na první přečtení zajímavostí myslel. Nijak neničilo celkový dojem, a vlastně jsem si ho všiml až když přiletěly lítající ryby a jejich ocas se prolínal za okraj snímku do černého pruhu. A když vemu v potaz, že tygr byl živý pouze ve vodě a na lodi se objevil jen jako grafický výsledek ... směkám klobouček hluboko pod kotníky...

Hotel Transylvánie (2012)

Videl jsem v posledni dobe dva animaky... a to je tendle a wreck-it ralph. Sandler se podílí skvěle akorát už používá hodně alter ego hlasy. Tady jako drakula zní neco mezi Zohanem a panem Bergerem. Vlastně proč ne. Hodně vychytávek na začátku je docela srandovních. Potom se to trošku vleče a pak příjde Vlk a sežere kvantu ovcí. Má to světlý momenty, ale trapnost konce a toho hroznyho ala Shrek hudebního čísla... no co na to říct...