Devátá brána (1999)

Moje sklamanie z tohto filmu spôsobila hlavne plytkosť a predvídavosť príbehu... námet dáva určite oveľa viac možností. Škoda. :o(

Rob Roy (1995)

Predvídateľná klasika, ktorá zaujme hlavne excelentným výkonom Tima Rotha a nádherným prostredím Škótska.

Čínská lázeň (1999)

Jeden z mála ázijských filmov, na ktorý určite nezabudnem... príbeh 3 mužov, otca a jeho dvoch synov, kde najmladší je mentálne postihnutý, je zaujímavý hlavne tým, že z neho cítiť úplne iné kultúrne hodnoty a tradície, ktoré má východná Ázia. Ešte jedna vec ma na tomto filme dostala - herecké výkony hlavných postáv (a tiež 'O sole mio' v podaní retardovaného Er Minga).

Antonia (1995)

Výborná komédia o ženách, ktorá ale zaujme určite aj mužov (nie šovinistov). Tvorkyňa filmu zaujímavým spôsobom pomocou strihu a často krát rýchlym sledom udalostí posúva dej, ktorý v reále opisuje dosť dlhú dobu, na plátne to však zbehne príjemne rýchlo...

Vlčí bouda (1986)

Toto je asi jediný lyžiarsky horor, aký som kedy videl. Chytilová ma príjemne prekvapila, že sa dala na takýto žáner v časoch hlbokej totality. A okrem toho je tu ešte Babeta, ktorá viacerým mužským divákom dlhodobo nedala spávať... :o)

Baraka - Odysea země (1992)

V Barake vidno, že Fricke je hlavne kameraman a tak je to úchvatné hlavne po vizuálnej stránke... Trochu mi uchádzal nejaký celkový koncept, ktorý by popri skvelej hudbe a obrazoch trochu posúval dej do vyššej dimenzie. Ale ináč je to veľmi pekné.

Fakulta (1998)

Teen horor so všetkými prvkami, ktoré k tomuto žánru patria... Potešila ma však najmä myšlienka, že droga zachránila hrdinov pred skázou. :o))

Pat a Mat - Tapety (1979) (epizoda)

Jednoznačne najvtipnejšia pointa z celého seriálu príbehov týchto dvoch nemotorníkov. Scénka, ako jeden z nich zabalený do tapety vyklepáva S.O.S. metlou, neuveriteľne rozosmiala aj môjho takmer 3-ročného syna... :o))

Hořký měsíc (1992)

Polanski vo svojom vrcholnom diele o chorobnom vzťahu medzi mužom a ženou preukázal svoje schopnosti natočiť strhujúci a napínavý film o medziľudských vzťahoch medzi manželmi. Dokonca do toho dokázal zaujímavo vtesnať aj prvky erotiky, ktorá film ešte vylepšuje.

Šestý smysl (1999)

Nedávam tomu viac hlavne preto, že to podľa mňa nemalo logiku a réžia vyslovene navádzala diváka na to, aby ten prekvapivý záver jednoznačne neprichádzal do úvahy... a pritom ten záver bol jediným možným vysvetlením. Toto na mňa neskúšajte!!! :o) ale ináč skvelý film!