Noe (2014)

Jakožto neznalec Písma nemůžu posoudit, co je založeno na nejprodávanějším a nejznámějším sci-fi knize na světě, či co je jen výplod fantasie scénáristů. Ač je to od mého velmi oblíbeného režiséra, tak to nebyl až takový velkofilm, jaký jsem čekal, že bude. A abych přiznal barvu, zdá se mi, že Aronofsky ztrácí ten kumšt, který prokázal u Pí nebo u Rekviem. Pojetí Labutího jezera bylo taktéž famózní, ale s tim Noem mu to podle mě až tak nevyšlo. Zpracování je samozřejmě famózní... Padlí andělé a la obři už jsou trošku moc fantaskní, ale tak ještě budiž. Ale jak chudák otočí v polovině filmu, že musí stejně všichni umřít, jen aby se zavděčil Jemu? Ech, to už je moc... nebo už to spadá do mého nepochopení ke katolické víře... Každopádně se mi hodně líbil nápad spojit Darvinovu evoluční teorii spolu s tím jak to říká Bible. Na tom něco bude. Když je spojen Darvin videem a Bible slovem, tak na tom opravdu něco je. Ale jinak... jinak je to průměrný film, zase takový odvaz to nebyl... 5/10

Rampage 2 (2014)

Až na ten poslední kousek s děckem a zbraní to není špatný. Sice je to jednička jako přes kopírák, ale na takových filmech mě to ani nevadí. Vlastně s myšlenkami hlavního hrdiny sympatizuji (ale nikdo mě neudejte, sakra práce!). Ne, že bych se hned zítra rozešel do ulic a šel střílet každýho, kdo mi přijde do rány... to ne. Ale chápu myšlenku zvráceného světa bohatých v kontra se světem chudých... S tím žádný normální člověk nemůže souhlasit... Konec je s jasným výhledem třetího dílu, takže se Uwe ukaž, co v tobě je.

Vinaři (2014) (seriál)

První polovina dílů je skvělá. Postavy hezky napsané, všechno víceméně dává smysl. Musí se počítat, že česká seriálová produkce trochu pokulhává ve všech ohledech, ale u Vinařů mi to nepřijde až tak bizarní, jako třeba u pojišťovny, ulice nebo ordinace. Druhá polovina je hrozná. Jsou to už vykonstruované situace, postavy je prožívají jinak, než by je prožily vzhledem k situacím v první polovině. Nemluvě o předposledním díle, který měl být zařazen jako poslední. A ten poslední? To je úplnej filler. Proč tam je takový díl, který nemá vůbec co společného s celým seriálem a je na hlavu postavený? Kor když má předposlední díl hezkou kompozici toho, že by takhle měla končit řada a ne takovou hovadinu na konec, kterou byl sen strážníka Tauše. Bleah... Ale když to vemu kolem a kolem, je to hezký průměr, u kterého jsem se docela dobře bavil.

Osmy (2014) (TV film)

Jako komedii bych to moc nebral. Zasmál jsem se několikrát, hodně situací bylo takových, kdy jsem se opravdu od srdce uchechtl, ale s takovým námětem bych to bral spíš jako komediální drama. Strach to rozhodně zrežíroval dobře, film má pořádný spád a Trojan (i kondomy Trojan) rozhodně nenudí.

Herbář (2013) (pořad)

Nejenže mě domácí vaření začíná nějak brát, tak mě tohle zajímá, ale hlavně, tyvole... ta kamera! ten chlap za tou mašinou je profík. Asi nemá nic společnýho s tím člověkem, který točil Markétě dorty, ale oba jsou stejně boží. Hrozně dobře se na to kouká. Mají pro ten obsah cit a to já hodně cením.

Oui, šéfe! (2012)

Jacky to bere docela hluboce, ale není to až takový terno.Chef s Favreauem je více od srdce. Tam jsem měl pocit, že je to film o jídle. Oui, šéfe je spíše o makromolekularní psychoze a změny kvalitní gastronomie, byť francouzské, v totální výsměch dobrému jídlu. Na co proboha musí dělat malý kostky, kde je extrakt z kachny s nějakou další hovadinou a u toho musí vyfukovat moc dusíku? Na hlavu postavené. Je to taková klasická francouzská komedie, která toho moc nedá a naštěstí při kratší stopáži moc nevezme. A taky jsem doufal, že si Grande Lagard zaslouží hvězdičky čtyři... alespoň ty filmové. A ani toho jsem se nedočkal

Maturita (2013) odpad!

Nedohlídl jsem. Nezvládl jsem to. Když to hráli v telce, tak při první reklamě jsem si ubalil jointa a stačil ho i zhulit. Po přečtení recenzí od paní Spáčilové, kterou si vážím jako ovoce v Kauflandu, jsem doufal, že mi alespoň ta tráva udělá z hroznýho filmu film dobrej. Jenže ono ne! (?) A já si říkal jak to? Koukal jsem na ten snímek, jak vylomenej z reality někde, ani nechci vědět kde... Todle ani nebylo vtipný. Co tam mělo bejt vtipnýho? Ty podprůměrný hospodský vtipy, který bych já povídal jenom kdybych ležel natáhnutej pod stolem s opicí místo šály a grckou vedle sebe. Tehdy by mi to možná přišlo vtipný. Když mi ani k smíchu nepomáhá brko, tak to není prostě vtipný. A já doufal, že to směšný bude, protože já déčkový filmy mám rád a užívám si jak jsou špatný, ale todle bylo fakticky hrozný... A já nemůžu vystát co je trapnýho tak, že to už ani není vtipný...

František je děvkař (2008)

Nevěděl jsem, co od filmu čekat, ale tentokrát jsem možná udělal špatně. Čekal jsem víc sexu, víc zvrhlosti a odvahy. Film je ale o tom, že se borcovi hroutí vztah s budoucí exmanželkou. Na to je namotaná sračkoidní omáčka, která dohromady nechutná nijak a do toho se v autě pičuje. "Pičo? Vy jste řekl pičo?" je jediná překvapivá a relativně dobrá hláška, ale zbytek? Polášek se na tu roli nějak nehodí, ale co. On by se tam asi nehodil vůbec nikdo. Na druhou stranu, Hapka je geniální skladatel, ale proč měl vybírat hudbu do filmu? Nebo co tam vlastně dělal? Retro hudba se hodí do retro filmů. Inu neberte mě doslovně. Retro je hold to co bylo a už to tak nějak nefrčí. A hudba vybraná do Františka se rozhodně nehodí. Nejsem fanoušek Hegerový, Zagorový a všelijakých těch dalších dlouhovlasých ikon osmdesátých let, nebo kdo ví kdy prožily největší slávu. Do toho filmu se to prostě nehodilo. A vůbec, ten scénář je hrozná sračka...

Andělé všedního dne (2014)

Nechápu k čemu se takový film točil, k čemu tam byli andělé, kteří vlastně nezpůsobili ve filmu vůbec nic. Možná to vnuknutí felace, ale tím to končí ne? Co jiného tam vlastně udělali jinak než na začátku bylo řečeno? Tatíček stejně umře, synáček kamarádky taky umře, a vlastně se nezmění na budoucích x hodinách vůbec nic. Ale vlastně ve výsledku se na to dívalo dobře. Příjemný hudební podklad, kvalitní zvuk, ale tím to tak možná končí. Scénář není nic extra a tím to docela trpí. Kdyby Polívka přežil, bylo by to úplně o něčem jiným.

Šéfkuchař na grilu (2014)

Čekal jsem nějakou pohodovou komedii, ale tohle mě velice příjemně překvapilo. Favreau si to hezky napsal, kamery se zmocnil evidentně člověk, který jí rozumí a do toho jídlo a mexicko/kubánská hudba, no co může bejt lepšího? Tohle mě bavilo, hlavně s tolika herci, které tu měli jenom epizodky, jako takový Downey jr. nebo Platt... Mě to pobavilo, není to nic extra, nečekejte zázraky, ale je to příjemný na podívání.