Počátek (2010)

Že by to bylo zas až tak úžasný? To teda nebylo. Ale nadprůměrné hodnocení si to zaslouží. Jenom nechápu jak se některé filmy dokáží dostat na úplnou špičku, když na to prostě nemají. Zdá se, že reklama opravdu funguje. Člověk by si řekl, že 92% musí maximálně nadchnout, ale ono ne. Takový film se mi musí po odchodu z kina ještě dlouho přehrávat v hlavě. U Počátku jsem vylezl z kina a nic. Prostě nic! Myslel jsem na ženský, kterým to na Příkopech tuze slušelo. 5* si tohle u mě nezaslouží.

Pod psa (2009)

**Obsahuje spoiler** Komedií bych to jako nOwAsToRm opravdu nenazval, ale k filmu se vyjádřím hlouběji, než on dvěma slovy. FIlm se točí kolem dvojice dívek, které spolu bydlí a pracují a zároveň kolem mladého z armády propuštěného veterána z Iráku a mladého manažera v reklamní firmě. Čtveřici na první pohled spojuje pouze pocit viny, který je z nějakého důvodu provází. Maria je Polka pracující v Norsku, která opustila syna a o něho se nyní starají její rodiče a ona mu denně volá. Yanne je pro změnu uzavřenou dívkou, která se občas schoulí do svého já a schovává se u matky v práci v šatně. Axel je frajírkem, který neváhal zaplatit muži aby otestoval věrnost své přítelkyně, což na jednu stranu nedopadne dobře a on zatrpkne k něžnému pohlaví. No a pak je tu mladý voják, který byl na základě článku propuštěn z armády a provází ho nešťastná akce, kterou provedl na kontrolním stanovišti. V celku nesourodá čtveřice do doby, než Maria nalezne u Axela doma fotografii, která je podobná Yannii fotografii. Zjistí, že jsou nevlastními sourozenci, které adoptovali norští rodiče. Maria se zamiluje do Axela, Axel pozná Yanne, Yanne se zamiluje do vojáka-souseda. Vojáček tak nějak je mimo a nemá to v hlavně srovnaný, takže mu to s Yanne nevychází. Axel trápí Marii dokud si neuvědomí, že jí miluje a že mu je oporou. Konec je v restauraci, kde si rodiče sednou s dětmi. No není to špatné, film funguje jako celek, ale ten scénář nic moc.

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Výborný film. Myslím si, že abyste ocenili takový film, tak se musíte prostě dostat do určitého věku.

Proroctví (2009)

Film s Cagem? Před mnoha a mnoha lety, ve vzdálené... Ehm, prostě před pár lety by to byl určitě trhák. Dnes? Propadák a nebo průměr. O Cagovi nikdo nepochybuje, hrát rozhodně umí. Všichni to víme, ví to i on. Ale zdá se, že režiséři jeho posledních filmů to nevědí a nebo nevědí, že on je herec, ale oni nejsou režiséři. Proroctví přeci jenom hereckou čest Cagovi zlepšuje. V první půli ho dokonce vrací do elitní skupiny Pánů Herců, ale ta druhá polovina film posílá do pekel. Nejenom dějově, ale zároveň i zpracováním. Nebrečel jsem nad koncem světa, brečel jsem nad promrhaným potenciálem(viz. čárka v profilu).

Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář (1949) odpad!

Strasny film, ktery vznikl na zadost KSC jako snaha podkopat prvorepublikovou tvorbu. Hnus ceske kinomatografie, ktery nastartoval vlnu komunisticke tvorby zamerene na podkopani vseho nedelnickeho.

Rivalové (2013)

Zatraceně!!! Po dlouhé době tak úžasný film. Proč sem si ho tak dlouho doma šetřil? Tohle nedostalo Oscara? Cože? A co jiného by si to zasloužilo?

Robin Hood (2010)

Hodně špatný vtip. Russell vypadal celý film znuděně, reálie nikde a co mělo znamenat to vylodění? To bylo jak vylodění v Normandii z Rayena. Ano, u těchto filmů se člověk nemůže dívat na historická fakta, ale tak jako někde jsou limity.

Roboti (2005)

Animace na jedničku, to musím uznat. Ale jak ohodnotit "pohádku", kde se děti "staví"?

Rocketman (2019)

Eltona mám rád. Mám rád jeho hudbu, jeho humor a souhlasím s většinou jeho názorů... Ale nebudu kvůli tomu adorovat film, který mě prostě nudil. Nebavilo mě to a ocenil jsem těch pár oblíbených písniček, ale místo filmu jsem si mohl poslechnout celé písně a v lepší kvalitě v tichu domova a měl bych z toho teda lepší náladu...

Saljut-7 (2017)

Scenaristicky uplne mimo. Prirovnal bych to k Armagedonu. Rusove opet ze zajimaveho pribehu udelali antiami blbost...