Vzpomeň si (2015)

Aj napriek tomu, že prekvapivý záver otvoril jednu zásadnú otázku, ktorá by vyriešila menšiu logickú nezrovnalosť, tak som si na ňu odpovedal sám: "film by nebol taký zaujímavý a iný záver by mal len síce silnú pointu, ale to prekvapko tej pointe neuberá na sile". Takže fajn a dávam plný počet aj kvôli tomu, že je to na Slovensku aktuálna téma.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Určite najlepší animák za posledné obdobie, pričom konkurenciou mu môže byť jedine V hlave. A dovolím si povedať, že aj tento ocenený film je Zootropolisu slabým súperom. V prvom rade však musím napísať, že Parental Guidence je fakt namieste, lebo okrem toho, že hlavná dejová línia je ozaj "dospelácka", tak sú tu aj scény, z ktorých by malé deti mohli mať ťažšie sny (ľakačky a pod.). Ale aby som veľmi nezavádzal, tak film má aj skvelú humornú líniu a postavičky, ktoré si divák veľmi rýchlo obľúbi. Jednoznačný plný počet a vrelé odporúčania pre tých, čo rozmýšľajú nad zhliadnutím.

Snoopy a Charlie Brown. Peanuts ve filmu (2015)

Vôbec som netušil, čo môžem od Snoopyho vo filme očakávať, keďže išlo o to, aby mali decká nejaký program a rozprávka v kine bola alternatíva... :o) A dostalo sa mi milého prekvapenia, lebo príbeh, vizuál a aj hlášky boli fakt dobré a aj dospelák si tam môže nájsť to svoje. 3D verzia nie je nijak potrebná, lebo tam bolo minimum situácií, ktoré by vďaka tomu získali niečo navyše...

Dárek (2015)

Niekoľko logických nezrovnalostí mi síce vadilo, ale nie natoľko, aby som nemohol uznať vysoké kvality tohto zaujímavého thrilleru. Joel Edgerton ma svojou prvotinou nesklamal a som zvedavý, ako sa mu bude dariť ďalej.

Divoké historky (2014)

Čistých 5*! Mám rád poviedkové filmy, ale veľmi často sa v nich vyskytne nejaké to slabšie miesto... Ale v tomto prípade sa nič také nestalo, pretože Pasternak, kuchárka, vydlák, Bombito, manžel tehotnej ženy a mladomanželia budú pre mňa po tomto filme nezabudnuteľní. Milovníci čierneho humoru musia pri pozeraní krochtať blahom a ja som si to teda užíval. ;o)

Slídil (2014)

Režisér dal Jakeovi veľký priestor a on ho maximálne využil. Celé to totiž stojí na hlavnej postave, lebo príbeh a vyústenie sa dalo predvídať.. Čo ale neznamená, že scenár je zlý, práve naopak. Je to originálne a dokonca aj uveriteľné. 4a1/2*

Kingsman: Tajná služba (2014)

Keď už nejaké vykrádanie filmovej klasiky, tak nech to vyzerá takto! A pritom si tento film z bondoviek nerobí srandu, práve naopak... využíva z nich to najlepšie, čo ponúkajú a k tomu sem tam prihodí nejaký podarený britský humor. A niektoré akčné scény (ako napr. v kostole) mi prišli oveľa lepšie, ako väčšina, kde J.B. ničí svojich nepriateľov. Týmto však nechcem nejako porovnávať, ale vyzdvihovať tento film, lebo sa fakt oplatí ho vidieť.

Rubber (2010)

Prečo má pneumatika čiernu farbu? No reason! - Prečo sa rozhodla ožiť? No reason! - A prečo začala zabíjať? No reason! Ale mne to vôbec nevadilo... Zaujímavý nezávislý film s prvkami béčkového hororu s gore efektami.

Ex Machina (2014)

S prižmúreným elektronickým okom ;o) dávam plný počet, keďže sa mi veľmi páčil samotný nápad, vizuálna stránka filmu a v neposlednom rade hudba, ktorú má na starosti člen mojej obľúbenej kapely Portishead. Je však pravda, že je vo filme pár vecí, ktoré by sa dali vytknúť. Je tu zopár nelogických konaní hlavných postáv, ale nie je to také rušivé, aby to pokazilo zaujímavý a prekvapivý záver.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Brutálna akčná automobilová naháňačka - možno takto jednoducho by sa dal nazvať tento hustý film. Avšak je k tomu potrebné doplniť, že s autami vo filme sa niekto neuveriteľne pohral. Ďalej musím spomenúť, že akcia nedá vydýchnuť počas 90% trvania filmu a samotná naháňačka vypĺňa rovnakú časť. Ešte musím pochváliť masky a na záver: Junkie XL bol skvelý výber na hudbu k tomuto našlapanému filmu! Jednoznačne odporúčam. Čistých 5* bez mihnutia oka.