Jedna noc - Pláž (2016) (epizoda)

Famózny začiatok tejto minisérie! Zaujímavejšie rozohranú krimi zápletku som už dávno nevidel a som fakt zvedavý, ako sa to vyvinie... keďže to má ďalších 7 dielov :o).

Hra o trůny - Série 1 (2011) (série)

Zo zvedavosti som sa rozhodol, že si pozriem 1. sériu, aby som mohol objektívne kritizovať, resp. polemizovať s fanúšikmi a je pravda, že to neľutujem. Ale na druhej strane ma to nepresvedčilo, aby som pokračoval. Takže niekde je asi chyba. Uvidíme, či sa ešte niekedy rozhodnem pokračovať, ale odrádza ma množstvo sérií a ten postupný telenovelový charakter seriálu.

Stranger Things (2016) (seriál)

Moje obľúbené žánre sa spojili do jedného, prijateľne dlhého seriálu a keďže scenár nemal priam žiadne muchy, tak som si zase raz užil chvíle čakania a sledovania jednotlivých častí, aby som sa dočkal zaujímavého konca. A tak aj bolo... Super! Ďakujem, že vzniká takáto filmová tvorba, ktorá vzdáva hold klasike, ale zároveň udáva nové trendy.

Stranger Things - Kapitola první: Zmizení Willa Byerse (2016) (epizoda)

Skvelý začiatok seriálu pre niekoho, ako som ja... t.j. seriály veľmi nevyhľadávam a už vôbec nie také, ktoré majú viac sérií. V tomto prípade som si povedal, že teda mrknem prvý diel a uvidíme, čo ďalej. A keď to skončilo, tak som ostal sedieť ako prikovaný a bolo jasné, že si to pozriem celé... :o)

Grimsby (2016)

Nechutne som sa na tom zabával a je mi jasné, že to nemôže osloviť masy. Ale mne to úplne stačilo a nechýbalo veľa, aby som dal plný počet. 84% :oD

Chlapectví (2014)

Linklater to na mňa vie, lebo aj tento dlhokánsky časozberný film mi ubehol ako voda a zanechal silný zážitok. Btw, 18-ročný Coltrane vyzerá úplne ako syn Hawkea. Čo nechápem, ako sa mohlo takto predvídať... :o)

Sázka na nejistotu (2015)

Jediné, čo je na tomto filme zaujímavé, je herecké obsadenie a výkony. Ináč je to chaotická a dlhotrvajúca nuda.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Možno, keby to malo max. 2 hodiny, tak tomu dám aj 4*, ale takto proste nemôžem. A Leo dostal Oscara za celoživotné dielo a nie za herecký výkon v tomto filme!

Přerušený kruh (2012)

Keby dej tohto filmu nebol chronologicky poprehádzaný, tak by to bola hustá citová vydieračka. A takých je na filmovom trhu už celkom dosť... Ale tvorcom sa podarilo spraviť veľmi originálny film, ktorý ma pár krát aj rozosmial a hlavne ma držal v napätí do úplného konca, keďže divák musí čakať na doplnenie toho, čo mu je pár krát naznačené. A tým pádom to nie je taká tá nepríjemná citová vydieračka.