Armageddon (1998)

Sledovanie tohto choatického a trápne hrdinského filmu mi spôsobovalo doslova nepríjemné pocity a nie som ochotný venovať tomuto úbohému braku viac, ako jedno zhliadnutie, ktoré bolo fakt utrpením aj napriek tomu, že tam hralo veľa mojich obľúbených hercov.

Mlčení jehňátek (1991)

Skvelý krimi thriller, ktorý svojej kategórii nastavil laťku ozaj vysoko a tak sa dosť často stáva, že nové filmy s podobným námetom sú porovnávané s týmto filmom a samozrejme, že väčšinou nedopadnú dobre... :o) Hopkins v roli Hannibala Lectera vytvoril doslova kult a aj keď všetky pokračovania tohto filmu boli dosť trápne, tak Mlčaniu jahniat nemali šancu uškodť. Toto si pozriem kedykoľvek, keď na to mám príležitosť.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Formálna stránka filmu je fakt geniálna. Popisy stavov hlavných hrdinov pri jednotlivých "tripoch" sú výborné a hlavne často aj zábavné. Akurát ten príbeh je podľa mňa tým slabším článkom filmu, takže sa nedá ináč, ako ubrať 1* z hodnotenia tohoto šialeného výletu do Las Vegas. Ešte mi nedá nespomenúť maskovanie Johnnyho Deppa, ktorého som horko-ťažko spoznal pri prvom zhliadnutí až po niekoľkých minútach filmu... :o))

Návrat idiota (1999)

Herecký koncert v podaní Pavla Lišku, ktorého bravúrne dopĺňajú Geislerka s Vilhelmkou... :o) Táto trojica mladých českých hercov si týmto filmom vydláždila cestu slávy v novodobom českom filme a ja som rád, že si stále držia podobnú kvalitu, akú preukazujú v tomto zaujímavom dramate.

Pacho, hybský zbojník (1975)

Podarená paródia na ódy o slovenských zbojníkoch, kde hlavným hrdinom - "veľkým" zbojníkom, ktorého sa všetci páni báli a chudobní ho zbožňovali, je Pacho z Hýb, ktorý však ani zďaleka nie je taký chlap, ako si ho obe strany idealizujú.

Matrix (1999)

Veru, nepatrím medzi tie zástupy, ktorých by tento film uchvátil... Samozrejme, akcia je v Matrixe špičková, námet je tiež dobrý, ale v scenári sa to už až tak dobre nezrealizovalo. Čiže to, čo mi najviac vadilo, bol príbeh a poslanie filmu, v ktorom som nenašiel to, čo by ma presvedčilo nejakom nadpriemernom hodnotení.

Vše o mé matce (1999)

Pre mňa určite najlepší film od Almodóvara, ktorý síce maximálne zapadá do línie jeho filmov o ženách, úchylákoch, či kritike kresťanskej rodiny, ale tu sa mu podaril určite najlepší scenár. Spolu s tradičnou farbistou realizáciou sa mu podarilo spraviť vynikajúci film, ktorého nadčasovosť ocenili aj diváci, či odborníci na množstve festivalov, či udeľovaniach filmových cien.

Gauneři (1992)

Ak je niečo od Tarantina kutlové, tak je to samozrejme Pulp Fiction, ale hneď za týmto filmom (čo sa kultovosti týka:) je táto úžasná gangsterka so skvelým scenárom, famóznymi dialógmi a pánmi hercami. Tento film mám strašne rád a komukoľvek ho vrele odporúčam.

Marketa Lazarová (1967)

Československí filmoví odborníci ocenili tento film ako najlepší film všetkých čias a ja som bol fakt zvedavý, čo je to za film... Je pravdou to, že to môže pôsobiť rozťahane a miestami nudne, ale chápem Vláčila, že keď mu už pripravili také reálie, kde sa to odohráva, tak to využil naplno a vytvoril z toho filmový skvost (dokonca ich do veľkej miery využil aj vo filme Údolí včel). Ja som si tento film vychutnával a ani jeho prílišná dĺžka mi nijako nevadila a stotožňujem sa s tým, že tento film určite patrí k tomu najlepšiemu, čo sa u nás vytvorilo pre filmové plátno.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Neviem prečo, ale Indiana Jones mi nikdy veľmi neučaroval a s odstupom času sa to nezmenilo...