Černý telefon (2021)

Rozvláčny úvod, fajn stred, skvelý koniec. Chválim niektoré zábery, vývin hlavnej postavy a to, že otec alkoholik je komplexnejší, ako len, že je to otec alkoholik.

Šílená noc (2022)

Máte dosť presladených Vianočných filmov a Smrtonosnú pascu so Sám doma máte nakukané tak, že tie filmy môžete citovať do poslednej vety? Tak dajte šancu Šialenej noci - filmu, v ktorom sa Santa zahrá na McClanea a pobije bandu únoscov. Zo začiatku sa to mierne tiahne, ale potom príde riadne krvavá akcia a zábava. Ja som spokojný. Merry violent Christmas!!!

Avenue 5 (2020) (seriál)

Skvelý komediálny seriál uťahujúci si z politiky, masovej histérie, ľudskej povahy a tak celkovo dnešnej doby. Sympatickí herci hrajúci občas nesympatické postavy, ktoré si ale aj tak zamilujete. Humor sa mi trafil do vkusu, občas je riadne čierny. Finále prvej série je potom vynikajúce. Najväčšia škoda, že bol seriál zrušený. Zbohom posádka Avenue 5, bolo mi cťou s vami stráviť 17 skvelých epizód.

Garcia! (2022) (seriál)

Španielsky kapitán Amerika? Už len štít chýbal. Hlavný hrdina celkom sympatický. Na rozdiel od väčšiny tu komentujúcich mi ani tak nevadila tá novinárka. Jasné, mala svoje momenty, keď mi liezla na nervy, ale zase ju chápem. Ostatné postavy fajn, ale nijak výrazné. Bitky sa dajú, i keď neraz nastane vtipný moment, keď zloduch udrie päsťou, Garcia sa uhne a zloduch ostáva v danej polohe, kým Garcia úder nevráti. Pôsobí to divne. Čo sa týka tém, tak tie mi prídu nevyužité. Napríklad Garciova minulosť, predsa len pracoval pre režim, ktorý bol v tej dobe ,,ok" (asi), ale v dnešnej dobe sa na neho pozeráme ako na diktátorky. Nebolo by fajn preskúmať ako Garcia vníma to obdobie kontra to, ako je to obdobie vnímané v dnešnej dobe? Taktiež by som uvítal viac scén, keď Garcia spoznáva 21. storočie, lebo sú celkom vtipné. Čo celkom vítam, tak je politické pozadie a to zobrazenie extrémneho nacionalizmu, ktorý je síce v záujme krajiny, ale morálne je to ,,veľký špatný". Záporáci sa celkom dali, i keď ten najzaujímavejší, nemecký vedec, dostal najmenej priestoru. A ešte pochválim titulky, vizuálne sú pekné, len na ich audio zložku som si musel zvykať. Koniec otvorený, druhú sériu by som celkom uvítal.

Babylon (2022)

Ja som si to užil. Sledujeme osudy štyroch postáv, ako sa vyrovnávajú so slávou, ale i s nástupom zvukového filmu. Je to absurdná dráma, miestami vážne vtipná. Chazelle veľa vecí tlačí do výšin absurdna, aby zdôraznil krásne, ale hlavne tie zlé stránky filmového priemyslu. Herci sú skvelí, či už sa bavíme o Diegovi Calvovi, sympatickom Bradovi Pitttovi, alebo vážne sexi Margot Robbie, ktorá to na plátne riadne roztočila. Môžem tomuto dielu vytknúť jedine to, že Chazelle nevie, kedy to ukončiť. Čím viac sme sa blížili ku koncu, tým viac som mal pocit, že už to malo skončiť. A ten artový koniec plný farieb a prestrihov na rôzne filmy bol, podľa mňa, cez čiaru. Ale i tak musím Babylon, ako fanúšik filmov, hodnotiť vysoko. Toto bol film pre mňa. Film o filme, o jeho krásach, vzostupoch, ale i pádoch.

Iveta - Episode 2 (2021) (epizoda) odpad!

Druhý diel nie je lepší. Tak Iveta je v Bratislave a hneď skončí v bordeli, z ktorého sa vďaka zmluvám nemôže dostať. Predstavuje sa tu Natalia Germani, ktorej postava je neprekvapivo úplne blbá. Ale netreba sa báť, z Trebišova dôjde armáda (4 muži, z toho jeden ozbrojený záchodovým zvonom) a Ivetu vyslobodia. Bodaj by nie, keď ochranku v hentom klube tvorí duo, ktoré okolo SBS-kára maximálne tak prešlo v potravinách. A koniec nekomentujem. Tretí diel určite nepozriem, Iveta je pre mňa ďalším dôkazom, že naša seriálová tvorba je z veľkej časti tragická.

Iveta - Episode 1 (2021) (epizoda) odpad!

Bol som zvedavý a ostal som sklamaný. Nečudujem sa, že Trebišovčania boli nahnevaní. Podľa tohto projektu je Trebišov diera plná hlúpych alkoholikov, v ktorej mobily nemajú signál. Alžbeta Ferencová je síce pekná, ale jej postava Ivety si moje sympatie nezískala. Vlastne, nikto v tomto výplode si nezískal moje sympatie. Možno tak Jevgenij Libezňuk ako farár, lebo to bola jediná normálna postava. Netreba ale zatracovať po prvom diely, druhý možno bude lepší.

Záhada v Saint-Tropez (2021)

Dej to nemalo. Nečakal som síce nejakú komplexnú kriminálku, ale aspoň nejakú jednoduchú zápletku to mohlo mať. Miesto toho sú tu divne pozliepané scény, ktoré by mali byť vtipné, ale moc sa im to nedarí. A rozuzlenie? Scenáristi nevedeli, ako von, tak priniesli rozuzlenie, aké priniesli. Ale zase, aby som im nekrivdil, bolo celkom úsmevné. Len škoda, že odhalenie vraha a motívu nedávalo vôbec žiadnu logiku. Najpozitívnejšie tak môžem hodnotiť úvodne titulky, pár vtipných momentov a scénu, keď tá mladá dievčina skáče nahá do bazénu, lebo si nechce omočiť plavky.

Babylon Berlín - Série 4 (2022) (série)

Tretia séria nebola nič moc. Štvrtá séria ale dokázala, že Babylon Berlin je jeden z najlepších európskych seriálov posledných rokov. Množstvo dejových liniek, ktoré sú pekne poprepletané a každá z nich je zaujímavá. Za najslabšiu by som asi označil tú s Alfredom Nyssenom. Nebola zlá, ale existovala tak nejak oddelene od všetkých ostatných a keby ste ju vystrihli, tak to sériu nijak neovplyvní. Gereona a Charlotte musím pochváliť, je to sympatická dvojka, i keď celá tá vec ohľadom Gereonovej ,,psychózy" a návštev toho doktora mi prišla divná a asi by som bol aj radšej, keby to tu nebolo. Taktiež mám pocit, že seriál silnejšie začal, ako skončil, lebo niektoré rozuzlenia mi prišli slabé (hlavne to ohľadom Bielej ruky). Ale i napriek pár pripomienkam prevláda nadšenie. Pachuť z tretej série bola zmytá a ja sa nebojím toto označiť za najlepšiu sériu seriálu.

Black Adam (2022)

Dostal som, čo som čakal a teda akčné béčko s Dwayneom Johnsonom v hlavnej úlohe. Black Adam si ma získal i keď mám pocit, že sa jeho ,,zlodušstvo" a ,,prerod v antihrdinu" dal spracovať lepšie. Celkom je otravné, ako je nám opakované, že ON je iný ako klasický hrdinovia, ON je ten temnejší a to je to, čo svet potrebuje. Čo sa týka Justice Society, tak tí mi nevadili a poviem, že za mňa boli tiež celkom fajn. Či už sa bavíme o detskom a neschopnom Atom-Smasherovi, vizuálne zaujímavej Cyclone, božskom Dr. Fateovi, ktorý ale viac kecá ako koná, alebo Hawkmanovi, ktorý je hlavným protikladom k Black Adamovi. Pozrel by som si samostatný film s nimi. Taktiež by možno bolo lepšie, keby sa vypustila linka s tou korunou a celý film by bol Justice Society vs. Black Adam. Problém ale je, že Adam je mocnejší, ako celá JS. Čo ma privádza k otázke, koho napadlo, na tak mocnú bytosť poslať postavy ako Cyclone a Atom-Smasher? Síce ma bavili, ale ich schopnosti sú, v porovnaní s Black Adamom, zbytočné. A páčila sa mi pocta Dobrému, zlému a škaredému. Áno, veľa veci by tu šlo spraviť inak a možno aj lepšie. Ale bavil som sa. Čakal som zábavné akčné béčko a to som aj dostal.