Alexander Veliký (2004)

Tak pri tomto filme som sa fakt nudil a čakal som, kedy skončí... Oliver Stone ma sklamal, lebo som od neho čakal, že sa mu podarí spraviť z príbehu z dávnej histórie dielo z nejakým tým (pre neho tak typickým) nadčasovým odkazom. Nestalo sa. Zabité 3 hodiny môjho života.

Apokalypsa (1979)

Jednoznačne najlepší film s vietnamskou problematikou. Ak má človek možnosť pozrieť si to vo veľmi pohodlnom prostredí (tak ako som to mal ja:), tak to môže byť jeden z najlepších filmových zážitkov vôbec... odporúčam špeciálne director's cut pozeraný v Kúpeľnej dvorane v Trenčianských Tepliciach s Demänovkou na stole :o).

Anděl Exit (2000)

Veľmi silný, miestami až ťažko stráviteľný film, ktorý sa venuje drogovej problematike. Michálek ma opäť raz celkom príjemne prekvapil a celkové stvárnenie postáv a Topolovho príbehu hodnotím ako vydarené... Výborná kamera, jediné čo mi trochu vadilo, bola trochu chaoticky načtrnutá chronológia deja.

Zahrada (1995)

Najlepší slovenský film po osamostatnení... po ňom nastalo v slovenskej kinematografii nebývalé ticho, ktoré sa nikomu zatiaľ nepodarilo prerušiť. :o(

21 gramů (2003)

Veľké sklamanie! Tento film je príkladom toho, ako sa dá zo skvelého námetu spraviť zlý scenár, z výborných hercov dostať len priemerné výkony a z potenciálne vynikajúceho filmu spraviť komerčne úspešný 'nezávislý' film, ktorý je pri tom veľmi slabý... :o(

Nejasná zpráva o konci světa (1997)

Zbytočne dlhé, tým pádom aj dosť nudné... Jakubisko skombinoval všetko, čo sa mu v jeho starších filmoch oplatilo, ale v tomto prípade zabudol na originalitu a hlavne nejakú myšlienku (okrem tej o konci sveta). Ani herecké výkony nie sú také oslnivé, aby si tento film zaslúžil aspoň v niečom pozitívne hodnotenie.

Mimo zákon (1986)

Jednoznačne najlepší film od Jarmuscha. Traja hrdinovia utekajúci z väzenia sú skvele predstavení, každý z nich je zárukou nejakej úchvatnej myšlienky, nehovoriac o ich činoch... Samozrejme, najviac vyniká Roberto Begnini, hlavne vďaka nezabudnuteľnej angličtine a tým jeho typickým priblblým výrazom, ktorý musí presvedčiť aj tých 'najtvrdších gaunerov' v podaní Johna Lurieho a Toma Waitsa. Filmová klasika.

Idioti (1998)

Trierov film, ktorý stelesňuje jeho víziu Dogmy 95. Neobyčajný príbeh, ktorý mohol byť vymyslený jedine v Škandinávii, je opäť veľmi emotívne podaný a hlavne ukončený... Záver tohto filmu je jediným ospravedlnením jeho dĺžky. Ale z Trierových filmov, ktoré som zatiaľ videl, je to asi najslabši kúsok (ale týmto ho vôbec nezatracujem:).

Hvězda (2002) odpad!

Doteraz nechápem, čo tento film hľadal v hlavnej súťaži na filmovom festivale v Karlových Varoch. Táto oslava ruských vojakov a rozviedčikov z druhej svetovej vojny v 'neuveriteľnom' holywoodskom šate ma miestami privádzala k šialenstvu... Najhorší vojnový film všetkých čias!

Fargo (1996)

Podľa mňa najlepší film od Coenovcov, ktorí si vymysleli neuveriteľný skutočný príbeh z prostredia, kde niečo také je asi fakt možné... Životná rola pre Steva Buscemiho.