Velvet Buzzsaw (2019)

Hodnotím čtyřmi hvězdami hlavně proto, že jsem ovlivněna tím, že zde hraje Jake Gyllenhaal. Film jako takový nebyl nic moc, ale jelikož se mi líbí toto 'art' prostředí, příjemně se mi na to koukalo. Film měl ovšem velice větší potenciál, škoda.

Dark (2017) (seriál)

Jediné, co ve mně ze začátku zajímavý, poté již nudný seriál, který ale člověk prostě MUSÍ dokoukat, zanechal, je pár německých slovíček. 25% ATOMENERGIE? NEIN DANKE

Za zdí zahrady (2014) (seriál)

Stahovala jsem seriál s tím, že to "asi bude fajn, má to přeci jen 10 dílů po 11 minutách, tak co". Nakonec jsem velice příjemně překvapená, ne-li nadšená! Za pouhé 2 hodiny se toho na plátně (spíše obrazovce) stalo více než by kdo čekal. Artstyle jako takový mne uchvátil již v první vteřině, přesně tohle je můj šálek kávy, na jednoduchosti ve složitosti si velice potrpím. Detailnosti skryté v obecném vyprávění byly naprosto dokonalé. Avšak nejvíce se mi líbil humor a nadsázka. Never knew bluebirds were this funny. :-)) Každopádně, Over the Garden Wall opravdu nelze nic vytknout, 100 %!

Kouř (1990)

Uf, tak tenhle film. Myslela jsem, že je to ten typ filmu, kde se vše vysvětlí na konci, člověk vlastně pochopí všechny souvislosti a dění celého filmu. Ach, jak jsem se zmýlila. I po zhlédnutí mi z mozku zbyl pouze jenom kouř. Přesto! Nemohu ohodnotit jinak, než čtyřmi hvězdičkami. Něco na tom přeci jen bylo. Mělo to šmrnc, děj ubíhal velmi rychle, ačkoli částmi se zdálo, že je zhola neexistující, písničky byly správně ulítlé a samozřejmě nemohu opomenout kultovní Helenky flirt. Herci sympatičtí, Arnoštek je boží a tak dále. Snad už jen: Je to fajn, fajn, fajn, je to fajn, fajnový!

Hush (2016)

Neuvěřitelně sympatická hlavní hrdinka, která má ve vzniklé situaci jeden z nejhorších handicapů vůbec. Už jen jedna z prvních scén, kdy je její kamarádka zabita hned vedle ní, ačkoli by si toho Paní Hluchá všimla, mne chytla a do konce filmu mě napětí nepustilo. Líbila se mi myšlenka house raidu s celkem neschopným útočníkem a hluchou slečnou. Ocenila jsem to, že hrdinka nezůstala neposkvrněna. Celý snímek měl tak neuvěřitelně zhuštěnou atmosféru, která se jen tak u nějakého filmu nevidí. Rozhodně bych se na to podívala znovu, opravdu to za to stojí. A teď už hush!

Coherence (2013)

Už od začátku jsem si říkala, že by to mohl být ‚fajn' film. To jsem ještě netušila, co přijde posléze. Už když se na začátku začínají objevovat první wtf momenty si člověk říká, že to bude sakra fajn film. Postupně s budující se atmosférou a řešením a vysvětlováním nastalé situace se z toho stává fucking fajn film. Teď už se jen člověk drží židle, nebo čehokoliv, co má zrovna poblíž a čeká, co se stane potom. Jen si říkám, proč nikoho nenapadlo se převléknout nebo tak? Řekl jsi mi, že jsi byl trojka, ale přitom tu máš šestku? Ok, teď už je to fakt zvláštní. Hrdinka si začíná vše uvědomovat a bloudí. Závěrečná scéna z toho snímku udělala kurevsky skvělý film, který má cenu zhlédnout více než jednou!

Hrob světlušek (1988)

Už úvodní scéna nám vyspoileruje celý zbytek filmu a to je v tomto případě, ač chápu, že to byl režisérův záměr udělat to ještě dojemnější, veliká škoda. Pak už se jen člověk veze na vlně emocí, které neustále skáčou z hezkých na ty zlé, až se tato křivka zastaví právě na bodu mrazu, ba dokonce ještě níž. Slzičky začaly již kapat při scéně, kdy Seito najde onu osudovou krabičku s ovocnými bonbóny. Zdrcující je proměna Setsuko z veselé, neustále se smějící holčičky na nemocnou a skromnou dušičku, která obětuje i to nejposlednější, jen, aby Seito byl šťastný. Smekám (nebo snad smrkám?).

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Kdo by si neoblíbil extrémně inteligentního Sheldona, geeka Leonarda, který záhadně sbalí, nakonec si dokonce i vezme, neuvěřitelně krásnou Penny? Znám jen málo seriálů, kde by si člověk oblíbil snad opravdu každou postavu. TBBT byla pro mě, až třeba do 7. série, nejlepší komedie, I've ever seen. Pak se to ale bohužel pomalu začínalo zvrhávat do jakéhosi mainstreamu, který celý seriál pohltil a stala se z toho jen věc na zaplácnutí volného času. Škoda.

To (2017)

Četla jsem hodně názorů, že tento film nebyl 'až tak' strašidelný, a že v něm Pennywise nedostal takovou příležitost zazářit. Ano, strašidelný opravdu tento film až tak nebyl, ale v tomto případě to (tentokrát s malým T) nebylo vůbec na škodu. To se ukázal být skvělým příkladem filmu mezi svými hororovými kolegy. Ba bych se nebála označit To jako hororovou komedii. Nejde mu snad ani nic vytknout, jump scary byly skvěle udělané, za dokonalé CGI tleskám, a odlehčení atmosféry různými vtipy a sprostými slovy jen celkovému dojmu pomohlo. Velké plus, a za mě určitě i jedna hvězdička v konečném bodovém ohodnocení, patří dětským hrdinům, které Andy Muschietti naprosto špičkově vybral. Nejvíce se mi však zvedaly koutky u každé scény s Richiem (Finn Wolfhard) a ihned jsem si ho zamilovala. Tento mladík má před sebou jistě zářnou budoucnost! Avšak musím říct, že mladým hrdinům jsem opravdu celou dobu moc fandila. Jsem neuvěřitelně ráda, že jsem To viděla v kině, jelikož vizuální, a hlavně audio zážitek byl skoro nepřekonatelný. Teď stačí jen doufat, že další It přijde na plátna doopravdy v roce 2019, a ne za dalších 27 let!